EN|RU|UK
 Форум Украины(617978)
  189  18
Тему создал: ``

Олег Тягнибок: Передача всіх запасів високозбагаченого урану США – це диверсія проти безпеки держави

"Рішення РНБО про передачу Сполученим Штатам Америки останніх запасів високозбагаченого урану з України напередодні візиту Віктора Януковича до Вашингтона та підтвердження цього рішення у спільній заяві Президентів України та США від 12 квітня 2010 року є диверсією проти національної безпеки України", – заявив лідер Всеукраїнського об’єднання "Свобода" Олег Тягнибок. – Це рішення свідчить про те, що кожен кримінально-олігархічний клан, який перебуває при владі в Україні, діє на ослаблення нашої держави та зниження її обороноздатності".

Олег Тягнибок також зазначив: "Влада легко знищує навіть можливість відновлення ядерного статусу України, хоча останній міг би стати запорукою безпеки України. Для цього, зважаючи на те, що Україна за запасами урану займає шосте місце у світі, а за запасами цирконію – третє, наша держава повинна створити свій замкнутий ядерний цикл.

Ми усвідомлюємо, наскільки важко сьогодні здійснити це завдання. За 18 років Незалежності Україна не зробила жодного кроку, щоб створити власний ядерно-паливний цикл та не залежати у цьому питанні від Російської Федерації. Штучно створені умови, коли Україна не може забезпечити свої АЕС ні ураном, ні цирконієвими трубками для ТВЕЛів – при наявності величезних розвіданих запасів урану і цирконію, ні технологією конверсії та реконверсії урану, ні виготовленням паливних пігулок, ні виділенням тепловиділяючих збірок. Ми не створили українського реактора. Україна не готує фахівців у галузях розвідки, видобутку та збагачення природного урану. У 1995 році українські владоможці всупереч здоровому глузду віддали перемогу російському "ТВЕЛу" в міжнародному тендері на будівництво заводу фабрикації ядерного палива. Півтора десятка років Україна вдає, що будує спільно з РФ, цей завод, хоча донині не вибраний навіть майданчик для будівництва.

Тепер, передаючи останні запаси високозбагаченого урану, влада знищує навіть теоретичні можливості відновлення ядерного циклу. Зараз уран зберігається у Харківському фізико-технічному інституті та в Севастопольському національному університеті ядерної енергії та промисловості (за неофіційною інформацією це мінімум 50 кілограмів високозбагаченого урану, що дорівнює 1000 кілограмам збагаченого урану). Ще одним наслідком передачі урану США стане втрата українськими вищими навчальними і дослідницькими закладами необхідної для їхнього функціонування сировини. Тобто Україна не зможе готувати спеціалістів з ядерної фізики, а вчені не зможуть займатися дослідницькою діяльністю, що поставить хрест на українській науці в цьому напрямку.

Рішення РНБО України "співпало" у часі з підписанням нової угоди між США і РФ про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних озброєнь. У ній не прописані гарантії безпеки для України, не зважаючи на те, що Росія, як один із гарантів безпеки України, неодноразово порушувала Будапештський меморандум (конфлікти довкола о. Тузла та Керченської протоки, прямі погрози, брутальний політичний та економічний тиск, регулярні спроби піддати сумніву територіальну цілісність України з боку посадових осіб Росії).

З огляду на загрози, які стоять перед Україною, рішення РНБО про передачу всіх запасів високозбагаченого урану США – це диверсія проти безпеки держави, капітуляція перед дядьком Семом без жодних гарантій на випадок агресії Росії. Влада має пам’ятати, що державна зрада – це найтяжчий злочин проти нації і рано чи пізно винні у зраді будуть покарані.

Оскільки Українська держава зобов'язана забезпечувати реальний суверенітет Української нації, Всеукраїнське об’єднання "Свобода" вважає, що це можна зробити через відновлення ядерного статусу України, розробку власної ядерної програми і створення тактичного ракетно-ядерного арсеналу держави".

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Саша Крест, Злий Грицько, Енот 84dd4c12, Andy Fisher 67a9edc7, Constantine Malkovich ded2b0b7, Вячеслав Хлюпин, Враг рода человеческого 666, Baks13, Планка Упала, Igor Lyashenko 37b3b0fe, Кацманавт, Borboris, Mr Vice President, ITLaB, Вячеслав Никитин, tvellen-van, Сергей Боровой 8d42a1dc, Геракл Платонович, Neutral13, Ils ne passeront pas, Sergey Bozhenko, Алексей Носов d8330900, Лео Кот, Elena Drozd, Shuha, Volodymyr Zaiets, Андрей Жуков b738201d, , Владимр Святюк, Garsia UA, Сергей Галузин, kobzar, RustIck, 12345678, проигрыватель, Вячеслав Елажов, Ксен Ляпін, Веселий сумчанин, БендеровскийЗаяц, Lyubomir Nedoshitko, Берлага Дрейфус, Lizaveta Nemala, шклдн прхбт, Fobos, Олєкса Моцкаль, Ніна Татарченко, Oleh Bondarenko, не олигарх, Vladimir Rentyuk, Valera Butov
 Всего на сайте: 167 писателей
 
 
 
 
 
 вверх