EN|RU|UK
 Форум Украины(635274)
  125  1
Тему создал:

Енергетика теплого і світлого життя

22 грудня Україна відзначає День енергетика. Символічно, що це свято припадає на день зимового сонцестояння, тобто на найкоротший світловий день року, коли робота енергетиків є найбільш помітною.

Україна завжди посідала визначне місце у сфері розвитку і управління паливно-енергетичним сектором. На території нашої держави розроблялися і запроваджувалися найновіші досягнення у цій галузі.

Українські енергетики – це люди самовідданої професії, які гарантують надійне енергозабезпечення базових галузей промисловості, комунального сектору та населення тепловою і електричною енергією.

Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко зазначає, що завдяки сумлінній праці енергетиків в державі продовжує успішно реалізовуватися Енергетична стратегія України на період до 2030 року, яку було розроблено у 2005 році, і уже у грудні цього року буде здано в експлуатацію першу чергу однієї з найпотужніших в світі гідроакумулюючих електростанцій - Дністровської.

Глава уряду вірить, що високий професіоналізм і злагоджена робота українських енергетиків дадуть можливість виконати найскладніші завдання, які стоять на сьогодні перед галуззю, зокрема здійснити широкомасштабну реабілітацію енергоблоків теплоелектростанцій та каскаду дніпровських гідроелектростанцій, ввести в експлуатацію нові маневрові потужності, магістральні електричні мережі та підстанції, забезпечити будівництво нових енергоблоків атомних електростанцій і розвиток атомної промисловості.

У своїй передвиборчій програмі кандидат в Президенти виділяє пункт про енергетичну незалежність України як один з ключових у реформуванні держави.

"В Україні буде впроваджено енергозберігаючі технології, зменшено залежність від зовнішніх поставок енергоносіїв. Наш головний енергоресурс - вугілля. Ми запровадимо екологічно чисті технології його спалювання - водно-вугільну суміш та технологію киплячого шару", - йдеться в тексті документу.

Крім того, Юлія Тимошенко пропонує створити в Україні власний замкнений ядерно-паливний цикл і збільшити видобуток нафти та газу, зокрема, на шельфі Чорного та Азовського морів.

У програмі Юлії Тимошенко – і сприяння розвиткові нетрадиційних та відновлюваних джерел енергії. Вже з 1 січня 2010 року буде звільнено від податків підприємства, які виробляють енергію з відновлювальних джерел - води, повітря, сонця, деревини, соломи, біосировини тощо.

Українське енергетичне товариство пишається своїм славним минулим і вірить у надійне майбутнє. Після запуску у 1890 році перших чотирьох електростанцій в України вітчизняна енергетика пройшла великий шлях – від створення Донбаської, Дніпровської і Харківської енергетичних систем до побудови першої в світі лінії електропередач постійного току Волгоград-Донбас, від введення в експлуатацію першої в СРСР Київської гідроакумулюючої електростанції до побудови каскаду Дніпровських гідроелектростанцій і створення Південноукраїнського енергетичного комплексу в складі АЕС, ГЕС, ГАЕС.

Напередодні свята, 18 грудня 2009 року, у Загребі було прийнято рішення про вступ України до Енергетичного співтовариства, що передбачає розширення внутрішнього енергетичного ринку в напрямку Південно-східної Європи та за її межі шляхом запровадження європейських норм і стандартів.

Це рішення Ради Міністрів Енергетичного співтовариства є свідченням високого визнання тих дій, які здійснює уряд Юлії Тимошенко в напрямку впровадження прозорих та недискримінаційних відносин на енергетичному ринку, формування нормативно-законодавчої бази, яка відповідає вимогам директив ЄС у сфері енергопостачання, стимулювання розвитку альтернативних видів енергії та зменшення шкідливих викидів в атмосферу.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
 
 
 
 
 
 вверх