EN|RU|UK
 Форум Украины(635261)
  190  7
Тему создал:

Янукович і президентство – дві речі несумісні?

Лідер "Партії регіонів" Віктор Янукович не стане Президентом України, адже майже 60% українців уважають, що особа, яка була засуджена за кримінальні злочини, не має на це права. Про таке свідчать дані соціологічного опитування, проведеного службою Центру Разумкова з 19 по 26 жовтня поточного року. На запитання, – "Чи повинна мати право бути обраною президентом особа, яка була засуджена за скоєння карних злочинів, якщо її судимість було знято в установленому законом порядку?", – 57,5% українців із 2010 респондентів відповіли категорично: "Ні, не повинна мати права".

І це є однозначний вирок для Януковича. Тому що, на щастя, переважна більшість громадян нашої країни бажають бачити керівником держави чесну, свідому, з гарними та щирими намірами людину, яка б піклувалася про свій народ, а не навпаки – обкрадала його. А лідер "регіонів" аж ніяк не підпадає під першу категорію.

До того ж, респондентам було поставлене наступне питання: "У засобах масової інформації з'являлася інформація про те, що Віктор Янукович у молодості був двічі засуджений за карні злочини. Чи знаєте Ви що-небудь про це?" Виявилося, що про ці факти біографії лідера "Партії регіонів"майже 92% опитаних знали й раніше, близько3% – довідалися протягом останніх місяців, а трохи менше 2% уперше чують про судимості Віктора Федоровича.

Слід зауважити, що питання до респондентів було сформульовано із застереженням: "... якщо судимість було знято в установленому законом порядку". Незважаючи навіть на "якщо", українці є непохитними у своєму рішенні. Адже недарма існує народна приказка "Диму без вогню не буває". А буває (і було, і є) в подібних історіях "великих начальників" підроблення документів – адже судимостей із Януковича насправді ніхто не знімав, відповідні рішення суду були фальсифіковані. Про це свідчать ряд як журналістських, так і судових розслідувань, які, на жаль та превеликий подив, ніяк не можуть логічно завершитися через те, що кримінальні справи Януковича просто зникли з архівів.

Якщо згадати всю кримінальну історію лідера ПР, то, коротко, було все так. У 1967 році 17-літній Віктор Янукович був уперше засуджений на три роки позбавлення волі за статтею 141 ч. 2 Кримінального Кодексу як член злочинного угрупування. Проте у місцях не особливо віддалених, а саме в колонії Кременчука, пробув лише півтора року – завдяки амністії. Вдруге майбутній кандидат у президенти притягувався 1970 року за нанесення тілесних ушкоджень середньої тяжкості за ст. 102 та був засуджений на два роки.

А 1978-го постановою Президії Донецького обласного суду судимості Віктора Федоровича були признані безпідставними. Проте велика кількість невідповідностей цієї справи не давала спокою ні рядовим громадянам України, ні працівникам слідчих служб. Тому 2004 року відкрита кримінальна справа за фактом фальсифікації постанови суду про зняття судимостей із Януковича, яка всього за кілька місяців була закрита через відсутність складу злочину.

Одначе 2005-го слідство знову відновили, і в результаті перевірки встановили, що протягом 2002-2004 рр. працівники Донецького обласного апеляційного суду підробили дві постанови Президії Донецького обласного суду від 27 грудня 1978 р. про відміну вироків суду по відношенню до Віктора Януковича, що підтвердили відповідні експертизи.

Зазначалося, що сторінки з постановами, які відрізнялися складом паперу від решти, були вставлені у справу після розшивання оригінальних паперів, а підпис судді, який вивчав справу Януковича, підроблена іншою особою. Проте, оскільки слідчим органам так і не вдалося розшукати оригінали фальсифікованих документів, справу знову було закрито. Ось така темна історія. І хоча підробка документів теж є підставою для покарання, винних знову "немає" – лідер ПР старанно "кришує" своїх підлеглих і помічників у цій чорній справі.

Опитування, проведене Центром Разумкова в 129 населених пунктах України, є репрезентативним, воно незаперечно відображає думку громадян щодо небажання бачити своїм керівником злочинця. Віктор Януковч ніколи не набере достатньої кількості голосів, аби стати Главою держави України. Тож, чи варто лідеру "біло-блакитних" і надалі витрачати гроші на передвиборну агітацію? Адже результати його діяльності вже знайшли відповідний відгук та сформулювали остаточну думку більшості українців.

Вікторія Лісіцина (Центр оперативного журналістського реагування)

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Владимир Бульбаробот, Kaba Mota, курвиметр, Cтарий Кінь, Гыг с Вами, Baden, Антон Куприянов, Саша Харьковский, Утилизация ватников, Supple Vine, виктор алб af2c72d9, три - пятнадцать, Саша Крест, RobinHood dfb9bea2, Палиця Василь, буков, Ksenia VB, Frol Fedoroff, ВКЛ_это_мы_01, Леонид Днепр, Ivan Larsen ecd1898d, Константин 1041a131, Владимир Чуприн d3bb19ba, Tatyana Pomolova, Vitaly Zaborovsky, Bonny Flag, дмитро кук, Aurora, Yuriy Yurieff, Константин Гризодубо, Виктор Мачуговский, Pyga BESTia, Глеб Егорович Жеглов, Иван Афанасьев, ruscrasher King, Гарик Не инженер c161d501, Kenzo 065c7258, Михаил Гагарин c0702ddd, Антип61, Александр Пушкин 7b40c3f0, Bandera Rosa, Борис Зет, 133133, Black Joker, кеша рун, SANDY, Pavlo Dudra, LUSi, дядя Сэм f4c0ca00, Джамал, Igop, avengers, лютый, Сидней Австралия, Gaydamaka Kozak, Олег Харdин, Alex Lem, Clyde, Игорь Мельник 1e80ecc1, Mike Paul, Сергій Гранін
 Всего на сайте: 186 писателей
 
 
 
 
 
 вверх