EN|RU|UK
 Форум Украины(618431)
  118  2
Тему создал: ZAXID.NET

У Львові відкриється виставка світлин про світ хасидів в Галичині

Сьогодні, 26 березня, о 16.00 у виставковій залі Центру міської історії Центрально-Східної Європи відбудеться відкриття виставки фотографій відомого фотографа Тадеуша Рольке «Ми були тут» про світ хасидів, які мешкали на території Польщі, України, зокрема в Галичині. Про це на брифінгу повідомив координатор виставки в Україні, куратор виставок Центру Богдан Шумилович.
За його словами, на виставці буде представлено 40 чорно-білих фотографій, причому значна частина фотографій не була презентована на жодній із семи виставок, які пройшли в Польщі та інших країнах Європи.

Як зазначив співорганізатор виставки Марек Григель, виставки Tадеуша Рольке є спробою символічної реконструкції таємничого, вражаючого своєю духовністю і філософією світу хасидів. Праці Тадеуша Рольке – це сучасні знімки, виконані в місцях, з якими хасиди пов'язують свою історію, в яких вони жили. Не завжди це місця важливого історичного значення, як наприклад могила Баал Шем Това в Україні. «Цей проект не в останню чергу завдячує Україні. Хасиди жили в Східній Європі. Є багато слідів, які можна знайти тут, в Галичині: після ІІ Світової війни хасиди зникли з цих земель. Символічна ціль виставки – показати сліди, де колись жили хасиди, а тепер живемо ми. Слідів мало і вони дуже делікатні», - запевнив Марек Григель.

«Присвячую ці фото людям, які тут жили і померли не своєю смертю. Щоб молодь подивилася, які люди тут жили. Життя без знання місця, ідентичності, нагадують мильну бульбашку. Якщо у 1939 році в місті проживало 5 тис. хасидів, а 1946 – 2 тис., то варто знати, куди зникли ці 3 тисячі. Я це називаю практикуванням культури пам’яті», - зазначив Тадеуш Рольке, додавши, що фотографує на плівковий фотоапарат.

Як відповів на запитання ZAXID.NET Тадеуш Рольке, тема хасидів зацікавила його ще 15 років тому, коли йому в руки потрапила книга історика юдаїзму Мартіна Бубера про історію хасидів. «У них сильна ментальність, яка постійно ставить запитання і не є настільки догматичною, як в католиків. Мені так сподобалось книга Бубера, що я з неї виписав місця, де жили хасиди, і найближче виявилася гора Кальварія, де я опинився вже через годину, і сидячи на горі та дивлячись на будинки, думав, у яких же з них мешкали хасиди», - зазначив Тадеуш Рольке.

Виставка експонуватиметься місяць, до 26 квітня.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Ринат Амедов, Великая Исландия, Іван Багряний 63698326, trolik, Ming Uing b56f719d, Саша Крест, Gaydamaka Kozak, myroslav makar, Ksenia VB, soren, Вадимир Каракай, Bob2, NonCFist, clexane, Ils ne passeront pas, Roman Rjevskiy, GayParade, Maxim Ak-Murza, Alex Korvin, Лилия Стацкая, vastness 615169c4, ХОРТ, Ярослав Волохов, лютый, Николай Некрасов, Kozak Palestina, RussianChuckcha, sulima ivan, Frol Fedoroff, Домовой ПР, ручка от чемодана, линда либерман
 Всего на сайте: 134 писателя
 
 
 
 
 
 вверх