EN|RU|UK
 Политика Украины
  4258  84

 "Батькивщина", "Удар" и "Свобода" создают совет оппозиции - Яценюк огласил план законодательных инициатив. ВИДЕО (обновлено)

Сегодня состоялась пресс-конференция Арсения Яценюка, посвященная первоочередным законопроектам Объединенной оппозиции.

Арсений Яценюк огласил план законодательных инициатив оппозиционных фракций в парламенте, сообщает "Цензор.НЕТ".


Читайте также на «Цензор.НЕТ»: Оппозиция подготовила 15 первоочередных законопроектов. Среди них отмена "языкового закона" и импичмент Президента

«Кожна з наших партій йшла із своїми ідеологічними засадами і програмами. Проте наші три партії підписали заяву про спільні дії, і саме ця заява є підставою для того, щоб законопроекти, які є ключовими для української держави і для наших виборців, вносились в першу чергу за підписом трьох опозиційних партій», - наголосив Яценюк.

Арсеній Яценюк повідомив, що три опозиційні сили - Об'єднана опозиція, ВО «Свобода» та партія «Удар» прийняли рішення про створення Ради опозиції, «яка буде спільно на своїх засіданнях приймати рішення щодо того, які закони вносити і яким чином проводити як процедуру голосування, так і процедуру розгляду таких законопроектів».
Рішення, за словами Арсенія Яценюка, повинні прийматися Радою опозиції виключно шляхом консенсусу. Головування в Раді опозиції буде почерговим.

Він зазначив, що проекти законів підготовлені як у фракції «Батьківщина», так і в її партнерів. «Щоб це були проекти законів, які підтримуються всіма опозиційними фракціями, ми обговоримо і внесемо відповідні правки до таких законів перед їх внесенням, - сказав він. - Якщо вносити закони окремо народними депутатами чи окремо кожною опозиційною фракцією, то навряд чи це додасть можливості проходження таких законопроектів».
Арсеній Яценюк оголосив план законодавчих ініціатив, «який потрібен для України і з яким опозиція йшла на вибори».

Насамперед, наголосив Арсеній Яценюк, йдеться про ініціативи, що стосуються виборчого процесу. Він нагадав, що три опозиційні партії оголосили спільну позицію щодо створення ТСК з розслідування фальшування виборів. «І така комісія повинна бути створена», - наголосив він.
Опозиція наполягатиме на виконанні закону про особисте голосування. За його словами, може функціонувати тільки та електронна система голосування, яка унеможливлює голосування за іншу особу. Є декілька механізмів вирішення цього питання: перший і найбільш правильний, за його словами, - це розпорядження керівника парламенту, а другий - ухвалення окремої постанови. «Ми хочемо обговорити це питання на Раді опозиції і прийняти єдине узгоджене рішення», - наголосив він.
Опозиція також вимагатиме встановлення кримінальної відповідальності за голосування чужими картками. «Такий проект закону також готовий. Ми разом його обговоримо і як три опозиційні фракції внесемо відповідний проект закону», - підкреслив він.
Голова фракції «Батьківщина» наголосив, що опозиція планує також внести до парламенту закон про відкликання народного депутата України: «Ми з цим законом також йшли на вибори і обіцяли, що українці отримають право не тільки вибирати, а й відкликати народних депутатів України, які порушують присягу й свої зобов'язання».
Наступний блок ініціатив, за його словами, стосується припинення політичних переслідувань «Три опозиційні партії підписали заяву про спільні дії і чітко визначили - боротьба за звільнення Юлії Тимошенко і Юрія Луценка є нашим спільним завданням. Тому внесення закону України про декриміналізацію статей Кримінального кодексу, за якими політично засуджені Тимошенко і Луценко, - теж повинно бути нашим спільним завданням», - підкреслив Арсеній Яценюк.

Ще один законопроект, який повинен бути внесений до Верховної Ради опозиційними силами, - це закон про порядок імпічменту президента України. «Президент сьогодні є недоторканною особою і не несе жодної відповідальності перед українським народом. Тому закон про імпічмент повинен бути спільним законом, внесеним трьома опозиційними демократичними партіями. Проект закону також підготовлений», - наголосив він.
П'ятий блок законодавчих ініціатив, за словами Арсенія Яценюка - антикорупційний. Він містить два закони: про Національне антикорупційне бюро та про антикорупційну люстрацію. «Національне антикорупційне бюро буде створене як незалежний орган і буде єдиний займатись боротьбою з корупцією. Саме Національне антикорупційне бюро відповідно до закону про антикорупційну люстрацію буде перевіряти доходи і витрати як президента, так і інших державних чиновників і членів їх сімей. Закон дасть можливість в разі встановлення фактів невідповідності доходів і витрат і відмивання коштів притягнути до відповідальності відповідних вищих посадових осіб», - наголосив він.

Шостий блок законодавчих ініціатив опозиції стосується скасування необґрунтованих пільг і привілеїв для осіб, уповноважених на виконання функцій держави. «Цей закон повинен бути прийнятий разом із законом про державний бюджет. Це дасть можливість зменшити витрати на органи державного управління до рівня 2009 року і зекономити державному бюджету України 662 млрд грн, які треба буде перерозподілити на соціальні програми», - підкреслив голова фракції «Батьківщина».

Опозиція планує також внести до парламенту законопроект «про пенсійну справедливість», який передбачає в першу чергу перерахунок і осучаснення пенсій: «Це перший етап перерахунку пенсій, який передбачає збільшення пенсій для 10 млн українських пенсіонерів в середньому на 334 грн і який радикально і справедливо змінює механізм і порядок нарахування пенсій».

Планується також ухвалити «закон України про скасування закону Януковича, Табачника і Колесніченка, який скасовував право українців розмовляти своєю рідною мовою».
Наступний законопроект опозиції, за словами Арсенія Яценюка, має на меті ліквідацію корупційного Земельного банку - «основної ланки земельної афери, яка придумана і змодельована Партією регіонів для того, щоб за безцінь в найближчих декілька років скупити українську землю»: «Нам вдалось в минулому скликанні провести мораторій на купівлю-продаж землі. Але земельний банк залишається. І в тій формі, в якій він існує, він повинен бути ліквідований».

Десята законодавча ініціатива опозиції - це закон України про вищу освіту. «Парламент не спромігся розглянути наш законопроект протягом двох років, а уряд Азарова і Табачника не спромігся внести європейський закон до українського парламенту. Для нас дуже важливо, щоб Україна стала інтелектуальною і розумною країною. Найбільший потенціал в України - це освічена і розумна молодь», - наголосив він.
«Наша перемога може бути виключно в єдності української опозиції. Це дасть можливість опозиції не просто бути присутніми в парламенті, а ефективно працювати і виконувати ту програму, з якою ми йшли на вибори 2012 року», - наголосив Арсеній Яценюк.
VEhrdlVYSTVSMGN3VEZoUmRtUkhUekJNYjNaTU9VTXJNRXd2VVhZNVF5c3dUR1pSZFU1SFJ6Qk1hbEpxTTNwUmEyUkRkVEJMU2pnd1NreFJiMGg2VVc5a1Eza3dURGRSYzJSREt6Qk1WRkZ6U0hwUmJ6bERWVEJLUkZGdlNIcFJhMlJEZHpCWlRGSnFUa00yTUV4cVVYTjBSMG93VEdwUmRtUkRkMlpPUXlzd1RFaFNhWFJETVRCTVZGRjFUa001TUV4WVVYWmtRemt3VEVSU2FubEVVWFowUXk4d1RDOVJkblJETXpCTWFsSm9kRU0wTUZrNFBRPT0=
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх