EN|RU|UK
 Форум Украины(619257)
  57  0
Тему создал:

Що робити з кредитом, якщо у банку ввели тимчасову адміністрація, а згодом оголосили про ліквідацію?

Банківські установи пропонують широкий вибір кредитування для населення: за строками, за забезпеченням, за методами надання, за методами погашення. І, враховуючи складне економічне становище України, суму мінімальної заробітної плати – 1378 грн, що дорівнює прожитковому мінімуму, в той час, як розрахунки Мінсоцполітики України, показують, що на одну людину прожитковий мінімум в Україні становить 2388 грн з урахуванням фактичних цін, а для працездатних осіб – 2488 грн., українці вимушені часто звертатись до банку за отриманням кредиту.
Отримавши кредит, рівень життя громадян, може відразу і не покращитися, а от додаткових питань у позичальника може виникнути чимало. Ми зупинимось на тому питанні з яким найчастіше звертаються до громадської приймальні ГО «Народна Україна», а саме: «Як бути з кредитом, якщо у банку ввели тимчасову адміністрація, а згодом оголосили про ліквідацію?»
Дехто з позичальників має надію, що можна не повертати кредит неплатоспроможному банку, але це не так. Введення тимчасової адміністрації і можлива подальша ліквідація не припиняють зобов'язання позичальника за кредитним договором.
Якщо НБУ визнає банк неплатоспроможним, Фонд гарантування вкладів вводить тимчасову адміністрацію на 3 або на 6 місяців.
Дуже важливо розуміти і пам’ятати, що до тих пір, поки банк офіційно не оголошений банкрутом, абсолютно всі умови, зазначені в кредитному договорі, продовжують діяти. А це значить, що і відсотки, і штрафи нараховуються, і перестати виплачувати кредит означає – отримати додаткові штрафи і пені.
Якщо за період тимчасової адміністрації банку не було знайдено інвестора – банк ліквідують.
Процес ліквідації банку передбачає виведення неплатоспроможного банку з ринку шляхом ліквідації неплатоспроможного банку з відчуженням/продажем в процесі ліквідації всіх або частини його активів і зобов'язань на користь фінансових установ (банків і небанківських фінансових установ — факторингових компаній, юридичних осіб, які мають право надавати кредити, окрім кредитних спілок). Серед активів банку на користь нових кредиторів відчужуються і кредитні зобов'язання.
Ст. 516 Цивільного кодексу України передбачає, що заміна кредитора у зобов'язанні здійснюється без згоди боржника, якщо інше не встановлено договором. Таким чином, без згоди боржника відбувається поступка права вимоги по кредиту і новий кредитор, як сторона кредитного договору має право вживати всіх необхідних заходів для стягнення заборгованості.
Важливо пам'ятати, що кредитний договір - двосторонній документ.
Згідно ст. 525 ЦК України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
За взаємною згодою сторін (позичальник і новий кредитор) можуть укласти договір про внесення змін до кредитного договору, по зміні процентної ставки, терміну і графіка погашення кредитної заборгованості та ін.
При сплаті кредиту необхідно проявити уважність при заповненні нових реквізитів - вказувати рахунок, на який мають надійти гроші, реквізити кредитного договору: номер, дату і назву.
Конкретизувати також необхідно і вид заборгованості: основний платіж, відсотки, штраф, чи інше.
У будь-якому разі, при введенні тимчасової адміністрації позичальникам бажано особисто прийти в банк, щоб дізнатися назву банку, який прийматиме кредитні платежі, нові реквізити та способи оплати по кредиту.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Alex Firman, сепаратизму смерть, дмитро кук, Irada, WiM, Valerey Schetko, Андрей Вяльцев 0d912596, dandelion wine, Лада Каменская, Ars UA, Виамин Павловский, Vlad Nefakt, Vlad Dyvin, три - пятнадцать, Oleksandr Valovyi, botoks, Паливода Александр, Igor Budnik b2adf589, 5 копійок, Maks Kolorto, росися вперде d82e7584, Yuriy Smith, Maxim Maximov 2f107a94, комэск Титаренко, Valera Butov, Адвокатик, SergeLi, Геракл Платонович, Сергей1500900, Pyga BESTia, Игорь Шульга 6b022286, Nikuz Z, Петр Диброва 19fd0268, Twellen van 4365cde1, vera Rom, Test 1c43a382, Сделанный в СССР, delo delo, Ольга Людмила, Yurii Sliusarchuk, Сергей Иванофф, Toshno Newapkokrad, Мимик Re, Володимир Павлович, Питер Пэн 53064d72, Иван Петрович Сидоров, Паровоз на Соломенке, Лилия Стацкая, Gaydamaka Kozak, эльдорадо, Несущий_ Свет, Robert Chenk, Николай Водяной, Lada Svetlova, Erik a45f44a2, Wevelsburg, злий мольфар, майор швейк, Дилетант Дилетантов, Филипп Филиппович Преображенск, Yuriy Yurieff, russkiy ukrainec, Ва Ва 7c567806, Владимир Лобанов
 Всего на сайте: 193 писателя
 
 
 
 
 
 вверх