EN|RU|UK
 Политика Украины, Общество
  4345  46

 ВР займется вопросом аферы с цифровым телевидением

С целью недопущения коррупционной модели внедрения цифрового вещания в Украине, Комитет по вопросам свободы слова и информации проведет слушания с участием специалистов и экспертов в данной области.

Об этом сообщил Председатель Комитета по вопросам свободы слова и информации Николай Томенко, ввиду отказа парламентского большинства провести 5 июня 2013 парламентские слушания на тему: «Внедрение цифровых стандартов вещания в Украине», передает Цензор.НЕТ со ссылкой на пресс-службу «Батькивщины».

«Це цілком прогнозований результат голосування, адже абсолютна більшість народних депутатів прекрасно знає, хто стоїть за компанією, яка забезпечує перехід українського телебачення з аналогового на цифрове мовлення», - зазначив Микола Томенко.

Він нагадав, що Комітет з питань свободи слова та інформації одноголосно ухвалив рішення пропонувати парламенту розглянути таке спеціальне рішення, як впровадження цифрових стандартів мовлення в Україні, яке безпосередньо торкнеться українців вже через два роки. Справа в тому, що Україна як член Міжнародного союзу електрозв'язку підписала міжнародну угоду, відому як «Женева-2006», яка регламентує порядок переходу телерадіомовлення з аналогових на цифрові стандарти доставки сигналу і встановлює граничний термін перехідного періоду, що закінчиться 17 червня 2015 року.


Читайте также на «Цензор.НЕТ»: Цифровое телевидение "по-украински" - оболванивание зрителей, - Княжицкий

«На сьогодні Нацрада з питань телебачення і радіомовлення ухвалила низку рішень, за якими право мовити в цифровому мовленні отримали десятки телекомпаній, які до моменту такого рішення взагалі не мовили. Натомість не отримали права на цифровий формат мовлення багато популярних на сьогодні телекомпаній», - зауважив Микола Томенко.

Примітно, що підготовкою до переведення з аналогового на цифрове мовлення в Україні опікується приватна компанія «Зеонбуд», яка зареєстрована на Кіпрі і власники якої досі не відомі.

«Якщо ми не з'ясуємо, хто є власником, головним провайдером цифрового мовлення в Україні, то у 2015 році «кнопка» усього українського телебачення буде знаходитись у Кіпрі з невідомими власником, який в конкретний момент або перекупить всю систему телебачення, або буде керувати нею», - вважає Микола Томенко.

Щодо фінансування і підготовки до переходу на цифрове мовлення, то Микола Томенко повідомив, що організація «Зеонбуд» встановила на власний розсуд тарифи, які платять всі організації телерадіомовлення - і загальнонаціональні, і регіональні ТРК. Вони, в середньому, складають близько 25 мільйонів гривень на рік.

«Бюджетних коштів, які виділяються на регіональні ТРК недостатньо для такої оплати приватній кіпрській фірмі, а тому вони змушені будуть зменшувати свій ефірний час, таким чином наближаючись до «тихої» приватизації усіх місцевих і обласних ТРК», - вважає Голова Комітету.

Він звернув увагу на ще одну гостру соціальну проблему. Йдеться про виділення перед виборами близько півмільярда гривень на придбання соціально незахищеними верствами населення приймаючих пристроїв для цифрового мовлення (декодерів).

«На сьогодні не зрозуміла ані система забезпечення цими декодерами громадян, ані кількість людей, які потребують цієї допомоги, ані технічні умови використання таких пристроїв», - зауважив Микола Томенко.

«Таким чином, Україна має зобов'язання за два роки повністю перейти на цифрове мовлення. На сьогоднішній день держава абсолютно не контролює цю ситуацію. Перехід на цифрове мовлення буде здійснюватися приватною компанією з Кіпру... На жаль, провладна більшість із зрозумілих усім причин відмовилася розглядати цю ситуацію у сесійній залі. Але Комітет бере цю ситуацію під контроль та проведе з цього приводу спеціальні комітетські слухання», - підсумував Микола Томенко.


VEhrdlVXOTBReXN3VEhwUmRHUkRPVEJNY2xGMmFUaDJNRmxJVVhOMFF5c3dURWhSZG5SRE1EQk1RV2N3V1VoUmRUbERLekJNVEZGelNIcFNhSFJETkRCWlZGSm5Ua01yTUV4TVVYWjBRekZKVGtkRE1FeFlVWFU1UXpFd1RFeFJkVTVETURCTVdGRjJaRU0wTUV4VlBRPT0=
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх