EN|RU|UK
 Форум Украины(636321)
  134  5
Тему создал: однако

Євросоюз посилює політику сусідства через агресивність Кремля

Євросоюз посилює політику сусідства через агресивність Кремля


Прага – Агресивна зовнішня політика Росії змушує Європейський Союз робити більше для зближення колишніх радянських сусідів Москви з Брюсселем. Про це заявив Енеко Ландабуру, представник департаменту закордонних справ Європейської Комісії. Вже в березні ЄС розпочне здійснювати нову Східну політику партнерства, яка передбачає глибшу співпрацю з країнами, що входять до цієї групи: Україною, Білоруссю, Молдовою, Грузією, Вірменією та Азербайджаном.

Війна Росії та Грузії в серпні та недавнє газове протистояння з Україною мали головний вплив на плани Європейського Союзу щодо її східних сусідів, заявив під час слухань у комітеті з закордонних справ Європарламенту Енеко Ландабуру.

За його словами, «агресивна природа російської політики» щодо її сусідів ставить ЄС у ситуацію, в якій життєво важливо зміцнювати співпрацю зі східними сусідами.

Уже наступна зустріч ЄС на вищому рівні в березні, як очікують, підтвердить план Європейської Комісії щодо нової Східної політики партнерства.

А 7 травня в Празі відбудеться спільна зустріч керівників ЄС зі своїми колегами з України, Білорусі, Молдови, Грузії, Вірменії та Азербайджану.

За словами Ландабуру, «успішне» Східне партнерство – це те «найкраще» для її учасників, щоб одного дня долучитися до ЄС. Між іншим, Євросоюз вперше прямо пов’язує Східне партнерство і розширення, наголошує Ландабуру.

Разом з тим, він попереджає кандидатів на членство, що в ЄС немає одностайності щодо майбутнього розширення: «Питання вступу не є на порядку денному ЄС, подобається вам це чи ні. Це – політична реальність. Немає ніякої злагоди в Європейському Союзі щодо початку переговорів про вступ, і це є факт».

А поки що ЄС може запропонувати шістці сусідів перспективу вільної торгівлі, можливість домовитися про асоційовані угоди та більше шансів для громадян цих країн поїхати і попрацювати в країнах Євросоюзу.

«Ми не стараємося сподобатися Путіну»

Представник департаменту закордонних справ Європейської Комісії Енеко Ландабуру зазначив, що діяльність ЄС на східному фланзі пов’язана з викликом із боку Москви. «Те, що ми робимо з нашою східною політикою, не подобається росіянам», – каже він. При цьому європейський чиновник одразу додав: «Це не наша робота втілювати в життя політику, яка особливо приємна для пана Путіна».

Водночас Ландабуру наголосив, що ЄС також намагатиметься підтримувати і розвивати зв’язки і з Москвою. Особливо, коли мова заходить про співпрацю в енергетичній галузі. Росія поки що залишається найбільшим постачальником енергоносіїв до Європи.

Втім, не всі в ЄС вважають політику Східного партнерства чимось новим і ефективним. У цьому сенсі песимістом залишається, зокрема, депутат Європарламенту Іслер Беґен.

«У мене таке враження, – заявила вона, – що нові пропозиції є спробою приховати слабкі сторони політики сусідства. Бо договір про співпрацю, полегшення з візами, вільна торгівля – тут немає нічого нового...», – зазначила Беґен.

Вона вважає, що ЄС має дати своїм східним сусідам чітку перспективу членства, щоб це було серйозним стимулом для здійснення реформ.

(Прага – Київ)

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Саша Крест, Семён Тимошенко, Oleksandr Ievtushenko, Евгений Калашников, Игорь Хирскл, Василь Бондарчук, Вова Индюков, Cтарий Кінь, rahr, Igor L, Геракл Платонович, Сергей Яценюк 303ea0b9, Евгений Шинский, пачую кожнава, Sophia-Maria Duglass, Ivan Pidbujpata, коля брусчук, Alex-KHKH-alex, Алексей Носов d8330900, укропбандерівець, Александр Валентинович f61cb9d8, Привет, Генадий Сидоренко ec4da41f, Де Правда, Regular Show, Badahos Esp, Dnepr forever, Лилия Стацкая, финансист, 5 копійок, Толстяк Хью, secret secret_too, Gabriel Monte, РоботБАндер2, Zu Docs, Артм Воронцов, ВКЛ_это_мы_01, Aleks_15, Черноморец не команда Черномор, Valerey Schetko, Vovcheg Zak, Ksenia VB, Владимр Святюк, ice -cream 32db2350, Сдохни Руина, Petr Demchuk, Кардан_вал, Андрей Жуков b738201d, vadim_69, Николай Журавель 28f686bb, не олигарх, Вероника Малевич, Глеб123, Viktor Simonenko, Юлия Михайловна, Maxim Isajew, Urs, росися вперде d82e7584, Petro Good, Oleg Razin, Serg Sergeev, Константин 1041a131, botoks
 Всего на сайте: 197 писателей
 
 
 
 
 
 вверх