EN|RU|UK
 Политика Украины, Общество
  676  29

 Уничтожение ТВі открывает путь к зачистке информационного пространства страны, - "Стоп Цензуре"

23 апреля на канале ТВi произошли события, которые могут привести к существенным изменениям в информационном пространстве Украины. Конфликт, который пытаются представить как исключительно деловой, уже привел к устранению журналистов от эфира, закрытию программ и забастовке журналистов. Мы это расцениваем как цензуру и попытку давления на информационную политику канала.

Об этом заявляет общественное движение «Стоп цензуре!", сообщает Цензор.НЕТ со ссылкой на Фейсбук медиаэксперта Отара Довженко. Приводим текст заявления:


ЗАЯВА

Знищення ТВі відкриває шлях до зачистки інформаційного простору країни

23 квітня на каналі ТВі сталися події, які можуть призвести до суттєвих змін в інформаційному просторі України. Конфлікт, який намагаються подати як винятково бізнесовий, вже призвів до усунення журналістів від ефіру, закриття програм та страйку журналістів. Ми це розцінюємо як цензуру та спробу тиску на інформаційну політику каналу.

Журналістський колектив ТВі відомий своєю принциповою позицією щодо критичного висвітлення подій у країні. Знищення цього колективу ми вважаємо головним завданням тих, хто стоїть за зміною менеджменту на каналі та за спробою його рейдерського захоплення. Відтак, висловлюємо повну підтримку діям журналістів.

Смотрите на «Цензор.НЕТ»: "Новое руководство ТВі передаст канал власти "на тарелочке с голубой каемочкой ", - инвестор Кагаловский. ВИДЕО

Ми переконані, що власники медіа мають бути прозорими аж до кінцевого бенефеціара, тому вимагаємо від них оприлюднення структури власності ТВі, а від народних депутатів якнайшвидшого ухвалення законодавчих змін щодо обов'язкового розкриття медіавласності телерадіоорганізацій.

Ми також вимагаємо, аби керівники каналу спільно з журналістами узгодили та публічно прийняли редакційний статут, який не давав би можливості менеджменту впливати на редакційну політику, відміняти вихід програм в ефір та здійснювати інші дії, які можна трактувати як тиск та цензуру.

Смотрите: Новый гендиректор TVi Шевченко признал конфликт в коллективе и обвинил в этом предыдущее руководство. ВИДЕО

Також підтримуємо вимогу журналістського колективу щодо поновлення на посаді Наталі Катеринчук до вирішення конфлікту у відповідних судах. Ми сподіваємося, що каналу вдасться зберегти незалежне мовлення і колектив, який роками доводив свою відданість професії.

Наголошуємо - знищення каналу, колективу, чи зміна його редакційної політики буде дуже серйозним ударом по медіаплюралізму в Україні, означатиме подальше згортання свободи слова та «зачистку» інформаційного простору від будь-якої критики, журналістських розслідувань та об'єктивних новин.

Ранее Цензор.НЕТ сообщал, что милиция решила, что скандал вокруг ТВi тянет на криминал, и завела дело.

Источник: https://censor.net.ua/n240199
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх