EN|RU|UK
 Форум Украины
  424  0

 Битва за Супрун чи #МосійчукПідАрешт?

8 лютого антикорупційний проект WikiInvestigation запустив Всеукраїнську акцію #МосійчукПідАрешт.

Мета заходу – нагадати Генеральному прокуророві Юрієві Луценку про його обіцянку внести на розгляд Верховної Ради подання про зняття недоторканності з народного депутата Ігоря Мосійчука.

“Ми не забули про відео, де він “рєшає” питання про отримання ліцензії на видобуток за 100 тисяч і озвучує розцінки на депутатські запити та звернення“, – заявив директор проекту WikiInvestigation Роман Яковлєв.

Хто такий Ігор Мосійчук. Це народний депутат від Радикальної партії Олега Ляшка. У вересні 2015 року вся країна побачила оперативне відео, на якому Мосійчук вимагає хабар за допомогу в підприємницькій діяльності.

Відео досить цікаве, змістовне і конкретне. Це вам не якась там абстрактна корупція, а конкретні цифри, як Мосійчук вимагав за свої послуги у кріслі нардепа - за депутатський запит — 10-15 тисяч доларів, за депутатське звернення — 3-5 тисяч доларів.

Потім було грандіозне викриття з демонстрацією цього відео під куполом Верховної Ради. Потім подання ГПУ на притягнення Мосійчука до кримінальної відповідальності, його затримання та арешт. Потім оскарження Мосійчуком свого затримання у Вищому адмінсуді, потім розгляд справи у Верховному суді… А потім – у жовтні 2016 року – обіцянка Генпрокурора Юрія Луценка "найближчим часом" скерувати до парламенту ще одне подання про надання дозволу на притягнення Мосійчука до кримінальної відповідальності за новим епізодом. І у 2017 році Луценко обіцяв аналогічне подання. І у 2018-му…

Та віз і нині там.

На платформі громадських розслідувань WikiInvestigation ініціатори акції створили модуль, заявдяки якому можна швидко надіслати у Генеральну прокуратуру запит на доступ до публічної інформації щодо термінів внесення подання про зняття недоторканності з народного депутата Ігоря Мосійчука.

https://wikiinvestigation.org/articles/suprun-challenge/kyuntorov/5c5db2a6c10d574ccf7a864e?fbclid=IwAR1TgqMmsRppZa7ocNaAfzJRh2JB6MHLMwZDI7N_YhkZavvxiSxMl-53FGU

“Уже більше, ніж три роки ми слухаємо обіцянки правоохоронців щодо притягнення народного депутата Мосійчука до відповідальності. А в цей час особа зупиняє таку потрібну для нас медичну реформу“, – написав на своїй сторінці у Фейсбук центральний координатор проекту та ініціатор акції Роман Жовнір. Він також додав, що у цьому випадку не треба стояти осторонь.

Своєю чергою центральний координатор проекту ЛюдмилаЄвсєєнко заявила: "Ми пишаємось, що практична вся країна стала на підтримку Супрун. Однак ми вважаємо, що в цій ситуації доречним буде не лише підтримати Супрун, але й атакувати Мосійчука. Бо атака – це кращий захист!"

Бо поки Генпрокурор зволікає і послідовно виконує приказку про те, що обіцяного три роки чекають, Мосійчук розправив крила і за його заявою суд заборонив в Уляні Супрун працювати на посаді в. о. міністра охорони здоров'я.

Тобто Мосійчук - людина, яку підозрювали у корупції, заборонив Супрун, яка перекрила корупційні потоки у галузі охорони здоров’я, виконувати свою роботу.

Нонсенс? Несправедливість? На жаль, наша реальність.

"Тому ми будемо тиснути на Генпрокурора Луценка, щоб він таки дотримав свого слова і таки вніс до парламенту подання про зняття з Мосійчука депутатської недоторканості та його притягнення до відповідальності", - зазначила Людмила Євсєєнко і додала, що:

"Ми не просто підтримуємо медичну реформу Супрун, ми вважаємо, Уляна Супрун здатна вилікувати країну від пережитків пострадянської медицини, від корупції та від таких-от мосійчуків. Яких у нашій країні ще дуже багато. На жаль".

Саме тому проект WikiInvestigation ініціював акцію, коли кожен може зробити конкретний внесок у відновленні справедливості у цьому питанні.

ПОТРІБНО НАДІСЛАТИ ЗАПИТ ПРО ДОСТУП ДО ІНФОРМАЦІЇ ГЕНПРОКУРОРУ

https://wikiinvestigation.org/articles/suprun-challenge/kyuntorov/5c5db2a6c10d574ccf7a864e?fbclid=IwAR1TgqMmsRppZa7ocNaAfzJRh2JB6MHLMwZDI7N_YhkZavvxiSxMl-53FGU

Лише за першу добу учасники направили майже 400 запитів у ГПУ. На сьогодні, 12 лютого, надіслано вже понад тисячу запитів, кількість постійно оновлюється.

Чому важливо зібати саме 10 000 запитів, щоб захистити медичну реформу?

Це пояснив директор проекту Роман Яковлєв:

"За ці три дні ми вже досягли значних результатів, і зробили, здавалося б, неможливе – 1000 запитів від реальних людей. Це не просто лайк чи шер в соціальній мережі. Це прояв правосвідомості громадянина.

Які проміжні результати?

1. Нас назвали «грантоїдівськими шлюхами») https://goo.gl/3GY3aB

2. ГПУ почала відповідати на запити, які направляють активісти через нашу платформу.

І це вже досягнення. Але неповні.

Чому ми впевнені, що отримаємо реальний результат, коли дійдемо до 10 000 запитів?

В своїх відповідях на наші запити Генеральна прокуратура України надає відписку, що нам непотрібно відповідати і щось пояснювати, бо це не той випадок https://goo.gl/rpJ7oE

А тому нас з Вами просто ігнорують. І тут можна сказати, що все – розходимось по домівках) Закон не на нашому боці)

Але та ж сама Генеральна прокуратура, за підписом тієї ж самої людини (Н. Тєлічко), того ж самого 11 лютого 2019 року, на такий самий запит по іншому провадженню надала необхідну інформацію, яку ми запитували. Орган по-факту прокоментував стан кримінального провадження.
https://goo.gl/qGLJ3c

Як бачимо, отримати детальну відповідь можливо і тут не питання Закону України «Про доступ до публічної інформації»! На звичайні запити відповідають, а от на політичні ні? В чому різниця? Що в одному випадку фігурує прокурор, а в іншому політик? Ми що не маємо права дізнатись про народного обранця?

Увагу до нашої з Вами справи ми вже привернули. Але це все тільки на 1000 запитів, а уявіть, що буде на 10 000 запитах!"

Саме тому директор проекту порадив, що робити далі:

1. Надсилайте запит до ГПУ з проханням надати інформацію, коли буде внесення подання щодо нардепа Мосійчука.

2. Якщо Ви вже надіслали запит – поширюйте цю інформацію в соціальних мережах, серед своїх колег, друзів, просто знайомих. Не зупиняйтесь, поки не направимо 10 000 реальних запитів.

3. Якщо Ви отримали відповідь на запит від ГПУ – підтвердіть їм, що Ви реальна людина, бо в листі вони просять зробити це. І залиште у себе відповідь.

4. Зберігайте спокій і продовжуйте боротись за медичну реформу, боротись за Супрун!

"Люди, я захоплююсь Вами і я знаю, що ми зможемо досягти результату тільки спільно. Давайте покажемо, що таке краудсорсінг, і цим відновимо справделивість!", - наголосив Р.Яковлєв.

#FightForSuprun
#МосійчукПідАрештИсточник: https://censor.net.ua/f3111245
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
 
 
 
 
 
 вверх