EN|RU|UK
 Форум Украины
  58  1

 Харківському Шопену потрібна допомога, щоб виступити на конкурсі піаністів у Швейцарії - Вісті Ньюс

Його життя врятувала музика, і тепер він вдихає її в ноти. Харківського 16-річного піаніста Миколу Мірошниченка знають у світі класики як унікума, як стало відомо Вісті Ньюс. Батьки посадили хлопчика за піаніно у 7 років, щоб врятувати від паралічу. У дитини складна генетична хвороба, і з віком він взагалі мав перестати рухатися. Але зараз юнак грає швидше за всіх відомих піаністів і легко дасть 9-годинний концерт. Хлопець у жовтні мав відправитися до Швейцарії на конкурс піаністів, та спонсор раптово відмовив у допомозі. Родина все одно вірить у те, що на конкурсі імені Шопена почують гру Ніколя, якого так називають саме на честь композитора.

Відео https://www.youtube.com/watch?v=LOrHwJDb6Vg

Батьки називають сина Ніколя, так звали Шопена в дитинстві. Але харківський музикант у свої 16 грає набагато швидше за відомого у тому числі своєю швидкою грою композитора. З легкістю сам бере партії на чотири руки. Його пам'ять береже години концертів. Він зіграє найскладнішу композицію з першої спроби.

Але шлях до цих висот для хлопчика та його родини був титанічний. Вони змагалися за життя. У Миколи мітохондріальна хвороба - це генетична патологія, яка у випадку цієї дитини з віком мала обернутися повним паралічем. Вже у 7 років майбутній піаніст ледь ворушив кількома пальцями, і батько посадив його за піаніно. Тепер руки юнака над клавішами пурхають легко як птахи.

Микола Мірошниченко, батько піаніста:

Есть методики, когда при помощи разных методик, массажей даже тяжелых парализованных возвращают к жизни. Арт-терапия это. И мы попробовали, давайте объединим арт-терапию в виде музыки. Мы были вынуждены чем-то его увлечь, чтобы он чем-то занимался. Мыслей не было сделать из него какого-то гения.

Але геній з'явився сам. Ніколя може замінити цілий оркестр. У квартирі цієї родини десятки музичних інструментів. Батько Миколи, рятуючи сина, настільки закохався в музику, що сам збирає скрипки. Унікальної форми та звучання.

Микола Мірошниченко, піаніст:

Второй инструмент - это был скрипка. Потому что, во-первых, у папы был интерес научиться их делать.
Пошли в оркестр играть на рояле, оказалось, что мы будем играть на домбре. Вот и домбра, потом мандолина, потом и балалайки пошли. Все, что есть на базаре, все скупали.

Микола опанував губну гармоніку, флейту, баян, альт, банджо. Мріє зіграти на органі. А як топ-вершину бачить особливий інструмент .

Микола Мірошниченко, піаніст:

- Если можно назвать это инструментом, то палочка.
- Дирижерская? Серьезно?
- Да, дирижерская палочка.

Цікаво, що 2 десятки міських музичних шкіл відмовилися вчити Миколу. Ніхто не вірив, що дитина, яку вважали "не спроможною до навчання", колись вчитиметься у музучилищі та гратиме з Державним академічним оркестром.

Антоніна Мірошниченко, мама піаніста:

Где бы он там не был, сыграл, и всегда первый звонок я вот жду, что он скажет "мама, я сыграл там где-то что-то". То есть это самые лучшие, наверное, моменты моей жизни. Приятно, когда он получает от этого удовольствие.

Миколу Мірошниченка знають світові піаністи, які приїжджали до України грати. У жовтні Миколу запросили до Швейцарії на конкурс піаністів імені Шопена. Юнак пройшов надсерйозний відбір і стане одним із семи претендентів з усього світу на перемогу. Але... Спонсор, який раніше підтримував музиканта, цього разу не допоможе з організацією подорожі. У родини коштів на подорож до Європи немає. Там же могла б здійснитися одна з мрій диво-музиканта.

Микола Мірошниченко, піаніст:

Хотел бы послушать Марту Аргерих - это первый, как сказать, пианист на планете.

А світ тим часом почув би унікального українського піаніста, якого врятували батьки та музика.Источник: https://censor.net.ua/f3085036
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
граздич василий, Konstantin M 91d7c2bd, Royal Flush, Amber, Александр Глазков, RobinHood dfb9bea2, ВКЛ_это_мы_01, kostjaua5, Владимир Суб, NNN, Ruslan Tkachenko, Вася Шевченко f77d76ba, Олег Тихонов 055f40a1, Денис Федотов 57fd6e49, Gordon Pim b15361ec, VPYL, передвиборчі цяцянки, Тарапунька, Данило Філіппов 952a8ac3, Егор Матвеевич, Центроболт, Україна ЮА, RVP RVP, Ярик Сус, Володимир Миколаєць, Nel Castro, Romk@, кацахол, Давид Гаспарян, Kostyan Sheva 753cfc84, Ming Uing b56f719d, Алла Новосад 5b57f84f, Алексей Украинец a7b7c4cd, Александро, Valeriy Valeriy, Ali Hasan, OldCat, Иван Демидов 1aa258a2, Andrey Levenov, Alina Sadovska, Олена Шарпата, З нами Бог та Україна, marina marinina, tihon, Ksenia VB, Nestor Nen, три - пятнадцать, амфаш, LUSi, Anatolii Disel, roadstar, Welt Schmerz, Игорь Хирскл, alexandr shamov, Alexx Lexton, Fox 1 b13bec2b, злой крот, Читатель Новостей, Николай М, russkiy ukrainec, Baden, Утилизация ватников, taboretkin, Вилль, Сергей Бондаренко 91687c01, Bastian - Bastian, Сергей Яценюк 303ea0b9, Leim L, васисуалий лоханкин fdb5505f, sobir, Речь Брежнева, віктор федорович 31ee1569, alekcg1 ., Andre Viy, bodja, Планка Упала
 Всего на сайте: 222 писателя
 
 
 
 
 
 вверх