EN|RU|UK
 Форум Украины(618473)
  123  1
Тему создал:

Юлія Тимошенко запустила гідроагрегат N1 Дністровської ГАЕС

Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко взяла участь в урочистій церемонії запуску першого гідроагрегату Дністровської гідроакумулюючої електростанції. Глава уряду зайняла місце головного інженера Дністровської ГАЕС та особисто натиснула кнопку "пуск".

"Ми сьогодні запускаємо найбільшу на європейських теренах гідроакумулюючу електростанцію", - відзначила Юлія Тимошенко. За її словами, запуск першого гідроагрегату є втіленням в життя енергетичної стратегії держави до 2010 року, розробленої урядом.

Юлія Тимошенко зазначила, що, незважаючи на кризу, Кабінет Міністрів зміг пришвидшити темпи добудови ГАЕС. "У найскладніші часи ми разом з вами зробили це, і сьогодні запускаємо перший агрегат", - сказала Юлія Тимошенко.

Прем'єр-міністр також підкреслила, що цей масштабний проект в кризу дозволив додатково створити понад 3 тисячі робочих місць.

Глава Уряду зауважила, що гідроелектростанція є одним з альтернативних джерел енергії, що дозволяє зменшити використання природного газу, вугілля, а також скоротити шкідливі викиди в атмосферу. "Для країни ви сьогодні робите унікальну справу, яку, я переконана, і сьогодні оцінять, а ще більше оцінять наші нащадки", - зазначила Юлія Тимошенко, звертаючись до будівельників і персоналу станції.

Прем'єр-міністр зауважила, що робота на Дністровській ГАЕС продовжується, адже необхідно побудувати і запустити в роботу ще 6 гідроагрегатів. "І тоді цій гідроелектростанції просто ніде не буде рівних. Це буде найпотужніших об’єкт, і він буде в Україні", - заявила вона.

Як відомо, Дністровська ГАЕС є однією з найбільших у світі гідроакумулюючих електростанцій. Її будівництво було розпочато у 1983 році. Основними функціями Дністровської ГАЕС є регулювання частоти і графіка навантажень в енергосистемі України, формування аварійного резерву електроенергії.

Встановлена електрична потужність Дністровської ГАЕС (7 насосів-турбін) у генераторному режимі має складати 2268 МВт, у насосному режимі - 2947 МВт. Проект станції передбачає встановлення семи однотипних гідроагрегатів.

Загальна кошторисна вартість будівництва складає 5,8 млрд. грн.

На першому гідроагрегаті Дністровської ГАЕС у 2010 році планується виробити 240 млн. кВтг електроенергії. Також прийнято рішення про введення в 2011 році другого, а у 2012 – третього гідроагрегатів. Загалом на станції передбачено введення 7 гідроагрегатів загальною потужністю близько 2,5 млн кВт.

У грудні 2009 року Кабінет Міністрів України збільшив обсяг державних капітальних вкладень у 2009 році у будівництво першої черги Дністровської ГАЕС у складі трьох гідроагрегатів проектною потужністю 972 МВт з 291 млн. 609,322 тис. грн. до 391 млн. 609,322 тис. грн.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
З Україною в серці, Владимр Святюк, Wevelsburg, George Dok, Khmelnitskiy, Алексей Носов d8330900, Frank Piter, Lucretia Black, vad, хахахаха, ХОРТ, Вовец Путлер-Капут 60b080be, Саша Саша Саша, Arkady Korshun, Ивета, I Ka 538a282a, andrew_sc, alekcg1 ., HugeMug, Vedana, Прохожый, vastness 615169c4, Miroslav 016a694a, Otec Pigidiy, TarganRun, Листик Дрегис
 Всего на сайте: 83 писателя
 
 
 
 
 
 вверх