EN|RU|UK
 Форум Украины(624712)
  163  17
Тему создал:

В Германии опять собираются судить нацистского преступника-украинца...

Нацистські злочини: у Німеччині можуть судити ще одного українця

Джон Дем’янюк.
Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift: Джон Дем’янюк.
У Мюнхені очікують ще одного процесу над українцем за підозрою в злочинах у часи Другої світової війни. Як і у випадку з Іваном Дем’янюком, суд над яким триває, підозрюваний мешкає в США.


Прокуратура Мюнхена віднедавна веде розслідування проти 88-річного чоловіка українського походження. Його підозрюють у вбивстві в роки війни щонайменше одного єврея. Це повідомлення газети Süddeutsche Zeitung підтвердила минулими вихідними речниця прокуратури.

У газетній статті та повідомленнях інформагентств прізвище чоловіка не розголошується, його називають «Джон К.». Очевидно, ідеться про Івана Калимона, що мешкає в штаті Мічиган. Під час війни він служив поліцаєм в окупованому Львові. Там 1942 року він нібито застрелив щонайменше одного єврея. Прокуратура перевіряє, чи достатньо доказів для висунення обвинувачення та суду. На думку газети, такий варіант розвитку подій здається вірогідним. У такому разі Німеччина може звернутися до США з проханням про екстрадицію, як це було з Іваном Дем’янюком. Процес над ним триває з осені 2009 року в Мюнхені за звинуваченням у причетності до вбивств євреїв у концтаборі «Собібор».

Екстрадиція може затягтися

Повідомляється, що сам Іван К. відкидає всі підозри. У розмові з американським журналістом він визнав, що був українським поліцаєм, але заперечив причетність до убивств. Як і Дем’янюк після війни, Джон К. емігрував до США, де пізніше був позбавлений громадянства. Зараз він оскаржує це рішення. На думку Süddeutsche Zeitung, це може затримати його екстрадицію до Німеччини, якщо справа дійде до суду.

Процеси над підозрюваними у нацистських злочинах привертають особливу увагу громадськості в Німеччині. Кожен із них може стати останнім. Кілька днів тому суд у місті Аахені засудив до довічного ув’язнення колишнього німця-есесівця за вбивство трьох цивільних у роки війни в Нідерландах.

Автор: Роман Гончаренко / dpa

Редактор: Захар Бутирський

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Андрей Сафhjyjd, Bob2, Vsevolod Marchenko, Саша Крест, Бумеранг, Елена Мазуренко, Yuriy Yurieff, Baks13, Вася Шевченко f77d76ba, малыш Бакинский, Антип61, Сергей Никоненко b2bd1a4a, Fjall_Raven, Small Jerboa, 5 копійок, Denisn, Ich bin Niegan, Леонид Богданов, Irina Ivanova 6fdace9a, Игорь Мельник 1e80ecc1, Robert Chenk, mak damaged, valentyna 7f6f0f14, Faina L, Алла Новосад 5b57f84f, Urs, Иван Искра, John Observer, Pik Az f246ad80, Славик Шустрик, дератизатор, Andrey Bolcman, Kasper1088, я гражданин Украины, Kris Sczepan, Kost Crys, Костянтин Болтівець, линда либерман, Tm Ns, мон, vad, Ali Hasan, Олег Сорокин, Утилизация ватников, Yury Svistun, виталий луцюк 030674cb, Андрей Шевченко 73396fdd, Вася П., Saw Ewas 1a26b1e6, Иванов Юрий 9255343a, Ахининиволокотачели, три - пятнадцать, Василий Граздич
 Всего на сайте: 183 писателя
 
 
 
 
 
 вверх