EN|RU|UK
 Форум Украины(624034)
  126  4
Тему создал: Василь Зілгалов

Чи дійсно цей останній, Президент?

З першим всенародно обраним, Леонідом Макаровичем Кравчуком, доводилося спілкуватися чимало. Хоча перші заочні наші контакти було малоприємними...В одному з матеріалів, який Валік Мороз у Мюнхені поспішив дати в ефір, була цитата російського академіка Ліхачова, котрий назвав Кравчука «малим Горбачовим»... Це дуже образило Леоніда Макаровича. Гострі суперечності Кравчука й Горбачова сприяли проголошенню української незалежності... Та й ще у кінці 1991 року, коли записував Кравчука в Ужгороді, як голову Верховної Ради, стало зрозуміло, що цей політик Україну не здасть...Пам’ятаю, як захопився Леонід Макарович, читаючи патріотичну листівку проти закарпатських автономістів... Цей аудіозапис, як і чимало інших голосів Кравчука, зберігся... Не дивно, що 1 грудня Леонід Кравчук отримав таку всеохоплюючу всенародну підтримку...

З Леонідом Кучмою контактувати було набагато важче...Вже при першому, коли він висувався у 1994 році...я записував його прес-конференцію на Хрещатику, у спілці українських промисловців. Потім була коротка розмова у присутності голови Російського союзу промисловців та підприємців, Аркадія Вольського, який хвалився своїми українськими коренями, що, мовляв, всі його головні родичі в українській землі... Але вже тоді Леонід Данилович лякав мене і моїх колег, на повному серйозі, що, мовляв, вважайте, бо знову піднімуться у Москві сили, які «вас і в Мюнхені дістануть»... Вольський тоді просив мене - «Вася, вырежь это... Не давай...» Я не послухав... А колега-редактор із задоволенням дав деякі шматки до ефіру...Це було одне з перших інтерв’ю нового кандидата у Президенти... Було відчутно, що Кучма мав негативний досвід спілкування з «бонзами КГБ»... Суперечності ці зміцнювали незалежність України... Вже пізніше, при балотуванні на другий термін, ми розмовляли з ним про його програму і Леонід Данилович розлютився за критику якогось там аграрного, здається, шматка... Потім почав нарікати і наголосив, мовляв, «ви часто дуже забагато хочете у поступі демократії, але ж ви не знаєте, як важко виходити з минулого... Он з Росією домовлятися стає все важче й важче, не знаєте... яке оточення прийшло до Єльцина...». Путін вимальовувався... Кучмі ставало дедалі важче...Але він все ж сказав, що «Україна не Росія»...Тут проявилася і його антипатія...Тузла підкреслила це ще більше... Виникла тінь Януковича...

З Віктором Ющенком була багато довгих і змістовних розмов...Аж не вірилося, що приходить такий відкритий і послідовний український політик... Правда, я запитав його, коли він привіз своє різношерстне політичне оточення до Праги у розпалі 2004-го, чи «не лякає Вас це»... Тоді Віктор Андрійович сказав – «Головне, подолати Кучму, а з цими дамо раду, прорвемося»... Не дав і не прорвався... Зате, дав шанс Януковичу... Тінь якого перетворилася на реальність, похмуру і чорну якусь...

Цей, фактично, завжди уникав прямих і відкритих розмов з журналістами...Мабуть знав, що у таких проявиться його суть, зовсім не президентська...Я звернув увагу, як запопадливо, нагинаючись, не встигаючи застібнути піджака, виходив він у Харкові із зали прес-конференції 21 квітня, вслід за маленьким господарем Кремля...І своїм, мабуть, також.... Чи дійсно цей останній, Президент?

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
shokolad, legionary, Стрелок, Baks13, Странник Виртуальный, укропбандерівець, Serg Sergeev, Олег Сербин 10d6f9ec, 1BetarD, Франческа, Myko, fedjka - fedjka, Константин 1041a131, Fjall_Raven, 5 копійок, Вадим Шестаков, Elena Italenna, DI GI, Олександр Петренко b28e592f, Sophia-Maria Duglass, Ruslan Tkachenko, Andrey Bolcman, Фантом 2, Вероника Тютчева, Юрий Шмадченко, Mike Paul, Vytautas, Саша Крещатик 0ccd3ad3, Таисия Левицкая, Михаил Жупанин, випадково зазирнув, Mora Zfayfer, Алексей Тополев, Tanya Stolyarenko 7cd20c2f, Ming Uing b56f719d
 Всего на сайте: 117 писателей

вверх