EN|RU|UK
 Форум Украины(618208)
  54  6
Тему создал: Олег_МД

Як зробити українську Україну

Вітаю вас, шановні панове!

Я українець з Молдови але я дуже поважаю Україну і українську мову, хоч з дитинства розмовляю російською, чуючи українську лише від своєї бабусі з села.

В останній рік я дуже цікавився політичною та мовною ситуацією в Україні, і тому з усіх політичних партій на мою думку найкраще захищає інтереси українців партія ВО Свобода.

У мене є своя думка, як було би краще поширити використання української мови в Україні. По перше, офіційні результати перепису населення 2001 року не відбивають реальну мовну ситуацію.
Бо за офіційними даними російська мова більше поширена ніж українська лише у Криму, Севастополі, Донецькій та Луганській областях. Але це трошки не так.

Прочитавши дослідження "Лінгво-етнічна структура України. Регіональні особливості та тенденції змін за роки незалежності", проведене Київським інститутом соціології у 2004 року можна побачити, що російська мова переважно використовуєтеся не тільки у ціх 4 регіонах, але ще і в Одеській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Дніпропетровській та Харківській областях, тобто практично у цілому Південно-Східному регіоні.
І частка населення, що реально говорить у повсякденному житті українською складає приблизно 50%.

Я вірю, що Україна колись стане по справжньому українською, але для цього треба зрозуміти реальну ситуацію.
Сьогодні переважна частка міст, навіть у центральій Україні дуже русифіковані, а місто - це якраз місце культурного життя суспільства.

Тому, на мою думку, у першу чергу треба інтенсивно українізувати Західну та Центральну Україну, де українська мова ще використовується. Для цього треба перевести 100% шкіл та дитячих садів на українську мову навчання. В якості вчителів української мови, літератури та історії треба вибирати людей, котрі будуть пояснювати дітям, що спілкуватися у школі, з батьками та навіть на вулиці треба виключно українською - майже так як робили англійські вчителі в Ірландії щоб діти забули рідну ірландську мову. Я показує ірландська практика, це принесло свої результати.

Десь у 30-50 років Західна та Центральна Україна будуть говорити виключно українською, а Південно-Східна нажаль ще більше зрусифікується. А це буде означати, що російськомовний регіон і далі буде знаходитися в інформаційному простору Росії.

Щоб цього не допустити, треба якось перерізати ту "пуповину", яка залишилася з часів Імперії між Україною та Росією, наприклад - уступити до НАТО, поки Росія сама туди не вступила :))

Далі, можна зробити референдум щодо прийняття російскої мови як другої державної. Але не зараз, а як мінімум через 20 років, коли українське суспільство "дозріе" то цього і рейтинги будуть показувати що за другу державну мову виступають не більше 30-35% населення. Це я думаю треба зробити, щоб закрити це питання раз і на завжди и ніколи до нього не звертатися!

Ще важливий момент - населення індустріального Південно-Східного регіону зменшується скоріше, ніж Центра та Захода. Це означає, що час грає проти влади "донбаського клану", треба тільки консолідувати суспільство заходу та центру України.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Україна ЮА, Привет, Олег Немещук, Крокодил Гена, Владислав В e3236bf0, три - пятнадцать, WiM, Kaba Mota, Ави, Elena Drozd, Valera Butov, Liza Lysenko, Vitua, Nikcon, Otec Pigidiy, Юра Амурский, Ruslan Tkachenko, Serg Ivanov 96b8fac0, Jimmy Hill, Irada, Андрей Кайнаран, Геннадій Бикодір adb80589, Neutral13, Urs, Маркиз, denis superman, Игорь Борисович, Николай Водяной, Igor Lyashenko 37b3b0fe, Vasyl Moroz, Nestor Nen, Frol Fedoroff, Роман Бургарт, kobzar, Valerey Schetko, Nikos KGB, Сергей Шило deb1e52f, Виктор Кондратюк 9346c35a, Maxim Isajew, ГАБРИЭЛЬ, Дмитрий Донской 70837825, Artem Gurin, Саша Крест, Владислав Василенко, Gaydamaka Kozak, Даунбасс хочет глонасс и курас, Де Правда, Светлана Бессарабова, Сергей Гайджин, дератизатор, Роман Ручко 33552e28, Антип61, Василий Зелов f4373d2f
 Всего на сайте: 179 писателей

вверх