EN|RU|UK
 Форум Украины(618590)
  88  1
Тему создал: 1+1

Дисидент Ковальов просить пробачити росіян за криваві злочини і чекістську владу

Виступаючи в минулий четвер у Вільнюсі в парламенті на урочистому засіданні, відомий російський правозахисник Сергій Ковальов знову вибачився за те, що жителі Росії терплять нелегітімну владу, що в країні знову з'явилися політв'язні, і їхня кількість зростає, що високопоставлені чиновники, говорячи про балтійські країни, уникають слова «окупація».

20 років тому, політв'язень, борець за свободу і демократію, голова фонду ім. Андрія Сахарова, голова історико-просвітницького і правозахисного товариства «Меморіал» Сергій Ковальов брав участь в засіданні 11 березня 1990 року.

Вітаючи литовських депутатів, він сказав: «Диво відбувається. (.) Проте не треба бути великими оптимістами. Це диво кожен зустріне по-різному. У мене на батьківщині, в Росії, багато хто сприйме його вороже. Багато хто говоритиме різне, але основний мотив такий: ми звільнили їх від фашистів, ми відновили їхню економіку після війни, але ніхто з них не скаже, що третину громадян заслали до Сибіру. Думаю, що так говорять і думають люди, в яких немає права називатися справжніми патріотами».

«Якщо людина говорить, що вона сильно переживає муки свого народу і справжнє розкаяння, то вона повинна знати не тільки про свої муки, не тільки про своїх героїв. Вона зобов'язана знати, всією шкірою свого тіла відчувати і катів, які вийшли з цього народу.

Я говорю про те, що справжній патріот свого народу відчуває цю провину за те, що інші представники його народу зробили іншим народам. Тому я також відчуваю свою провину і прошу — пробачте мене, пробачте всіх нас. Давайте дивитися в майбутнє з надією, з оптимізмом. Я б хотів завершити промову наступним: «Ваша свобода — наша свобода», — сказав тоді Ковальов.

11 березня 2010 року він відзначив, що з тієї промови добре пам'ятає тільки слова «Пробачте нас».

«Час йде, за 20 років багато що змінилося, але, знаєте, ці слова я вимушений повторити і зараз», — сказав правозахисник.

За його словами, прощення в першу чергу потрібне росінам, яких в СРСР була більшість, які дозволили ототожнити себе з роллю старшого брата, не вважаючи молодших братів улюбленими родичами.

«Це ганьба, за яку треба просити вибачення, Просити вибачення за те, що ми досіуникаємо слова «окупація», кажучи про балтійські країни. Лицемірно придумуємо щось, що захищає нас від необхідності вимовити це слово і вибачитися на офіційному рівні. Без цього неможливі щиросерді і хороші відносини. Хто я такий, щоб просити вибачення за Росію? А наші президенти не поспішають цього робити», — вказав Ковальов.

Він пригадав про кривавий січень 1991 року, коли наступного дня після ночі вбивств на вулиці Москви вийшов натовп людей. Деякі налічили близько півмільйона осіб, Ковальов назвав скромнішу цифру — близько 100 000.

«Це не єдине диво, яке сталося в моїй країні. Ще одне таке відбулося в серпні 1991 року. На жаль, на цьому список див закінчується», — визнав Ковальов.

«Пробачте нас. Пробачте за безсоромну, лицемірну бездіяльність нашої конституції. Пробачте, що ми терпимо нелегітимну владу. Пробачте, що в нас знову є політв'язні, що зараз продовжуються політичні судові процеси», — просив борець за права людини.

Він пошкодував, що росіяни «лицемірно не помічають», що в країні знову зростає кількість політв'язнів, що в країні панує «зухвалий лад». Проте у відповідь на слова про те, що «рецидиви імперських прагнень можуть перерости у військові дії», Ковальов заспокоїв, сказавши: «Тієї потуги вже немає».

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Alex_Dimitrov, Military equipment, Oleksandr Ievtushenko, Elena Drozd, Kirim Ukrainali, Stuart Pearce, Ron Ma, AndyMariman, Igor Lyashenko 37b3b0fe, DneproUA, 5 копійок, Gabriel Monte, Иванов Юрий 9255343a, Андрей Дидовик, злой крот, Ksenia VB, Dgeims Simon, L.O. Ign, Андрей Ильчук, Дядько, Печенег. Степной, Лера Ларченко, Vladimir Putny, Eugeniusz 1, Берлага Дрейфус, Tierre, MausMike, I Ka 538a282a, экзорцист, Богдан Просто, Люцифер, Maks Kolorto, Антонина Бернат, Трамвай 48, Gaydamaka Kozak, les1982, Олег Озирский, Ірландія, Евгений Калашников, Kana Baktibayev, kostjaua5, Александр 087
 Всего на сайте: 139 писателей

вверх