EN|RU|UK
 Форум Украины(619236)
  138  1
Тему создал:

Юлія Тимошенко: У 2009 році Україна повернула найбільший обсяг боргів за всю історію незалежності

У поточному році Україна повернула найбільший обсяг зовнішніх боргів держави за всі 18 років незалежності.

Про це Юлія Тимошенко заявила в п’ятницю під час засідання Всеукраїнської студентської ради при Кабінеті Міністрів України, повідомляє прес-служба Уряду.

«Ми за 2009 рік під час кризи повернули 46 млрд. грн. і не допустили руйнації фінансової системи країни», - заявила Юлія Тимошенко.

Прем'єр-міністр відзначила, що зовнішні запозичення української держави складають 30% від ВВП, у той час, коли зовнішні борги найбільш розвинутих країн світу, таких, як США, Японія та Великобританія, сягають від 100% до 140% ВВП.

Юлія Тимошенко підкреслила, що в 2009 році дефіцит бюджету України складає 3% від ВВП: «Це мінімум, якого сьогодні в інших країнах і близько немає». За словами Юлії Тимошенко, більшість країн світу у зв’язку з фінансовою кризою формує значно більший по відношенню до попередніх періодів дефіцит бюджету (наприклад, Росія – 10% ВВП, США – 12% ВВП), що дає їм можливість робити зовнішні запозичення і через державні замовлення розвивати економіку, виводячи її з кризи. «Я вважаю, що в наслідок політичних баталій ми поставили дуже малий дефіцит, щоб формувати стабілізаційні фонди і розігрівати економіку», - відзначила Юлія Тимошенко.

Прем'єр-міністр також зазначила, що тема зовнішніх запозичень української держави дуже часто спекулюється недобросовісними політиками: «Коли вам говорять, що країна запозичає щось, що буде потім 20 років віддаватися нашими поколіннями, то знайте, що це - низька політична баталія, політичні протистояння, коли професіоналізм залишається поза межами розуміння процесу».

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
Ла-ла-ла-ла, три - пятнадцать, Yuriy Vernikov, Frank Piter, Фантом 2, Nel Castro, Ihor S., Vadym Tsyrkalyuk, дератизатор, Ali Hasan
 Всего на сайте: 35 писателей
 
 
 
 
 
 вверх