EN|RU|UK
 Форум Украины
  161  1
Информация опубликована участником форума и не является редакционным материалом

 «Основна ціль розведення сил на Сході України мир та недопущення жертв!!!»

Заплановано розведення військ у Золотого (Луганська область) і Петровського (Донецька область). Для видання "Коментарі" експерти оцінили шанси на реальне (а не фейковий) розведення сил і засобів на цих та інших ділянках, а також плюси і мінуси такого рішення.
Експерт з питань сектора оборони і безпеки Олег Стариков впевнений, що розводити сили і засоби треба.
"Сподіваюся, Генштаб прорахував всі плюси, мінуси, загрози. Все повинно бути сплановано, - підкреслює Стариков. - Розводити війська, як мені здається, потрібно в суху погоду, щоб підготувати взводи, ротні, опорні пункти, логістику. Сподіваюся, це зроблено. Генштаб, знаючи позицію Верховного головнокомандувача, повинен був через Міноборони запросити відповідні ресурси і провести відповідні дії. Якщо цього немає - маємо велику проблему в плануванні ".
Розмови про те, що територія, з якої відійдуть українські війська, буде зайнята т.зв. 1 і 2 армійського корпусу окупаційних військ, експерт називає політичними міфами.
"Той, хто про це говорить, дискредитує ВСУ, - вважає Стариков. - Розвідка, контррозвідка, технічні засоби дозволяють на ранній стадії виявити такі наміри противника".
На думку експерта, є потенціал для розведення сил і засобів уздовж всієї лінії розмежування. Але є і проблема, яка викликана як слабким кадровим потенціалом нової команди (в тому числі - експертами по темі конфлікту на Сході України), так і недостатньою комунікацією глави держави і Офісу президента з населенням щодо теми врегулювання конфлікту на Донбасі. Звідси - всякого роду протестні акції, вважає Стариков.
Співголова Громадської ініціативи "Права Справа", аналітик Дмитро Снєгирьов вважає розведення військ однією з умов зустрічі в "нормандському форматі", висунутому Росією.
"Чи не буде розведення - не буде зустрічі, попередили в Кремлі. Росія на цьому грає, а Україна потрапила в дипломатичну вилку, - говорить експерт. - З одного боку, ми сьогодні повинні розвести війська. З іншого, умовою розведення є режим абсолютної тиші на даних ділянках протягом тижня. А цього немає. Місія ОБСЄ фіксує обстріли позицій ВСУ у того ж Петровського із заборонених Мінській угоді мінометів. у зведеннях прес-центру операції Об'єднаних сил говориться про обстріл в районі Золотого. Відповідно, у України їсть всі підстави заявити про порушення режиму абсолютної тиші - і не відводити підрозділи. Але тоді зривається зустріч в "нормандському форматі". Якщо ж відводити війська, незважаючи на недотримання навіть мінімально перемир'я, то всередині країни будуть цілком обгрунтовані протести з приводу здачі територій і національних інтересів ".
Таким чином, наголошує Снєгирьов, українська влада виявилися в патовій ситуації, штучно створеної Росією.
"У Зеленського, напевно, розуміють складність ситуації. Але, схоже, не розуміють, як з неї вийти, - продовжує аналітик. - І заява про те, що в місцях розведення збільшать кількість поліцейських - точно не вихід. Так само як поява там представників Нацкорпуса . Як це допоможе стримати можливе настання з боку бойовиків - незрозуміло".
А наступ таке цілком можливо. І про це, запевняє Снєгірьов, говорить ряд чинників.
"Не дивлячись на заяву про успішний досвід розведення сил і засобів в районі Станиці Луганській, в тій частині регіону минулого тижня знову обстрілювали позиції ВСУ. Причому - тилові позиції. І знову - нуль реакції з боку українських МЗС та представників Тристоронньої контактної групи в Мінську. Хоч є всі підстави заявити, що згідно безпекових питань, якщо порушений режим тиші, Україна має право повернути свої сили на вихідні позиції, - продовжує експерт. - До того ж, в районі моста у Станиці окупанти так і не ліквідували інженерні споруди ".
У районі Золотого (окупований Первомайськ і Стаханов) відзначена концентрація живої сили і техніки противника, запевняє Снєгірьов. Туди зайшла нова бронетехніка, відбулася ротація підрозділів окупантів.
"За Петровському - якщо відходимо назад, віддаємо стратегічні позиції (висоти) в районі Богданівки. Це танконебезпечні напрямок, ми відкриваємо дорогу на Маріуполь, - підкреслює аналітик. - Не випадково саме там все частіше відбуваються провокації бойовиків по відношенню до місії ОСБЕ: спостерігачів не підпускають до позицій окупантів, їх безпілотники збивають. Але навіть при такому пресингу вдалося зафіксувати нові позиції (траншеї) бойовиків. А це говорить про те, що вони не збираються відходити ".
Ці приклади показують, що розведення, якщо і буде відбуватися, то в односторонньому порядку: ми відійдемо назад, а противник, в кращому випадку, залишиться на місці. У гіршому ж ...
"Створюється певний фон, які дозволяє засумніватися в ефективності розведення сил і засобів в трьох пілотних районах, - каже Снєгірьов. - З'являється плацдарм для захоплення супротивників українських стратегічних промислових підприємств".
Експерт не виключає, що розведення все ж відбудеться. І що Зеленський віддасть перевагу момент можливої ескалації всередині країни зриву зустрічі в "нормандському форматі". Правда, не факт, що від цієї зустрічі буде толк. Адже ті ж Німеччина і Франція займають останнім часом не стільки проукраїнську, скільки проросійську позицію, нагадує Снєгірьов.
Директор Міжнародного інституту демократії Сергій Таран не виключає, що в окремих точках може статися розведення сил і засобів.
"На практиці це означає, що українська армія відводить свої війська далі в тил. А російські окупаційні війська просто маневрують на раніше захопленій частині Донбасу, - каже політолог. - Це точно не допоможе вирішити конфлікт".
Сергій Таран нагадує, що розведення сил і засобів подається як частина мирного плану, який передує виборами на тимчасово непідконтрольною частини Донбасу. Виборам, які повинні проходити відповідно до Конституції України.
"Як цього допоможе відведення української армії? - задається риторичним питанням директор Міжнародного інституту демократії. - Поки російські війська не підуть з нашої території, а кордон не повернеться під контроль України, говорити про вирішення конфлікту годі й говорити".Источник: https://censor.net.ua/f3157090
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
тебе отсюда, Dmit Dmit, orionemc2 a7fce8b3, сергей сергеев 44e19e14, Domkrat, Костя К, Наталия Кравченко 95ba3773, Ruslan Tkachenko, Rhodesian, Alexander Cherepchenko, Леонид Богданов, Roman Ivanovich, Водки нет, иди домой., FAF64, Борис Иванченко 6b5a38ee, russkiy ukrainec, константен, Mr. Grushev, volley, alexandr shamov, Русскоязычный Бандеровец 905c405d, Muron, keyfo, I Am 644f2298, не скажу, Сергей Панченко 8163944a, Serg Black, ВКЛ_это_мы_01, Paulo Kit, NNN, Vadym Tsyrkalyuk, kostjaua5, Гарис, Сэм Саммюэль, Igor L, Alex_dos, Maxim Maximov 2f107a94, Украина побеждает и победит, Стрелок, shokolad, Old Dog bb528d5c, Oleksa Zakr, lera lera 18017dc0, Gar, Япона Мать, fnln6050 ., Wevelsburg, Фрол Медвепут d1caba8f, кацахол, Александр Топор, укропбандерівець, Sergey Shevchenko ebdc3c90, irenka ko, Igor Parkanskyy, Andy S 89bd7d80, olele, Saw Ewas 1a26b1e6
 Всего на сайте: 154 писателя
 
 
 
 
 
 вверх