EN|RU|UK
 Форум Украины(635297)
  218  1
Тему создал:

ЛЮДИНА -ЛЄГЕНДА

У селі Війтівка на сільському цвинтарі є зовсім незвична могила. Там похована, жінка яку звали «болящая Дарія». До цього місця час від часу приходить багато людей, аби попросити у неї допомоги на одужання. На її могилі постійно горить лампадка. Жила ця жінка у 20-4- роках. Так випало на її долю, що вона впала у летаргічний сон, який тривав 40 днів. Коли прокинулась, то почала усі розповідати, що вона була у супроводі Янгола Господнього побувала у раю та пеклі. Вперше про «болящу Дарію», я почув у дитинстві. Коли сусідка сварилась за межу із іншою, то вона кричала; «Щоб тобі так руки покрутило, як болящій Дарії». Через деякий час вона захворіла на ревматоїдний поліартрит, і теж у неї покрутило пальці рук. Намучилась вона скажу я вам. Тому не можна ближньому бажати , те що сам собі не побажаєш. Коли вона через деякий час померла, то коли її опускали у яму, то увірвалась мотузка, і вона прямо таки випала із труни. Батюшка який відспівував небіжчицю дуже перелякався, він просто стояв, не міг вимовити ані слова, і притискував до грудей престольного хреста.
Коли він її водив по раю, то побачила вона дві кімнатки. У одній гралися діти, які були дуже радісними, а в іншій –плакали. Запитала Янгола чому це так? Він відповів, що ті діти, які померли хрещеними, перебувають у радості, а ті, які не були хрещеними, увесь час плачуть і метушаться. Далі Дарія побачила великий неначе будинок. В одному вікні горіло дуже сильне світло, в іншому ледь мерехкотіло. Янгел сказав, якщо та людина, яка живе на землі, часто ходить до церкви і ставить свічечку, то на небесах у її кімнатці світло горить сильно. А та людина, яка не ходить до церкви, то у тому віконечку темрява. Вже тоді, коли вона мала прокинутись, то Янгол сказав їй, що коли люди несуть олію для лампадки до церкви, то вона повинна бути свіжою. Буває, що віруючі приносять таку олію, яка їм не потрібна, то вона тим паче Богові не потрібна.
При підготовці цього матеріалу до друку, мені багато цікавого розповів про «болящу Дарію» місцевий житель, колишній служитель хору церкви Різдва Пресвятої Богородиці Михайло Гаврилович Клебанський. Зокрема, я дізнався від нього, що сама Дарія була родом із Балтського району, Одеської області. Залишившись калікою з дитинства, була малорухома. Ті люди, котрі її доглядали, просто ставили їжу на груди, і так вона харчувалась. У 1920 році Дарію на утримання забрали родичі у Бершадь, а згодом у 1934 –му перевезли підводою у Війтівку. На той час місцева церква була закрита. Під час румунської окупації храм відкрили, і перше Богослужіння пройшло 4 серпня 1941 року. На той час церковним старостою був Іван Крикун.
Та повернімося до її 40 –денного сну. Коли вона прокинулась і розповіла про усі ті митарства які пройшла, то у неї відкрився дар прозорливості. Дарія почала усім розповідати, що наближається війна, але церква і люди, які живуть у цьому селі не постраждають. Останнє пророцтво Дарії збулось. Незадовго до своєї смерті вона сказала, що помре 13 травня 1941 році, і через 40 днів розпочнеться Велика вітчизняна війна. Так усе і сталося. Згідно із заповітом її поховали на сільському кладовищі.
Олександр ДРАГАН,
редактор газети «Слово Боже – УПЦ»
село Війтівка, Бершадський район, Вінницька область.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Влад Синкевич, росися вперде d82e7584, Ярик Сус, Саша Крест, КузьмичUA, Tatyana Pomolova, fedjka - fedjka, Fell, Илья Гуляйпольский 5914cfa3, sledaknm 345f6f04, Amber, kuba, Леонид Днепр, sulima ivan, Senator S 01a656ec, дмитро кук, Кот по имени Сосо, Gabriel Monte, soren, Myko, victor Emetc, 133133, Vovcheg Zak, Юрий Рыжков, Николай Водяной, Zu Docs, Olha Olha, Вася Тюбетейкин, Алла Новосад 5b57f84f, Игорь Хирскл, Marat Maximov, Mike Paul, Welt Schmerz, Чуб, Hazan Eldoran, Андрей 8ea0c43a, Хома Невіруючий, EUkozak, Сергій Гранін, Gar, Harib Da, Игорь Мельник 1e80ecc1, trolik, Aлександр Alexsis, Япона Мать, Власов Сергей b3083465, Вася Шевченко f77d76ba, Semen Semenich, Иван Афанасьев, Phoenix Yes, cvthtrf, Roman Rjevskiy, Alexx Lexton, Ivan Larsen ecd1898d, Владимир Бульбаробот, Алексей Носов d8330900
 Всего на сайте: 175 писателей
 
 
 
 
 
 вверх