EN|RU|UK
 Форум Украины(618788)
  60  1
Тему создал: 1+1

Внутрішньо-окупаційна влада, рятуючи від повені свої «палаци» у Конча-Заспі під Києвом, погубила сотні тон риби

На Київській ГЕС скинули воду і її рівень упав настільки, що лід у багатьох місцях «ліг» на дно водоймища. Брили льоду придавили своєю вагою тони великої й дрібної риби, що зібралася на мілководді.«5–10 сантиметрів. І це в 100 метрах від берега», уточнюють місцеві рибалки. Крижані тороси навколо здибилися, їхній нижній край забруднений мулом. У деяких місцях води під ними немає — брили льоду лежать на дні, хоча повинно бути ще метр-півтора води.Усі ці дні на водоймище юрби людей, що збирають рибу сачками й голими руками. Набирають, хто в кульки, хто в мішки. У суботу, 13 березня, із крижаних пасток виносили по 90–100 кг риби. Разом з живою попадається багато й дохлої риби, пише «Газета по-київськи».«Загрози потопу поки немає, лід ще не тане», — розповів рибалка Микола Демиденко. — До того ж на ГЕС є відмітки: от коли б там дійшло б до критичної точки, тоді й можна було б скидати воду. Але потроху, щоб риба встигала йти на глибину.Самі чиновники визнають, що риба могла б жити, якби перед спуском води пройшов криголам.

Кілька тижнів назад рибалки на Київському водоймищі рубали лунки, щоб забезпечити рибу киснем, якого їй не вистачало через сильні морози й товстого льоду. У лунки вставляли снопи з очерету, щоб проходило повітря. В операції брали участь добровольці, рибоохорона, МНС, рибалки. У середині лютого вже спостерігалося масове вимирання риби в руслі Дніпра й Десни вище київського водозабору. У зв'язку із цим Київводоканал заявив про небезпеку погіршення якості питної води.Питна вода тепер буде віддавати тухлою рибою, оскільки вода з водоймища попадає в Дніпровський і Деснянський водозабір, що постачають столицю.Рибалки називають приблизну цифру загибелі риби — 50–60% і більшість впевнена: воду спустили в інтересах жителів Конча-Заспи. Для захисту елітних «палаців» від повені їхні власники задіяли всі зв'язки, щоб примусити ГЕС негайно скинути воду.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
молодой рабочий, НБ, Федор Рац a2c5b0d9, HugeMug, DI GI, Arkady Korshun, Георгий Кузмичь, Irada, Виамин Павловский, Япона Мать, Андрей Шевченко 73396fdd, ConfianZa, trawler_tug, Ben23, Nataliia Mykhailova
 Всего на сайте: 45 писателей
 
 
 
 
 
 вверх