EN|RU|UK
 Политика Украины
  266  3

 Комитет избирателей Украины отчитался о нарушениях во время голосования

Комитет избирателей Украины отчитался о нарушениях по состоянию на 19.00.

Приводим этот отчет ниже:

«Інформація про порушення виборчого законодавства, зафіксована спостерігачами Комітету виборців України станом на 19 годину 7 лютого 2010 року

Комітет виборців України – всеукраїнська громадська організація, яка вже п‘ятнадцять років здійснює комплексний моніторинг виборчих кампаній в Україні на предмет дотримання учасниками виборчого процесу українського законодавства та міжнародних стандартів демократичних виборів.

7 лютого, в день голосування на повторних виборах президента України працює 2000 активістів КВУ, які перебуватимуть у статусі журналістів газети «Точка зору» і ведуть спостереження у 20 регіонах України.

Фальсифікації:

Чернівецька область

ТВО №206, ДВК№96 – зафіксовано масові випадки видачі членами ДВК виборцям бюлетенів без надання паспортів.

Вінницька область

ТВО № 13 ДВК№ 110 Виборець намагався винести виборчий бюлетень за межі дільниці. Складено відповідний акт та бюлетень вилучено.

Донецька область

ТВО № 47 ДВК №48 За інформацією міжнародних спостерігачів, на дільницю прийшло близько 30 невідомих, яких не було у списку, написали заяви про включення до списку, потім отримали бюлетені та проголосували. В кабінки для голосування вони заходили по парам. Реакції спостерігачів чи інших виборців не було.

Донецька область

ТВО № 42, 43, 45 спостерігачі та члени ДВК від кандидата Ю.Тимошенко, фіксують масові включення до списку виборців.

Донецька область

ТВО №43, ДВК № 85 штаб кандидата Ю.Тимошенко фіксує факт погроз членам ДВК від кандидата Ю. Тимошенко, зі сторони невідомих осіб.

Донецька область

ТВО № 42, ДВК № 43. Виборець отримав бюлетень за свою матір. Журналістам, які зафіксували цей факт на відео погрожують та обіцяють розбити відеокамери.

Донецька область

ТВО № 41, ДВК №20 За інформацією міжнародних спостерігачів, один з виборців прийшовши на дільницю побачив напроти свого прізвища підпис. Також виборець стверджувала, що її син, підпис якого також був у списку виборців, на даний час перебуває за кордоном і проголосувати ніяк не міг.

Донецька область

ТВО №43, ДВК №9,12 виявлено ручки зі зникаючим чорнилом.

Донецька область

ТВО №43, ДВК №9 члени ОВК від кандидата Ю. Тимошенко стверджують, що члени ДВК від кандидата В.Януковича виписують прізвища виборців, що не зявились на виборчі дільниці та передають їх невідомим особами.

м.Київ

ТВО №221, ДВК№85. Виборець порвала бюлетень і поклала в кишеню. ЇЇ зупинили, повернули, м’яко змусили вкинути цей бюлетень в скриньку.

Голосування на дому:

Херсонська область

ТВО №185, ДВК №: 31, 35, 14, 22, 32. Зафіксована інформація, що нездатні самостійно пересуватись особи внесені до витягу зі списку для голосування за місцем перебування без поданих раніше заяв.

Чернігівська область

ТВО№ 209, ДВК №: 48, 48, 44, 86. Деякі виборці, які нездатні самостійно пересуватись, внесені до витягу зі списку для голосування за місцем перебування, без поданих раніше заяв.

Чернігівська область

ТВО№ 213, ДВК №: 67, 69, 70 деякі виборці деякі виборці, які нездатні самостійно пересуватись, внесені до витягу зі списку для голосування за місцем перебування, без поданих раніше заяв.

Організація голосування:

Сумська область

ТВО 159, Суми, ВД 76: на стовпах були оголошення від БЮТ про безкоштовні

транспортні послуги доставки виборців до дільниці.

Київська область

ТВО №91 - продовжують включати виборців у додаткові списки за зверненням до держреєстру та на підставі отримання від держреєстру телефонограм з дозволом включати у список.

Київська область

ТВО №99 штаб Януковича зробив заміни секретарів та голів на 43 дільницях. Постанова ОВК була прийнята у п’ятницю. У суботу ОВК повідомила цих осіб, щоб вони склали повноваження. Проте вони відмовилися без надання їм Постанов передавати справи стороннім особам, які прибули з інших регіонів України. Тільки після 14-00 такі Постанови були їм розвезені і відбулися заміни. Таким чином на багатьох дільницях вести протоколи про підрахунок голосів починали одні секретарі, а завершувати будуть інші.

Черкаська область

ОВК 198 ДВК № 62. Спеціальна дільниця. Обласний онкодиспансер. Напередодні виборів персонал лікарні збирав заяви від виборців щодо голосування на дільниці, виключно при умові голосуванні за одного з кандидатів. Головний лікар онколікарні – довірена особа Ю. Тимошенко.

Миколаївська область

На дільниці 82 ОКВ 130 виборча комісія прийняла рішення в телефоном режимі інформувати Державний реєстр про людей, які сьогодні прийшли голосувати, але своїх прізвищ в списках виборців не виявили. І якщо в ході переговорів реєстр переконується, що ці люди не значаться в інших списках, за наявності необхідних документів комісія включає їх в списки тих, що голосують на своїй дільниці.

Чернівецька область

ТВО №206 – масово не виставлені великі скриньки для голосування.

Рівненська область

ТВО № 156, ДВК №: 28, 31,72, 75, 89, 191. 192 – члени ДВК відмічають недостатне забезпечення канцтоварами та транспортом.

Рівненська область

ТВО № 154, ДВК № 6 – члени ДВК відмічають недостатне забезпечення канцтоварами та транспортом.

Одеська область

ТВО№141, ДВК №84 – ДВК не закрила ранкове засідання. Продовжують вести протокол, куди вносять результати голосування по внесенню виборців до списку. При цьому переривають процес голосування.

Одеська область

ТВО№136, №28 – Секретар комісії відмовляється підписуватись при виправленні технічних помилок, не мотивуючи своє рішення.

Одеська область

ТВО №135, ДВК№22 На контрольному листі в переносній скриньці вранці забули поставити печатку. Коли виявили помилку, просто вкинули ще один контрольний лист.

Інші факти:

Рівненська область

ТВО №155, ДВК № 50 – В результаті зіткнення автомобіля з опорою лінії електропередач без електропостачання залишилась виборча дільниця.

Донецька область

ТВО № 43, ДВК №9 - Надійшла інформація, що дільниця замінована. Приїхали спеціалісти з розмінування, зупинили процес голосування, попросили усіх покинути дільницю, але вибухових речовин знайдено не було. Процес голосування відновлено.

Чернівецька область

ТВО №204 старша медсестра погрожувала виборцям-пенсіонерам, що позбавить їх вечері, якщо вони не проголосують за кандидата Ю.Тимошенко. Скарга надійшла у штаб кандидата В.Януковича. Штаб викликав слідчо-оперативну групу УМВС, яка зафіксувала скаргу. Штаби обох кандидатів відкидають свою причетність до цього інциденту.

Сумська область

ТВО №159, ДВК №.23 - в приміщенні на декілька хвилин зникло світло

через коротке замикання. Члени комісії звернулися до ТВК, ті до ВАТ

«Сумиобленерго», після чого електропостачання було відновлено.

Сумська область

ТВО №62, ДВК№ 8 - в кабінці для голосування виявлено ручку із

зникаючими чорнилами - за повідомленням прес-секретаря обласної

організації БЮТ.

Миколаївська область

ТВО № 130, ДВК №44 для голосування вдома у І турі було подано 6 заяв, а до другого туру надано вже 108 заяв - завдяки роботі агітаторів від кандидата В.Януковича.

Київська область

Ручки, чорнила яких зникають через півгодини виявлено вже на 24 дільницях в м. Біла Церква. Це ДВК №№ 45, 17, 104, 63, 14, 6, 58, 59, 38, 56, 5, 36, 22, 41, 53, 8, 10, 60, 61, 19, 23, 43, 40, 24.

Черкаська область

ТВО №200, ДВК №60,– члени ДВК голосуванням вирішили дозволити бабусі проголосувати без паспорту, оскільки усі її знають як місцеву жительку.

Черкаська область

ОВК №201 Дільниця № 53, Косарі Камянский р-н. На дільниці відбувся конфлікт між сільським головою с. Косарі і головою ДВК, від кандидата В.Януковича. Сільський голова звинуватив ДВК в умисній підтасовці списку виборців. Були викликані представники МВС, які склали протокол про втручання посадових осіб в виборчій процес.

Херсонська область

ТВО №184, ДВК №1 - за ініціативою голови ДВК спекли коровай і частували ним всіх виборців».

Источник: https://censor.net.ua/n112221
VEhrNGRrdzVRM2t3V1haUmMyUkRLekJaUkZKcE0zcFJiWFJEV1RCTFRUMD0=
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх