EN|RU|UK
 Политика Украины, Общество, Здоровье
  510  11

 Оппозиция требует провести неотложную комплексную проверку деятельности Минздрава

Оппозиция требует от премьер-министра и Генерального прокурора провести неотложную комплексную проверку деятельности Министерства здравоохранения в связи с многочисленными фактами незаконного использования им государственных средств и имущества, невыполнения государственных программ по здравоохранению и нарушением прав пациентов, а всех виновных привлечь к уголовной ответственности.

Об этом сообщает Цензор.НЕТ со ссылкой на пресс-службу «Батькивщины»

Відповідні депутатські запити направили заступник голови фракції «Батьківщина» Андрій Іванчук, народні депутати від фракції «Батьківщина» Павло Петренко, Анатолій Дирів, Микола Федорук, Олександр Фищук та Лілія Гриневич у п'ятницю, 22 березня.

Депутати наголошують, що обсяги незаконного, нецільового та неефективного використання держкоштів та майна у сфері охорони здоров'я досягли досі небачених масштабів.

Так, ревізією, яку провела Державна фінансова інспекція України за 2010- 2011 роки, було виявлено фінансових порушень на загальну суму 85,9 млн гривень. У зв'язку з цим Держфінінспекція визначила низку вимог до МОЗ - щодо усунення порушень і недоліків. Проте міністерство так і не виконало вказані вимоги. Як наслідок, Державна фінансова інспекція України була змушена звернутися до суду з позовом про зобов'язання виконати вимоги.

При цьому контролем було охоплено 684,1 млн гривень, тобто лише 44% від загального обсягу фінансування МОЗу із держбюджету. «Тобто реальні обсяги фінансових порушень у діяльності МОЗ є набагато більшими», - наголошується в запитах.


Читайте также на «Цензор.НЕТ»: Минздрав тратит десятки миллионов на неэффективное оборудование, - оппозиция

Більш того, попри виявлені порушення бюджетного законодавства та пряму норму закону щодо проведення перевірки державних закупівель (стаття 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні»), ревізія фінансово-господарської діяльності МОЗу у 2012 році не проводилася.

У запитах зазначається, що однією з причин незаконного, нецільового та неефективного використання держаних коштів стали зловживання, допущені посадовими особами МОЗу під час здійснення державних закупівель. Зокрема, згідно інформації Антимонопольного комітету України, МОЗ закупило ліки у вітчизняних виробників за ціною у 2,5-3 рази вищою за ринкову. При цьому показовим є той факт, що ціни на окремі ліки в зарубіжних країнах суттєво нижчі за вартість цих самих ліків, що закуповувалися в Україні за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів.

Депутати фракції «Батьківщина» підкреслюють, що окрім іншого МОЗ не забезпечило ефективного використання коштів Держбюджету, виділених на виконання заходів з профілактики та лікування захворювання на туберкульоз. А в країні нині відбувається протизаконне скорочення протитуберкульозних закладів, попри те, що стан захворюваності на сухоти досяг епідемічної межі.

Більш того, в 2011-2012 роках МОЗ України не забезпечило захисту прав пацієнтів при проведенні клінічних досліджень лікарських засобів та допустило закупівлю та подальше використання лікарських засобів неналежної якості, що зумовило численні смертельні випадки. Так, у 2012 році через неякісну вакцину проти гепатиту В лише за офіційними даними померло більше 10 дітей.

Депутати також наголошують, що в країні з року в рік зростає ринок неякісних та фальсифікованих лікарських засобів, споживання яких становить загрозу не тільки здоров'ю, а й життю людей. Так, протягом 2012 року 12 пацієнтів померли від побічних реакцій, що сталися внаслідок застосування неякісних ліків. І це лише офіційні дані, які фактично далекі від реальності. На ділі - все набагато гірше.

З огляду на це, депутати фракції «Батьківщина» звернулися до прем'єр-міністра та генерального прокурора України з вимогою провести невідкладну комплексну перевірку фінансово-господарської діяльності МОЗу в зв'язку з чисельними фактами незаконного та нецільового використання ним держаних коштів і майна, невиконання Державних програм з охорони здоров'я та порушення прав пацієнтів, а усіх винних притягнути до кримінальної відповідальності.

VEhrNGRrdzVRek13VEZSUmRuUkhRVEJNTjFGemRFZE5NRXhXT0RCTVpsRjBUa2RCTUV4RVVYTjBReXN3VERkU2FHUkhRVEJNUkZGMlpFTXhNRXd6VVhWT1F6Rm1Ua05qTUV4cVVYWmtRek13VEZSU1owNURkekJNU2pnd1NraFJjMDVIUXpCWmVsRjFkRU0wTUV4TVVtbGtRelF3VEROUmMwRTlQUT09
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх