EN|RU|UK
 Форум Украины(635712)
  163  17
Тему создал:

В Германии опять собираются судить нацистского преступника-украинца...

Нацистські злочини: у Німеччині можуть судити ще одного українця

Джон Дем’янюк.
Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift: Джон Дем’янюк.
У Мюнхені очікують ще одного процесу над українцем за підозрою в злочинах у часи Другої світової війни. Як і у випадку з Іваном Дем’янюком, суд над яким триває, підозрюваний мешкає в США.


Прокуратура Мюнхена віднедавна веде розслідування проти 88-річного чоловіка українського походження. Його підозрюють у вбивстві в роки війни щонайменше одного єврея. Це повідомлення газети Süddeutsche Zeitung підтвердила минулими вихідними речниця прокуратури.

У газетній статті та повідомленнях інформагентств прізвище чоловіка не розголошується, його називають «Джон К.». Очевидно, ідеться про Івана Калимона, що мешкає в штаті Мічиган. Під час війни він служив поліцаєм в окупованому Львові. Там 1942 року він нібито застрелив щонайменше одного єврея. Прокуратура перевіряє, чи достатньо доказів для висунення обвинувачення та суду. На думку газети, такий варіант розвитку подій здається вірогідним. У такому разі Німеччина може звернутися до США з проханням про екстрадицію, як це було з Іваном Дем’янюком. Процес над ним триває з осені 2009 року в Мюнхені за звинуваченням у причетності до вбивств євреїв у концтаборі «Собібор».

Екстрадиція може затягтися

Повідомляється, що сам Іван К. відкидає всі підозри. У розмові з американським журналістом він визнав, що був українським поліцаєм, але заперечив причетність до убивств. Як і Дем’янюк після війни, Джон К. емігрував до США, де пізніше був позбавлений громадянства. Зараз він оскаржує це рішення. На думку Süddeutsche Zeitung, це може затримати його екстрадицію до Німеччини, якщо справа дійде до суду.

Процеси над підозрюваними у нацистських злочинах привертають особливу увагу громадськості в Німеччині. Кожен із них може стати останнім. Кілька днів тому суд у місті Аахені засудив до довічного ув’язнення колишнього німця-есесівця за вбивство трьох цивільних у роки війни в Нідерландах.

Автор: Роман Гончаренко / dpa

Редактор: Захар Бутирський

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Грышка Распутный 2, Адвокатик, Вася Шевченко f77d76ba, russkiy ukrainec, Власов Сергей b3083465, 133133, Senator S 01a656ec, Україна ЮА, Frol Fedoroff, Иван Афанасьев, Василий Зайцев 195cbd58, Ирина Карпова, Андромеда, Brehoon Petya, Крнкистадор, Welt Schmerz, Привет, Dragoman, Petro Good, Vasily Tereshko, Cent Ykki, Greg Zloi, малыш Бакинский, Скрепы неизвестно чего, Alexandr Slavich, Rita Kolinz, Cтарий Кінь, Филька Шкворень bae3ce91, Вася Тюбетейкин, Alex Stone, Ming Uing b56f719d, Ruslan Tkachenko, Oleksandr Ievtushenko, Гоша Печерский, zaParisian, Сергей Яценюк 303ea0b9, Vlas Nik, добрый бандерорусын, Даунбасс хочет глонасс и курас, Андрей Ильчук, Николай Водяной, Константин 1041a131, VOLVO XC 70, Shuha, Сергій Гранін, GayParade, V T 2fd9d4b9, Костянтин Болтівець, Євген Леонідович, васисуалий лоханкин fdb5505f, Kasper1088, Yurii Sliusarchuk, Игорь Д, шурец, kuba, Sophia-Maria Duglass, Zu Docs, Владимир Пономаренко 2f5552a6, Испанец Киевский e8266ba4, Андрій Польщенко, Domkrat, МАКСИМ БЕЗФАМИЛЬНЫЙ
 Всего на сайте: 209 писателей
 
 
 
 
 
 вверх