EN|RU|UK
 Форум Украины(635297)
  94  6
Тему создал: норд

Газпром - голий король. Він прикривається Україною, щоб приховати свою безпорадність - результат багаторічного некомпетентного керівництва людьми, далекими від нафтогазової галузі.

Стриптиз а ля рюс

Газпром - голий король. Він прикривається Україною, щоб приховати свою безпорадність - результат багаторічного некомпетентного керівництва людьми, далекими від нафтогазової галузі.

Газпром заявляє, що це Україна краде у нього газ - але до сих пір немає позову в міжнародний суд у Стокгольмі. Навіть якщо Україна дійсно частково відбирала той газ, а Газпром дійсно бажав та міг поставляти газ в Європу в обсягах, передбачених його контрактами - то діяв би зовсім по-іншому.

Крадете, українці? В суд вас! Але газ Європі продовжувати поставляти - бо чим європейці винні?

А потім за результатами суду стягнути з України те, що вона неналежним чином забрала.

Але чомусь не одразу в Стокгольм, де знаходиться відповідний міжнародний суд, летить голова Газпрому Олексій Міллєр, а спершу в Брюссель - чистим красномовством, а не юридичними аргументами - чорнити образ України.

Навіть якщо існують юридичні підстави - то завдання стоїть по-іншому, не добитися правди, а погратися краником.

Чому погратися - тому що у Газпрому є потреба створити умови надзвичайного стану, аби виправдати недостачу газу.

Недостача витікає з двох джерел.

По-перше, компетентні особи говорять про кризу газового видобутку в РФ - Росія, енергетична імперія, вже третій рік живе з офіційно визнаним газовим дефіцитом.

Поки що його абсолютний та відносний розмір невеликий - 4 мільярди (менше 1%) в 2007-му, та вдвічі більше у 2008-го.

Але, в першу чергу, реальні розміри дефіциту можуть бути більші, а по-друге - експерти прогнозують на наступний рік збільшення його до 40 мільярдів кубометрів - зокрема. про це повідомив Анатолій Чубайс, голова основного споживача газпромівського газу - РАО ЄЕС.

Фундаментальних підстав для цього достатньо. За словами екс-міністра палива та енергетики Росії Бориса Нємцова, за останні 6 років Газпром не розробив жодного нового родовища - за цей період видобуток зріс лише на 3% , а російський ВВП зріс майже наполовину.

Потреби тієї ж електроенергетики значно зросли - але пропозиція газу залишилася майже незмінною. Дефіцит же - наростає. А зараз, у період збільшення споживання у зв'язку з холодами - взагалі пік потреби в голубому паливі.

Це ще не все - на горизонті маячить примара Туркменістану. З ним Росія, як кажуть в народі, "попала".

Нагадаю - Туркменія щорічно продає більше ніж 50 мільярдів кубометрів газу росіянам, а ті вже через посередників женуть його до України та реалізовують. Фізично ж в Україну йде російський газ.

Так от - зараз ситуація з туркменським газом до кінця незрозуміла. Ніби-то росіяни домовились про умови закупівлі його на поточний рік - але чомусь, на відміну від попередніх років, невідомі ні обсяги, ні ціна.

Путін щось там проговорився про астрономічні 340 доларів з тисячу кубометрів - майже вдвічі більше минулорічної закупівельної ціни, і значно більше тої ціни, за якої в нинішніх умовах Україна готова купувати.

Іншими словами, Газпром отримав за контрактами з Туркменією купу дуже дорогого газу, який вже не вдасться продати Україні, і доведеться реалізовувати собі у збиток всередині Росії.

Єдиний вихід - також тягнути переговори, вимагати перегляду умов, беручи поки мінімум або не беручи взагалі. Можливо, це - ще один фактор, чому у росіян може не вистачати газу.

І наостанку газпромології - невелика політологічна ремарка. За останній час сталось те, чого раніше не було майже ніколи - принаймні у горизонті пам'яті нинішнього покоління.

Росія ввела війська на територію іноземної держави - такого не траплялось з часів Афганістану. Україні повністю перекрили газ - такого теж раніше не траплялось, хоча про таку можливість говорили весь час.

Очевидно, що зовнішня політика Росії радикалізується. Деякі спостерігачі пояснюють це боротьбою всередині Росії - але це не настільки важливо для українців.

Для українців важливо те, що потрібно готуватися до радикального протистояння.

Чи готові українці?

Росія здійснила недружній акт, фактично - це агресія, найбрутальніша з усіх можливих у даному випадку форм тиску. При всіх сумнівних чеснотах, настільки жорсткого поводження країна не заслуговує.

Тому - потрібно реагувати відповідно. Українці мають витримати тиск Росії та добитися свого.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Сергей Наумов d47d96a9, КузьмичUA, Tatyana Pomolova, fedjka - fedjka, Fell, Саша Крест, Ярик Сус, Илья Гуляйпольский 5914cfa3, sledaknm 345f6f04, Влад Синкевич, kuba, Леонид Днепр, sulima ivan, росися вперде d82e7584, дмитро кук, Кот по имени Сосо, Gabriel Monte, soren, Myko, victor Emetc, 133133, Vovcheg Zak, Olha Olha, Вася Тюбетейкин, Amber, Senator S 01a656ec, Игорь Хирскл, Marat Maximov, Zu Docs, Mike Paul, Welt Schmerz, Hazan Eldoran, Андрей 8ea0c43a, Юрий Рыжков, Хома Невіруючий, EUkozak, Сергій Гранін, Gar, Harib Da, Игорь Мельник 1e80ecc1, trolik, Aлександр Alexsis, Николай Водяной, Вася Шевченко f77d76ba, Иван Афанасьев, Phoenix Yes, cvthtrf, Semen Semenich, Roman Rjevskiy, Alexx Lexton, Ivan Larsen ecd1898d, Владимир Бульбаробот, Алексей Носов d8330900, Лаур
 Всего на сайте: 164 писателя
 
 
 
 
 
 вверх