EN|RU|UK
 Форум Украины(625052)
  109  4
Тему создал: Fra_DK

Верить ...... , обмануть себя !!!!!!!!!!!!!!!!

Луганська «Свобода» вимагає від Януковича захистити українців в Росії


Пане В. Янукович! Луганська «Свобода» чекає, що ви не на словах, а на ділі підтвердите задекларовані намагання стати Президентом всіх українців і пропонує Вам, пане Янукович, звернути свою увагу на тих наших співвітчизників, що за примхою несправедливої долі залишилися, як казав поет, «на нашій, не своїй землі», тобто на історичних українських землях, що з тих чи інших причин відійшли до інших держав.

Офіційна статистика свідчить, що найбільша кількість українців за межами України мешкає саме у РФ (майже 4, 4 мільйона). А насправді наших людей у Росії набагато більше. Вони мешкають на теренах української Слобожанщини (Курська, Воронізька, Білгородська області РФ), на Кубані, в Ростовській області, а також у так званому «Зеленому Клині» — тобто на заселених переважно українськими переселенцями землях Далекого Сходу (Хабаровський та Приморський краї РФ).

Це — неповний перелік земель, заселених етнічними українцями, та їхніми нащадками. Окрім цього, українці складають 16 % населення Магаданської області РФ, 18 % населення Ямало-Нєнєцького округу. На території Російської Федерації багато років існують національні українські товариства. Серед них найбільш відомі: імені Т. Г. Шевченка в Санкт-Петербурзі, «Славутич» у Москві, «Кобзар» в Уфі, товариство «Зелений Клин» у м. Спаск-Дальний Приморського краю та ін.

Нажаль, наші люди у Росії фактично були кинуті напризволяще українською владою та утиснуті в своїх елементарних національних правах з боку влади російської. Як стверджує в інтерв'ю Радіо «Свобода» співголова Об'єднання українців у Російській Федерації Валерій Семененко, місцева українська громада зазнає політичних утисків з боку російської влади, в результаті чого потерпають і діти. Є й інші факти, як то розгром Бібліотеки української літератури в Москві та знищення унікального газетного зібрання за останні 20 років, що відбулося на початку минулого року з подачі московського мера Лужкова. Нажаль, деякі українські політики ллють воду на млин антиукраїнських настроїв з боку російської влади. Серед таких політиків і багато діячів з очолюваної Вами, пане Президенте, Партії Регіонів. Українці у Росії спростовують заяви представників Партії регіонів про брак інтересу до вивчення української мови серед діаспори у Москві. Навпаки, така зацікавленість з року в рік зростає.

Ми, українські націоналісти, поки що єдині, хто послідовно опікується долею мільйонів синів та дочок України за кордоном. Але ми вважаємо, що до цього має долучитися й державна влада, бо це її прямий конституційний обов'язок.

Першим кроком на цьому шляху мало б бути Ваше, Вікторе Федоровичу, звернення до російського керманича Мєдвєдєва, щодо розповсюдження на територіях РФ з переважно українським населенням норм Європейської Хартії регіональних мов або мов меншин, ухваленої у 1992 році з метою збереження, охорони та розвитку регіональних мов або мов меншин у різних країнах та регіонах Європи. Цю Хартію, до речі, підписала та імплементувала Україна, а от чи зробила те саме РФ, невідомо.

Луганська «Свобода» вимагає від Вас, пане Янукович, негайно поставити перед російським керівництвом це справді потрібне питання, тим більш, що навіть з тексту Хартії випливає, що охорона і розвиток регіональних мов або мов меншин не повинні зашкоджувати офіційним мовам і необхідності вивчати їх. Таким чином, забезпечення нашим братам у Росії можливостей та умов для збереження своєї національної ідентичності жодним чином не спрямовано проти інтересів російської мови та не повинно погіршити українсько-російські взаємини.

Дмитро Снєгирьов
Голова Луганської обласної організації ВО «Свобода

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Гыг с Вами, Igor L, valentyna 7f6f0f14, Евгений Калашников, Вася Городской, SergTranscarpathian, Виталий Прокуратор, Rjr, Andrey Shevchenko f5154a7a, Nick Dubovikoff, Black Hawk, Павел Шевченко db7d584a, Берлага Дрейфус, aquarius580 ., Denisn, Правда в Правде, Kris Sczepan, Said_, Стрелок, Змиевобандеровец, Eugeniusz 1, Sud Lincha, 133133, Tatyana Pomolova, Eduard Krup, Вячеслав Крук, Volodja2911, Jimmy Hill, Лилия Стацкая, Вла, Dron, Urs, Bander_UA 1d21dedd, Татьяна Ломонос, Анатолий Черногуб, Преступник Ворвзаконович, Serg Sergeev, Alexx Lexton, Вольф Григорьевич Мессинг, Игорь Брунь, Евлампий Хрюкин, Никола Правый, Петро Карпенко 069d61b7, Two Step From Hell, uegfybyf, ConfianZa, Константин Гризодубо, кацахол, Иван Пупкин 2c075116, Colt, Valentin Kornilov, om 3badd7a6, Василий Васильев 79630a4d, РоботБАндер2, Envoy, Сергей Успеньев, Radoslav Sikorsky, Джамал, sobir, Україна ЮА, Valentin Nasus, я гражданин Украины, Ксен Ляпін, Утилизация ватников, Банду-геть, Stog, Серж Серж 3e25498f, Frol Fedoroff, Vladislav R 85fbc9a9
 Всего на сайте: 217 писателей
 
 
 
 
 
 вверх