EN|RU|UK
 Форум Украины(618788)
  934  188
Тему создал: Gazeta.ua

Требою референдум отделения Зап Украины от дармоедного ДаунбаССа ! ! !

Поклади сланцевого газу в Західній Україні переважають американські
Розробку родовищ можуть почати через сім років
17.04.2010 12:40
Французька нафтова компанія Total спільно з польською EuroGas Polska sp.z o.o домовляються розробляти родовища сланцевого газу в Західній Україні на кордоні з Польщею. Голова правління EuroGas Вольфганг Рауболл називає запаси сировини в цьому регіоні “істотно більшими, ніж в успішних полях сланцевого газу в США”.

"Перших результатів розробки родових можна очікувати до 2017 року, - коментує Gazeta.ua провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко. - Наразі жодних документів чи контрактів немає, все на рівні ідей".

Експерт вважає, що на дослідження структури запасів, їхньої надійності і рентабельності піде не один рік.

"Це довгострокові інвестиційні проекти, - додав Володимир Омельченко. - Сполучені Штати більш мобільні у впровадженні технології видобутку сланцевого газу. Там зараз вийшли на вартість 140-150 доларів за тисячу кубометрів газу. Це пов'язано і з умовами залягання цих сланців, і з технологічними новаціями, і зі сприянням, яке надає держава. В Європі освоєння технології відбуватиметься не так скоро, адже необхідно проводити розвідку сланцевих покладів. Європа ще дуже далека від того, щоб вийти на якісь значні об'єми видобутку сланцевого газу. У перспективі 2020-го Європа може вийти на об'єми видобутку газу до 50 мільярдів. А це може скласти 5-10% від загального споживання газу Євросоюзу".

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
Страница 2 из 2
<<<1 2
Страница 2 из 2
<<<1 2
 Сейчас пишут
НБ, молодой рабочий, Федор Рац a2c5b0d9, Arkady Korshun, HugeMug, DI GI, Георгий Кузмичь, Irada, Виамин Павловский, Япона Мать, Андрей Шевченко 73396fdd, ConfianZa, trawler_tug, Ben23
 Всего на сайте: 42 писателя
 
 
 
 
 
 вверх