EN|RU|UK
 Форум Украины(629651)
  85  1
Тему создал: вап

Газовый вопрос. Кацапам можно не читать, всё равно не поймут!

В Україну прибула перша група "газових" спостерігачів ЄС
Руслан Дейниченко
Київ
09/01/2009


У п'ятницю в другій половині дня до Києва прибула перша група європейських спостерігачів, які слідкуватимуть за транзитом російського газу через територію України. «Газпром» погодився відновити постачання палива до Європи лише за цієї умови.

Переговори в телефонному режимі тривали усю ніч, кажуть керівники Єврокомісії. Керівники ЄК говорили і з українським президентом, і з керівництвом РФ. Врешті-решт вдалося досягти порозуміння і погодити усі деталі перебування експертів на газоперекачувальних станціях на східному і західному кордоні України. Групи складатимуться із фахівців європейських газових компаній, представників «Газпрому» і «Нафтогазу». Вони праюцюватимуть як з української, так і російської сторони східного кордону і контролюватимуть обсяги газу, що надходитимуть в Україну і з неї. Таким чином, українська сторона прагне довести, що всупереч звинуваченням росіян, не краде транзитного газу. Однак поки що домовленості навіть не встигли зафіксувати на папері. Тому не виключено, що можуть виникнути якісь непорозуміння. Попри це, речниця
Піа Аренкільде Гансен
Піа Аренкільде Гансен
Єврокомісії Піа Аренкільде Гансен каже, що нині для відновлення газопостачання ЄС не залишилося перешкод:

«Всі умови для відновлення газопостачання виконані. Зараз час знову відкрити засувки і дати європейським споживачам призначений їм газ».

В ЄС вже рахують години, до моменту, коли «Газпром» відновить постачання газу українською ГТС, зазначає речник Єврокомісії Ферран Терраделас Еспуні:

«Росіяни обіцяють, що відновлять постчання газу за 30 годин. Українці кажуть, що транзитують цей газ до європейського кордону за менш ніж 36 годин з моменту, коли почануть отримувати газ. Це означає, що менш ніж три дні з моменту відновлення газопостачання знадобиться для доставки газу європейським споживачам».

Втім, напередодні українська сторона висловила готовність скоротити цей час до 12 годин, надавши влансний газ із підземних сховищ на заході країни. Але ці домовленості запрацюють лише після того, як спостерігачі прибудуть на перекачувальні станції. Коли це станеться, у ЄК поки що не знають.

Оглядачі зазначають, що домовленості можуть вирішити лише частину проблеми, і тільки тимчасово – а саме відновлення транзиту російського газу до ЄС. Адже «Нафтогаз» і «Газпромом» й досі не узгодили, скільки російська монополія буде платити за ці послуги, і за якою ціною газ отримуватимуть українські споживачі. Невирішеність цього питання може призвести до нових відключень газу, вважає речник Єврокомісії Ферран Терраделас
Ферран Терраделас Еспуні
Ферран Терраделас Еспуні
Еспуні:

«Домовленості, які ми сьогодні досягли, усувають камінь спотикання лише на шляху першої пріоритетної проблеми – відновлення газопостачання споживачів ЄС. Решта проблеми залишається. Це – двостороння комерційна суперечка між Україною і Росією. Вона має бути розв'язана двома сторонами. Ми вимагаємо від обох сторін повернутися за стіл переговорів і укласти довгострокову угоду, яка б призвела до вирішення суперечки, що призвела до цієї ситуації, завдала шкоди європейським споживачам, зробила країни ЄС заручниками і непоправно зашкодила репутації обох сторін, як постачальнику, так і транзитеру газу».

Втім у цьому питанні, сторони поки що не демонструють схильності до компромісів.
Email this article E-mail Print this article вислати на принтер

* Digg
* Yahoo Buzz
* Facebook
* del.icio.us
* StumbleUponE-mail This Article Переслати статтю
Print This Article Версiя для друку
Топ-новина
В Україну прибула перша група "газових" спостерігачів ЄС

Також читайте
Україна і Росія відновили газові переговори
Обама уникає серйозних заяв щодо ситуації на Близькому Сході
Газовий конфлікт на сторінках американської преси Video clip available
Кандидатом Обами на пост глави ЦРУ не всі вдоволені Video clip available
Посол Міллер про політику Обами щодо України Video clip available
ЄС готовий допомогти вирішити газовий конфлікт
США назвали неприпустимим припинення газових поставок
Дубина: зупинився транзит російського газу Україною
Росія може повністю зупинити транзит газу Україною
Євросоюз вимагає негайно відновити газопостачання
Посол Міллер: газовий конфлікт має політичний підтекст Video clip available
Суд заборонив дешевий транзит газу територією України
Які прогнози українців щодо Нового 2009-го року Video clip available
Росія перекрила газ, США закликають до порозуміння
Голос Америки припинив радіомовлення українською
Чи використовує Росія газ як інструмент тиску? Video clip available
Президент Ющенко підписав Держбюджет на 2009-ий рік
Соцопитування: Економічна криза стала подією року
Парламент схвалив держбюджет і підтримав кадрові зміни
Рік, що минає, був знаковим у відносинах України та США
Тимошенко закликає Ющенка добровільно піти у відставку
Парламент пропонує підняти мито на імпортні товари
Уряд презентував проект Держбюджету на 2009-ий рік
Президент та прем’єр борються за зміцнення нацвалюти
Морґан Вільямс про економічну ситуацію в Україні Video clip available

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
я гражданин Украины, Alex_Dimitrov, Геракл Платонович, Serg Sergeev, Джон Кроутер, Виталий Долинковский, Ksenia VB, Rostyslav Komarnytsky, Гыг с Вами, зеленка, Aleks_15, Сергей Боровой 8d42a1dc, Ирод Снегуровик, Кацманавт, SergTranscarpathian, Саша Саша Саша, Алег Федоров, Центроболт, sulima ivan, Лариса fb3d953c, Otec Pigidiy, Константин Гризодубо, Лео Кот, Злий Грицько, Димитрий CrimeaBandera, RustIck, , Алла Новосад 5b57f84f, ВКЛ_это_мы_01, cvthtrf, Gabriel Monte, Вячеслав Крук, Wevelsburg, Ярослав Викторович, Олег Хардин, cimbitep, Василий Граздич, Trot91, Андрій Шаман, Андрей Шевченко 73396fdd, Євген Островський, Slithy Tove, Власов Сергей b3083465, Змиевобандеровец, Pavlo Dudra, Леонид Ефремов, Андрей Карпенко 22e09935, Yakiv Sirko, экзорцист, Саша Крест, Masa Petrova, Viktor Petrov a53b8b8b, Влад Михайлович 56b551ad, Gaydamaka Kozak, Берлага Дрейфус, russkiy ukrainec, Lendo Calendo, Lada2014, Baden, Tatyana Pomolova, жовтоблакитний, alex lagun, Денис Коновалов 4caafe82, Лера Ларченко, Де Правда, aquarius580 ., jgbjhgdlnbklcbndhd, Лаур, Radoslav Sikorsky, LVA smart
 Всего на сайте: 210 писателей
 
 
 
 
 
 вверх