EN|RU|UK
 Форум Украины(618788)
  91  2
Тему создал: From Copenhegen

4000 свідків у справі Януковича

Коли Віктор Янукович зрозумів, що позачергових виборів не уникнути, його риторика різко змінилася – прем’єр чомусь раптом заговорив про необхідність забезпечення чесності та прозорості процесу. Такі заяви чути дико, адже в 2004 році, коли саме Віктор Янукович очолював виконавчу гілку влади і мав опікуватися в тому числі і проведенням чесних виборів, махінації набули надзвичайних масштабів. Тож справу про фальсифікації на територіальному виборчому окрузі №100 у Кіровограді, яку правоохоронці вивчали кілька років і лише 16 липня цього року передали до суду, можна вважати процесом над прем’єром Віктором Януковичем.

Цікаво, проте саме ця людина та політична сила, яку вона очолює, вже у своїй теперішній рекламній кампанії палко розповідають про те, як вони забезпечують порядок та стабільність в Україні. Зовсім інакше думають кіровоградські слідчі – вони не з реклами знають про те, як можуть розгорнути свою «стабільну» діяльність регіонали. Вони надійно заблокували волевиявлення майже 150 тисяч виборців територіального виборчого округу номер 100, а це понад 100 виборчих дільниць. У цьому сумнозвісному окрузі фальсифікації досягли небачених масштабів – подекуди навіть бюлетені не могли направити до ЦВК, адже їх вилучали невідомі зі зброєю.

І тепер Віктор Янукович – вже не тільки «послідовний», а й «стабільний» та «надійний» обіцяє пильнувати всіх, хто намагатиметься фальсифікувати вибори. Що ж заважало йому зробити це в 2004? І яке він має моральне право взагалі висловлюватись на тему чесних виборів – адже справу над виконавцями замовлення регіоналів можна розцінювати як оцінку «незадовільно» тодішньому главі уряду Віктору Януковичу?

Розглянемо трохи фактів. Після подій 2004 року було порушено кілька тисяч кримінальних справ проти фальсифікаторів, у той час як за всю українську виборчу історію було лише 3-4 кримінальні справи. Така величезна різниця продиктована, безперечно, великим бажанням уряду провести вибори чесно. Помаранчева влада, котра, на думку регіоналів, «не може працювати» і знаходиться під пильним оком «наглядача за чесністю» Януковича, у 2006 році провела вибори, котрі визнав демократичними весь світ. В той же час вибори 2004 року, організацією котрих опікувався прем’єр Янукович, виявилися не тільки найбруднішими в Україні, а й шокуючими для світової громадськості.

Правда завжди перемагає. Кілька років, впродовж яких зібрано 60 томів матеріалів, допитано понад 4000 свідків, проведено більше 300 судово-почеркознавчих та технічних експертиз, є не таким вже великим терміном для розкриття грандіозних махінацій. Лякаючи уявних ворогів тим, як завзято він боротиметься з фальсифікаторами виборів, Віктор Янукович має пам’ятати про тих 8 членів ТВК, які звинувачуються у злочинах проти виборчих прав і свобод людини і громадянина. Разом з коллегами Віктор Федорович мусить прислухатися до цієї справи, адже це – лише початок.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
Irada, НБ, Alex Rabinovich, Arkady Korshun, Андрей Шевченко 73396fdd, молодой рабочий, Vedana, Федор Рац a2c5b0d9, HugeMug, DI GI, Георгий Кузмичь, Виамин Павловский, Япона Мать, ConfianZa, Elvic Vic
 Всего на сайте: 41 писатель
 
 
 
 
 
 вверх