EN|RU|UK
 Политика Украины
  2694  132
Материалы по теме:

 "Батькивщина" обратилась в ПАСЕ: Власть приступила к физическому уничтожению Тимошенко

В «Батькивщине» призывают ПАСЕ и Европарламент к решительным действиям в связи с усилением политических репрессий в Украине.

Об этом, как передает Цензор.НЕТ со ссылкой на пресс-службу «Батькивщины», говорится в обращении к ПАСЕ и Европарламенту.

Публикуем на языке оригинала.


ПАРЛАМЕНТСЬКА АСАМБЛЕЯ РАДИ ЄВРОПИ
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ПАРЛАМЕНТ


В Україні розгортається нова хвиля репресій проти політичних в'язнів, зокрема, проти Юлії Тимошенко.

Так, 8 січня 2013 року, захищаючи свої права та свободи, передбачені Конституцією України, лідер опозиції та голова партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко, яка внаслідок політичних репресій, організованих Президентом України В.Януковичем, знаходиться у в'язниці, оголосила акцію громадянської непокори у приміщенні Центральної клінічної лікарні «Укрзалізниці» №5 м. Харкова.

Юлія Тимошенко відмовилася повертатися в лікарняну палату, давати будь-які свідчення слідчим і прокурорам, приймати участь у судових засіданнях, а також заявила, що не дозволить проводити її особисті обшуки. В разі примусових дій по відношенню до неї, Юлія Тимошенко пообіцяла чинити фізичний опір.

Причиною протесту стала особлива форма катувань, тортур, психологічного знущання та нелюдського поводження, яка застосовується до Юлії Тимошенко в тюремній лікарняній палаті. Вона перебуває під постійним психологічним тиском, відчуває постійне приниження своєї людської та жіночої гідності, що не сприяє лікуванню та одужанню пацієнтки, а лише погіршує її стан здоров'я.

При цьому порушуються права Юлії Тимошенко, як людини та жінки: зокрема, мова йде про цілодобовий відеонагляд за допомогою камер спостереження, які встановлені над ліжком медичної палати Тимошенко, та навіть в її душі і туалеті. До моніторів, на які транслюються зображення з цих камер, мають безперешкодний доступ чоловіки, які стежать за тим, як Юлія Тимошенко перевдягається, їсть, спить, спілкується з лікарями та захисниками. Окрім того виявлено, як мінімум ще дві замасковані відеокамери спостереження.

Регулярно, фактично кожного дня, відбуваються її особисті обшуки. Юлію Тимошенко також незаконно позбавляють права на здійснення телефонних дзвінків, незважаючи на те, що таке право передбачено чинним законодавством України. Вікна її палати заклеєні світлонепроникною плівкою.

У зв'язку із цим, Юлія Тимошенко відмовляться повертатися до тюремної лікарняної палати, поки не будуть виконані її вимоги: демонтаж незаконно встановлених камер відеспостереження в її палаті, туалеті, душі, видалення постійного караулу з палати, видалення чоловіків від спостереження за моніторами відеонагляду. Вона перебуває в коридорі лікарні, спить у кріслі або на тапчані, через що у неї різко посилилися болі в спині та погіршився стан здоров'я.

16 січня 2013 року до акції громадянської непокори Юлії Тимошенко приєдналися троє жінок, народних депутатів України - Тетяна Слюз, Людмила Денісова, Олександра Кужель. Напередодні вони відвідали Качанівську виправну колонію, де відбуває тюремний строк Юлія Тимошенко, та переконалися в тому, що жодна засуджена у колонії не перебуває в тих нестерпних умовах, які були створені для Юлії Тимошенко в лікарні.

У жодної людини та в жодному особистому приміщенні колонії, де знаходяться жінки, немає відеокамер. Ні в одному приміщенні немає заклеєних плівкою вікон, як у медичній палаті Юлії Тимошенко. Ні в однієї жінки ув'язненої не перебувають цілодобово охоронці, навколо жодної жінки немає моніторів із чоловіками-охоронцями. Кожна жінка, яка перебуває у колонії, має можливість, без обмеження кількості та тривалості, проводити телефонні бесіди.

Протягом двох днів жінки депутати відмовлялися покинути Юлію Тимошенко, перебуваючи поряд із нею в знак солідарності і протесту проти порушення її прав.

18 січня 2013 року, о 6-ій годині ранку, шляхом грубого порушення законодавства про статус народного депутата України та ігноруючи депутатську недоторканість, невстановлені правоохоронці силою, завдаючи тілесних ушкоджень жінкам-депутатам, босих викинули їх з приміщення, де вони перебували разом із Юлією Тимошенко.

В цей же день, 18 січня 2013 року, Юлію Тимошенко відвідав її захисник Сергій Власенко. Він заявив про різке погіршення стану здоров'я ув'язненої. Захисник застав Юлію Тимошенко у жахливому, напівсвідомому стані та навіть спочатку подумав, що Тимошенко померла. Пацієнтка не впізнавала оточуючих, не могла прочитати документів. За словами Сергія Власенка, ситуація зі здоров'ям Юлії Тимошенко критична. Критичний стан здоров'я Юлії Тимошенко підтвердило і керівництво цієї лікарні. Ми звертаємося до лікарів, які здійснюють лікування Юлії Тимошенко, з проханням виконати свій обов'язок до кінця та не допустити стороннього втручання у медичний процес.

Також, 18 січня 2013 року Генеральний прокурор України В.Пшонка заявив, що сьогодні Юлії Тимошенко було пред'явлено підозру у замовленні у листопаді 1996 року вбивства Євгена Щербаня. За цією справою лідеру опозиції загрожує довічне ув'язнення, а фактично фізична смерть.

Читайте также на «Цензор.НЕТ»: Власенко: Если бы Янукович мог расстрелять Тимошенко по решению какого-то Киреева, он ее расстрелял бы

В Об'єднаній опозиції «Батьківщина» переконані, що застосовуючи нелюдське поводження до лідера опозиції, створивши описані вище нестерпні фізичні та психологічні умови перебування Юлії Тимошенко в лікарні, що поставили під загрозу її життя, влада перейшла до фізичного її знищення. Ми покладаємо персональну відповідальність за стан здоров'я Юлії Тимошенко особисто на В.Януковича, В.Пшонку та Р.Кузьміна.

На цьому фоні значно посилилися політичні репресії проти представників опозиції та соратників Юлії Тимошенко, інших політичних в'язнів. Зокрема, правоохоронцями та судами за сфабрикованими звинуваченнями щодо нібито незаконного фінансування партії «Батьківщина» переслідується заступник Голови партії, народний депутат України Григорій Немиря. Через переслідування зі сторони правоохоронної системи із України був змушений виїхати соратник Юлії Тимошенко, депутат попереднього скликання Верховної Ради Андрій Шкіль. Наразі він планує просити політичного притулку в Чехії.

Була оприлюднена та сфальшована переписка електронною поштою дочки Юлії Тимошенко - Євгенії. В мережі Інтернет з'явився також частково сфальшований запис телефонної розмови Юлії Тимошенко з її чоловіком - Олександром. Незалежні спостерігачі переконані, що такі «викиди» фальшивок зроблені на замовлення діючої влади.

Водночас захисника Юлії Тимошенко, народного депутата Сергія Власенка влада позбавила права виїзду закордон. 17 грудня 2012 року державна прикордонна служба заборонила Сергію Власенку виїзд з країни і відмовилась пропустити його на літак, яким він планував вилетіти з України для підготовки лінії захисту Юлії Тимошенко в Європейському суді з прав людини. Це було зроблено всупереч частині 2 статті 27 Закону України "Про статус народного депутата України", згідно з яким заборонено застосовувати будь-які обмеження щодо народного депутата України, окрім як за рішенням Верховної Ради України.

Наразі Сергій Власенко, який є заступником члена української делегації ПАРЄ, не може виїхати для участі у засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи, оскільки Міністерству закордонних справ України заборонено видавати йому дипломатичний паспорт.

Також діюча влада розпочала фальшування кримінальних справ проти захисника Юлії Тимошенко, народного депутата Сергія Власенка з метою позбавити лідера опозиції можливостей для отримання кваліфікованого правового захисту.

Звертає на себе увагу і той факт, що політично вмотивованому переслідуванню в Україні вже піддаються не лише опозиційні політики, але й громадські активісти. Так, 14 січня 2013 року суд м. Суми засудив чотирьох активістів - Михайла Писарцова, Дмитра Данілова, Ігоря Ганенка, Володимира Никоненка - до різних тюремних строків ув'язнення за малювання графіті із зображенням президента В. Януковича, які влада назвала непристойними.

Таким чином, в Україні розпочалася нова хвиля політичних репресій. Вона спрямована на фізичне знищення лідера опозиції Юлії Тимошенко, стан здоров'я якої сьогодні досяг критичної межі. Також масштаб репресій, організованих особисто В.Януковичем, набув нової якості: влада намагається «вибити» ключових персон опозиції та подавити будь-яке вільнодумство у суспільстві.

Читайте также на «Цензор.НЕТ»: Евгения Тимошенко - Януковичу: Я прошу только об одном: не убивайте мою маму!

У зв'язку із вищезгаданими подіями, ми звертаємося до Вас із проханням відреагувати усіма доступними методами на погіршення ситуації в Україні щодо дотримання прав опозиції та посилення політичних репресій. Особливої уваги та негайної реакції правозахисних організацій, усієї європейської спільноти потребує ситуація навколо грубого порушення прав Юлії Тимошенко, як людини та жінки.

Вважаємо, що Парламентська асамблея Ради Європи, Європейський Парламент повинні зробити все можливе для захисту демократії в Україні, конституційних прав і свобод громадян, зокрема Юлії Тимошенко, та вимагати від української влади наступного: негайно задовольнити всі законні вимоги лідера опозиції, припинити нелюдське поводження, фізичні, моральні знущання та тортури над Юлією Тимошенко; припинити політичні репресії та приступити до процесу звільнення політичних в'язнів, зокрема Юлії Тимошенко та Юрія Луценка; дати належну правову оцінку брутальним та цинічним порушенням вимог законодавства щодо народних депутатів-жінок Тетяни Слюз, Людмили Денісової, Олександри Кужель; зупинити переслідування народних депутатів Григорія Немирю, Сергія Власенка, Андрія Шкіля та багатьох інших.

Ми також переконані, що критичний стан здоров'я Юлії Тимошенко свідчить про негайну необхідність організації її лікування за кордоном. Адже сьогодні йде мова про життя або смерть лідера опозиції.

На жаль, Президент України Віктор Янукович не сприймає дипломатичної мови та не реагує на вимоги резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи №1862, яка ухвалена у січні 2012 року, та резолюції Європейського парламенту, яка прийнята 13 грудня 2012 року. Рекомендації, викладені в цих резолюціях, системно ігноруються та не виконуються.

Тому, ситуація потребує негайних рішучих дій європейських інституцій та політичних лідерів.

Голова фракції Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина» у Верховній Раді України VII скликання
Арсеній ЯЦЕНЮК

Народний депутат України, заступник керівника української делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи
Сергій СОБОЛЄВ

Народний депутат України, член української делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи
Володимир АР'ЄВ

Народний депутат України, член української делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи
Леся ОРОБЕЦЬ

TUVwVVVYUmtRemN3VERSbk1FdE1VWFZPUXpnd1REZFNhVTVETVRCTU0xRjFkRU1yVEhrdlVXOTBRelF3VEhwUmRuUkhTVEJNV0ZGMlpFTTJNRXcwZGt3NVEzY3dXVVJSZEdSSFFqQlpTamd3V1VoU1p6bERNR1pPUTJZd1NrUlJiMlJEVm1aT1ExWXdURXhTWjA1REt6Qk1MMUZ6VGtkQk1FeDJVWE5PUXpnd1RGaFJkbVJIUXc9PQ==
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
Страница 2 из 2
<<<1 2
Страница 2 из 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вверх