EN|RU|UK
 Форум Украины(618562)
  134  5
Тему создал: однако

Євросоюз посилює політику сусідства через агресивність Кремля

Євросоюз посилює політику сусідства через агресивність Кремля


Прага – Агресивна зовнішня політика Росії змушує Європейський Союз робити більше для зближення колишніх радянських сусідів Москви з Брюсселем. Про це заявив Енеко Ландабуру, представник департаменту закордонних справ Європейської Комісії. Вже в березні ЄС розпочне здійснювати нову Східну політику партнерства, яка передбачає глибшу співпрацю з країнами, що входять до цієї групи: Україною, Білоруссю, Молдовою, Грузією, Вірменією та Азербайджаном.

Війна Росії та Грузії в серпні та недавнє газове протистояння з Україною мали головний вплив на плани Європейського Союзу щодо її східних сусідів, заявив під час слухань у комітеті з закордонних справ Європарламенту Енеко Ландабуру.

За його словами, «агресивна природа російської політики» щодо її сусідів ставить ЄС у ситуацію, в якій життєво важливо зміцнювати співпрацю зі східними сусідами.

Уже наступна зустріч ЄС на вищому рівні в березні, як очікують, підтвердить план Європейської Комісії щодо нової Східної політики партнерства.

А 7 травня в Празі відбудеться спільна зустріч керівників ЄС зі своїми колегами з України, Білорусі, Молдови, Грузії, Вірменії та Азербайджану.

За словами Ландабуру, «успішне» Східне партнерство – це те «найкраще» для її учасників, щоб одного дня долучитися до ЄС. Між іншим, Євросоюз вперше прямо пов’язує Східне партнерство і розширення, наголошує Ландабуру.

Разом з тим, він попереджає кандидатів на членство, що в ЄС немає одностайності щодо майбутнього розширення: «Питання вступу не є на порядку денному ЄС, подобається вам це чи ні. Це – політична реальність. Немає ніякої злагоди в Європейському Союзі щодо початку переговорів про вступ, і це є факт».

А поки що ЄС може запропонувати шістці сусідів перспективу вільної торгівлі, можливість домовитися про асоційовані угоди та більше шансів для громадян цих країн поїхати і попрацювати в країнах Євросоюзу.

«Ми не стараємося сподобатися Путіну»

Представник департаменту закордонних справ Європейської Комісії Енеко Ландабуру зазначив, що діяльність ЄС на східному фланзі пов’язана з викликом із боку Москви. «Те, що ми робимо з нашою східною політикою, не подобається росіянам», – каже він. При цьому європейський чиновник одразу додав: «Це не наша робота втілювати в життя політику, яка особливо приємна для пана Путіна».

Водночас Ландабуру наголосив, що ЄС також намагатиметься підтримувати і розвивати зв’язки і з Москвою. Особливо, коли мова заходить про співпрацю в енергетичній галузі. Росія поки що залишається найбільшим постачальником енергоносіїв до Європи.

Втім, не всі в ЄС вважають політику Східного партнерства чимось новим і ефективним. У цьому сенсі песимістом залишається, зокрема, депутат Європарламенту Іслер Беґен.

«У мене таке враження, – заявила вона, – що нові пропозиції є спробою приховати слабкі сторони політики сусідства. Бо договір про співпрацю, полегшення з візами, вільна торгівля – тут немає нічого нового...», – зазначила Беґен.

Вона вважає, що ЄС має дати своїм східним сусідам чітку перспективу членства, щоб це було серйозним стимулом для здійснення реформ.

(Прага – Київ)

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
5 копійок, clexane, 1BetarD, Senator S 01a656ec, Rostyslav Komarnytsky, Wevelsburg, Gabriel Monte, Andry Asmodeus, pinkerton, Garsia UA, Yuriy Yurieff, Женя-Женя, Sophia-Maria Duglass, Ost Mann, Lava Valava, LUSi, Valim Levitin, Dgeims Simon, wild caucasian, Vasily Stolyarov, ПравдаЛюбка, Vytautas, les1982, Harib Da, HugeMug, Ali Hasan
 Всего на сайте: 92 писателя
 
 
 
 
 
 вверх