EN|RU|UK
 Форум Украины(624566)
  379  19
Тему создал:

Леся Гонгадзе: Кучма не виноват! Я перед ним извинилась!

Фрагменти інтерв’ю з матір’ю Георгія Гонгадзе студія «Кримінал. ТВ» починають серію публікацій, які повинні надати відповідь на тайну так і не з’ясованих донині обставини загибелі колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка. Наступними інтерв’юерами будуть Леонід Кучма, Микола Джига та Микола Мельниченко. Стилістика відповідей Л. Гонгадзе максимально збережена.

- На Вашу думку, розслідування справи при «помаранчевій» владі стало динамічнішим і об’єктивнішим?

- Якщо чесно вам сказати, дуже чесно, положачи руку на серце – після того як засудили Костенка, Протасова і було 120 засідань суду, на яких я була кілька разів присутня, і я наводила аргументи – що це Таращанське тіло не належало моєму сину. Мої аргументи не були прийняті судом взагалі. Тому я зробила висновок – що комусь треба узаконити всю ту неправду, яка робилася роками.

- Пані Лесю, а Ви особисто вірите у самогубство Юрія Кравченка?

- Якщо нам всім, всьому світові, українському народу говорять, що генерал Кравченко, стрілив собі один раз сюди (показує у район скроні – кор.), потім подумав – ні, я ще не вмер, потім другий раз стрілив собі сюди. І ми в це маємо повірити? І що родина Кравченка не може досі найти правди, бо справу закрили…?

- Юрія Кравченка називають головним організатором вбивства Георгія, Ваша особиста думка дещо відрізняється…

- Як я була в парламенті, на слуханнях, я його бачила – він доповідав по справі мого сина, зустрічалася на похороні у Чорновола. Надзвичайно шляхетний, гарний, пристойний мужчина, прекрасно одягнений, пасувала йому генеральська форма, зовнішність така не стандартна – гарна. І як на мене, людина, яка має таку здольну красу – вона не є схильна до таких дрібних злочинів. Коли я довідалася, що він нібито застрелився – мені було його шкода, бо дуже був гарний мужчина.

- Тим не менш, у Вас є підстави вважати Кравченка не винним у зникненні Вашого сина?

- Немає людини, немає проблем. Всім же відомо, що його викликали в прокуратуру в п’ятницю. Він мав іти в прокуратуру і раптом о 8-й годині таке стається. Ще й така смерть дуже дивна. Наскільки я знаю, він мав іти в прокуратуру аби сказати правду про «таращанське тіло». Тобто у нього була велика кількість матеріалів по цьому ділі, де вони ділися - ніхто й донині не знає. Але це дуже показово у наші державі, що жодна справа не була доведена до логічного закінчення. Бо людей вважають лохами, справжніми лохами, що можна будь що «повісити».

- Значить і Кучму Ви теж не звинувачуєте?

- Я як мама, спочатку бурно зреагувала. Бо я казала сину – не лізь туди, куди тебе не просять. Особисто я до пана Кучми не маю жодних претензій, я перед Кучмою вибачилася, може я щось погане сказала, може щось погане про нього подумала – бо як людина маючи таку посаду таке становище може спуститися до такого? В кінець кінцем мого сина можна було і просто знищити. Він же без охорони.

Можна було і аварію зробити, і у темноті просто прибити. А це просто треба було комусь розкрутити цю справу, зробити – щоб підняти шум на весь світ. І це ж треба якось закінчувати, бо всюди вже стоять пам’ятники Гонгадзе – в Америці, в Києві, на місці нібито вбивства теж пам’ятник – і туди приходять вищі посадовці держави ложать квіти.
Такого не можна робити поки тіло не поховане. Тим не менш, хтось добре на цьому розкрутився. Я це все зрозуміла. Тому я прийшла особисто до пана Кучми і попросила у нього вибачення, і не маю до нього як мама жодних претензій.

- Значить, Ви вважаєте, що під записані розмови вищих посадовців, підкинули стороннє тіло, і власне, розробили «Гонгадзегейт»?

- Я коли була в морзі в листопаді 2001 року перший раз – побачила, що то не мій син. Стопа не мого сина, і все не мого сина... Я сказала: дайте я його поховаю як невпізнану людину, я буду доглядати за могилою… От якби поховали, ви б тоді побачили через деякий час це тіло б зникло, його б викопали…

Ющенко будучи президентом заявив, що Костенко і Протасов покарані, і що це є правильне покарання. Я була у нього особисто на прийомі, і я все розказала. Я сказала, що нога була не його, і то не було його…

- А як же тоді бути зі свідченнями О.Пукача, який вказав на місце захоронення черепа?

- Я мама. Я зробила свої висновки, бо з самого початку як тільки сказали, що в черепі найдений осколок, я відразу сказала – в голові сина осколку не було. І я навіть написала в Генпрокуратуру, що категорично заявляю, що в голові сина осколку не було. Після того як я зайшла в морг і побачила цей череп, я його обдивилася з усіх сторін і побачила круглу дірку в лобі – я прийшла до висновку, це не те, за що його видають.
10 марта 08:29

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Русскоязычный, Константин 1041a131, Валерий Петрик, Сергей Галонов, Nov, Otec Pigidiy, Stephan Bil, мон, Nel Castro, 12345678, Паравоз, 5 копійок, Independent Оpinian, Джамал, Андрей Шевченко 73396fdd, Ksenia VB, Владимир Шевчук 5ddba611, JulyusCaesar, Кремль Руинов, des_104, РОСИСЯ ВПЕРДЕ 2b6ce1d0, Маркиз, Александр 087, Євген Островський, Таня Полякова 67342ef7, Ольга Панченко, Олександр Багряний, Baks13, Власов Сергей b3083465, злой крот, Боров, Gaydamaka Kozak, RustIck, коля брусчук, Саша Крест, Urs, Константин Гризодубо, Ант Склавинов, Дмитрий Донской 70837825, Люцифер, sulima ivan, Ars UA, Антипа Пилигримов, Берлага Дрейфус, Валентин78, borodas, Ruslan Tkachenko, Евгений Калашников, МАКСИМ БЕЗФАМИЛЬНЫЙ, Василий Васильев 79630a4d, майор швейк, sv_bombardier, Toshno Newapkokrad
 Всего на сайте: 156 писателей

вверх