EN|RU|UK
 Форум Украины
  18  1
Принцип невідворотної політичної відповідальності.

 Принцип невідворотної політичної відповідальності.

Юридична, моральна, політична, організаційна, партійна відповідальність є важливим елементом правового регулювання суспільних відносин, суть якого полягає в цілеспрямованому впливі на поведінку індивідів за допомогою законних засобів з метою впорядкування суспільних відносин, надання їм системності і стабільності, уникнення різких загострень соціальних конфліктів.
Відповідальність - як засіб самозахисту суспільства проти порушення умов його існування.
В юридичних відносинах принцип невідворотної відповідальності є обов’язковий. Але в політичному аспекті немає фактору невідворотності. Для того щоб реалізовувати відповідальність, потрібно перевести її з політичної сфери в юридичну. Такий перехід наражається на супротив самих політичних діячів, а тому відповідальність здебільшого, не реалізується взагалі.
Якщо в юридичному плані відповідальність реалізується через покарання, а саме через примусове позбавлення волі, майна, державницьких повноважень, то в політичному плані відповідальність мусить реалізовуватись через позбавлення довіри, і як наслідок, позбавлення представницьких функцій. Тобто основною категорією при визначенні моменту реалізації відповідальності є недовіра широкого суспільства, а формою відповідальності, тобто покаранням, є знецінення особистості як політичного діяча.
Щоб реалізувати принцип невідворотної політичної відповідальності, потрібно мати об’єктивний покажчик ступеню довіри до політичних діячів. Такий покажчик, який би чутливо реагував на кожну дію чи бездіяльність політика і мав би однозначне тлумачення.
В широкому аспекті, на довгому проміжку часу, принцип політичної відповідальності мав би реалізовуватись через виборчу систему, але так як принцип невідворотності здебільшого не діє, то реалізацію відповідальності маємо сумнівну. Основна проблема сьогоденної виборчої системи - в її дискретності, що заважає реалізувати невідворотність покарання, і як наслідок маємо безвідповідальну владу. Більшість часу дії політика відбуваються в умовах вакууму відповідальності, що є основним чинником політика скоювати вчинки в супереч інтересам виборців, і тільки на передодні виборів кожна дія наражається на принцип невідворотної відповідальності, що змушує політика діяти у відповідності з інтересами виборця. І тому не зважаючи на шлейф негативу, виборець із вдячності за останні вчинки, пробачає політика і залишає за ним повноваження. При такій системі суспільство завжди буде мати те керівництво, яке більшість часу невідповідальне і безкарне.
Стає очевидним той факт, що принцип невідворотної відповідальності синхронізується з виборами, і так як важливо щоб зазначений принцип працював по всяк час, то потрібно, щоб виборча система мала постійну, а не дискретну дію. Але це не означає, що потрібно вводити короткі терміни між черговими виборами, навпаки, можливі і довші при тій умові, що політик має довіру широкого суспільства, а от сам механізм виявлення ступеня довіри чи то не довіри має працювати на постійній основі. І в тому випадку, коли недовіра широкого суспільства досягає критичних меж, ініціюється процедура перевиборів. Таким чином буде реалізовано постійність виборчої системи.
Механізм виявлення довіри, можливо реалізувати через ту ж саму виборчу систему але розширивши її можливості, а саме надати право виборцю не тільки віддавати свій виборчий голос, але і відкликати голос в будь який час.
Для таких цілей виборчий голос потрібно матеріалізувати, щоб він став дієвім інструментом впливу кожного виборця на обраного політика. Варіантів матеріалізації існує декілька, і кожний з них має свої переваги і вади. Для виявлення найліпшого варіанту потрібне широке обговорення, а для цього необхідно, щоб суспільство усвідомило, що не реалізувавши принцип невідворотної політичної відповідальності країна буде мати невідповідальне і безкарне керівництво.
Источник: https://censor.net.ua/f2915917
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
Иван Стас, alexandr shamov, Евгений Островский, Джамал, Антоніна Принц, Something like 4d2f34f2, Gaydamaka Kozak, Саша Крест, Oksana VB, Дід Василь, Татьяна Лайф, Ларик Гор
 Всего на сайте: 34 писателя
 
 
 
 
 
 вверх