EN|RU|UK
 Форум Украины(635808)
  1005  1
Тему создал:

ЙОСАФАТОВА ДОЛИНА ХРЕСТІВ

Йосафатова долина хрестів
Вона знаходиться поблизу села Голиченці, Шаргородського району
У 17 столітті Поділля було поневолене турецькою ордою, на місці сьогоднішнього села Голи ченці були ліси. Рятуючись, православні християни із навколишніх сіл йшли до чоловічого монастиря у місто Шаргород. Одного разу уві сні матір Божа благословила ченців «Іти на вранішню зорю». Гнані яничарами, монахи та віруючі ішли три дні, і нарешті, зупинилися і урочищі біля кринички. Перед сном вони усі помолилися Господу Богу. І знову уві сні їм явилась Божа Мати, яка благословила навколишню природу. Вирішили ченці заснувати тут свою святу обитель. Вони були бідні та обдерті, то й назвали її – «Голі ченці»- Голиченці, а саму долину назвали Йосафатовою (благословенною).
Якось у спекотні дні 1923 року селянин Яків Прохорович Мисик разом із дівчинкою- підпаском Христинкою пасли у благодатній долині череду корів. Вони помітили, як над криничкою з’явилась Матір Божа.
- Матінко Божа, що робити маємо?- спромігся мовити чоловік.
- Христа славте, хрести ставте! – почув у відповідь. Потім благословляючи Якова та усю околицю, видіння розтануло.
Щодуху Яків побіг до місцевого священика отця Тихона. Розповів про чудо. І того ж дня з хоругвами та іконою святого Миколая поспішили віруючі до кринички. Вони першими й поставили першого хреста. У Йосафатові долині побувало більше півтора мільйони прочан.
Звичайно, колишня влада боролася із цим явищем. Багато хрестів було зрізано на дрова. Люди пригадують. Як одна сім»я почала палити тими хрестами у хаті, то одразу почули церковний пісне спів. Налякані цим явищем. Вони загасили полум’я, і рештки хрестів віднесли назад.
Сьогодні, через 86 років після явлення на Йосафатовій долині Матері Божої, біля кринички височить 29 хрестів. Причому, усі привезені здалеку. Серед нових дерев2яних хрестів виділяється кам2яний датований 1813-им роком. Це єдиний хрест, який дивом уцілів.
Як розповів мені настоятель церкви Святого Великомученика Дмитра Солунського, протоієрей отець Сергій, коли він чистив криничку, то помітив цікаву закономірність; у ній не має води! Вода скапує з заходу, сходу, півночі та півдня. Себто виходить хрест! А вода з кринички справді чудодійна. Один чоловік потерпав на виразку на ногах. Пішов до сходу сонця, помолився, помив ноги – і до сьогодні у нього ноги здорові.
По благословінню митрополита Вінницького і Могилів –Подільського МАКАРІЯ, тепер кожного року 15 серпня, відзначатиметься День Чуда з’явлення Божої Матері. Минулого року у хресній ході взяло участь 1700 віруючих.
Олександр ДРАГАН,
редактор газети «Слово Боже – УПЦ»
Шаргородський район.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
 
 
 
 
 
 вверх