EN|RU|UK
 Форум Украины(630150)
  61  3
Тему создал: NEWS

Юрій Луценко: «Не люблю запасних аеродромів і йду ва-банк без парашутів!»

У суботу, 21 січня, до Львова завітав міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко. Формальним приводом візиту стало проведення підсумкової виїзної колегії МВС. Відтак офіційною темою спілкування Ю. Луценка із пресою була оцінка роботи правоохоронців за минулий рік.Однак чільник МВС вирішив не перевтомлювати журналістів цифрами-фактами, обмежившись декількома традиційними показниками. “Міліція дарма хліб не їсть!”, – зробив висновок Юрій Луценко. Та, судячи з його слів, у правоохоронців не доходять руки до великої корупції: хоча минулоріч і викрито 16 тисяч посадовців-корупціонерів, вони не сидять у тюрмах лише тому, що “Генпрокурор Піскун у списку Партії регіонів”. Ще одна ніша для корупціонерів – закон про недоторканність депутатів місцевих рад, який, нагадаємо, підписав Президент Ющенко. За словами Ю. Луценка, прокуратура дала 514 подань на притягнення посадовців-корупціонерів до кримінальної відповідальності, однак понад 300 з них відхилено у радах різного рівня. Юрій Луценко повідомив, що прийняв рішення залишатися міністром внутрішніх справ, не відволікаючись на вибори: “Амбіції стати успішним міністром внутрішніх справ не дозволяють мені навіть думати про інше”. “Я не люблю запасних аеродромів і йду ва-банк без парашутів. Життя дається, коли не запобігаєшся”, - сказав міністр. Він підтвердив, що збирається балотуватися й до Рівненської обласної, й до Київської міської рад, однак не вважає це ні “запасним аеродромом”, ні великою політикою. Міністр пояснив, що на Рівненщині губернатор почав блокувати роботу міліції. Коли правоохоронці почали ремствувати, керівник області відповів: “Хай вам Луценко допомагає!”. Отож Луценко і вирішив допомогти своїм підлеглим - з крісла депутата Рівненської облради... У Київській міській раді – схожа ситуація. Посилаючись на інтереси слідства, Юрій Луценко не розповів нічого нового щодо розслідування вбивства Степана Сенчука. Він підтвердив арешт двох підозрюваних осіб, але вважає це радше непрофесійним витоком інформації, який стався при затриманні. “Генерал Максимов і прокуратура запевняють мене, що є добрі перспективи розслідування цієї справи, - сказав Юрій Луценко. - Я розумію, наскільки вона принципова для регіону”. Така ж ситуація і з розслідуванням вбивства чиновника Львівської міськради Ярослава Вовчака. А от новини у справі загибелі В’ячеслава Чорновола є - знайдено ряд нових обставин. Якщо свідчення підтвердяться, це буде однозначно вказувати на вбивство лідера Руху. Юрій Луценко повідомив, що міліція дуже зацікавлена у розшуку екс-керівників обласної міліції Львівщини і Закарпаття Олега Сала і Василя Варцаби, які, як відомо, “знайшлися” в списках прогресивної соціалістки Наталії Вітренко. Міністр вже дав доручення викликати на розмову керівників ПСПУ і запитати, яким чином в партії опинилися особи, оголошені в розшук. За словами Юрія Луценка, в Америці суд звільнив з-під варти екс-керівника Сумської області Володимира Щербаня під заставу 2 мільйони доларів. Дісталося на горіхи від керівника МВС і екс-президенту Леоніду Кучмі – у зв’язку із свідченнями екс-голови Фонду держмайна Михайла Чечетова. «Даниличу треба їхати в улюблене Підмосков’я, бо буде біда, - стверджує Луценко. - У нас тенденція – або отримувати російське громадянство, або йти у список до Вітренко. Данилич у список вже не встигає, йому дорога – або до прокурора, або в Підмосков’я».

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут

вверх