EN|RU|UK
 Форум Украины(635530)
  54  6
Тему создал: Олег_МД

Як зробити українську Україну

Вітаю вас, шановні панове!

Я українець з Молдови але я дуже поважаю Україну і українську мову, хоч з дитинства розмовляю російською, чуючи українську лише від своєї бабусі з села.

В останній рік я дуже цікавився політичною та мовною ситуацією в Україні, і тому з усіх політичних партій на мою думку найкраще захищає інтереси українців партія ВО Свобода.

У мене є своя думка, як було би краще поширити використання української мови в Україні. По перше, офіційні результати перепису населення 2001 року не відбивають реальну мовну ситуацію.
Бо за офіційними даними російська мова більше поширена ніж українська лише у Криму, Севастополі, Донецькій та Луганській областях. Але це трошки не так.

Прочитавши дослідження "Лінгво-етнічна структура України. Регіональні особливості та тенденції змін за роки незалежності", проведене Київським інститутом соціології у 2004 року можна побачити, що російська мова переважно використовуєтеся не тільки у ціх 4 регіонах, але ще і в Одеській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Дніпропетровській та Харківській областях, тобто практично у цілому Південно-Східному регіоні.
І частка населення, що реально говорить у повсякденному житті українською складає приблизно 50%.

Я вірю, що Україна колись стане по справжньому українською, але для цього треба зрозуміти реальну ситуацію.
Сьогодні переважна частка міст, навіть у центральій Україні дуже русифіковані, а місто - це якраз місце культурного життя суспільства.

Тому, на мою думку, у першу чергу треба інтенсивно українізувати Західну та Центральну Україну, де українська мова ще використовується. Для цього треба перевести 100% шкіл та дитячих садів на українську мову навчання. В якості вчителів української мови, літератури та історії треба вибирати людей, котрі будуть пояснювати дітям, що спілкуватися у школі, з батьками та навіть на вулиці треба виключно українською - майже так як робили англійські вчителі в Ірландії щоб діти забули рідну ірландську мову. Я показує ірландська практика, це принесло свої результати.

Десь у 30-50 років Західна та Центральна Україна будуть говорити виключно українською, а Південно-Східна нажаль ще більше зрусифікується. А це буде означати, що російськомовний регіон і далі буде знаходитися в інформаційному простору Росії.

Щоб цього не допустити, треба якось перерізати ту "пуповину", яка залишилася з часів Імперії між Україною та Росією, наприклад - уступити до НАТО, поки Росія сама туди не вступила :))

Далі, можна зробити референдум щодо прийняття російскої мови як другої державної. Але не зараз, а як мінімум через 20 років, коли українське суспільство "дозріе" то цього і рейтинги будуть показувати що за другу державну мову виступають не більше 30-35% населення. Це я думаю треба зробити, щоб закрити це питання раз і на завжди и ніколи до нього не звертатися!

Ще важливий момент - населення індустріального Південно-Східного регіону зменшується скоріше, ніж Центра та Захода. Це означає, що час грає проти влади "донбаського клану", треба тільки консолідувати суспільство заходу та центру України.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Alexandr Slavich, ПРАВДИВЫЙ, Хазар Дакійський, Понтий Пилат, NNN, Mobsteroid, victor Emetc, Олег Сербин 10d6f9ec, Серов свидомый, Juli Schubs, Brehoon Petya, Володимир Миколаєць, W. Reddox, Tatyana Pomolova, Вова Индюков, Vlas Nik, Лилия Стацкая, Тамара 0231ba1c, kapper, сергей садовский, Петро Боївка af02f477, Славик Шустрик, RussianChuckcha, ГАБРИЭЛЬ ГАБРИЭЛЬ, Привет, Пан Телемон bc543dce, Саша Крест, Иллария Соняшникова, ГРИГОРИЙ ПЯСЕЦКИЙ, Игорь Харитон, Ukrainec Viktor, Yuriy Yurieff, Вася Шевченко f77d76ba, kostjaua5, капитан овечкин, bbc 965160aa, sunuyiwipmailtempinfo, Илья Гуляйпольский 5914cfa3, Василий Казимко, Іван Сірко 3dbb2aad, Kaba Mota, МАКСИМ БЕЗФАМИЛЬНЫЙ, Морпех Саша, Люцифер, Александр Ушаков eddd48b2, frosch, Артм Воронцов, Paulo Kit, Григорий Барковский 5bc4f112, Tamara Smelya, Elvic Vic, Ybaldy, Who is Who, гонта коваль, war3, Олександр Той, Oleg Mamont, 9c2631de, Hazan Eldoran, Ming Uing b56f719d, Roman Podyu 5027fa4e, phantom4, Nealena Nova, Константин Чигрин 0526e6d3, Vlad Vladidze, стальной гигант, Сергей Канев ba5ea4a8, Николай Водяной, Igop, Viktor Stecenko, 5050, LUSi, Наш Сайт, Maksim Perepelitca, Александр Искандер, Шагай Правой, Александр Сандеро, alisa zima, Огусто, Alexey Chernyavsky
 Всего на сайте: 236 писателей

вверх