EN|RU|UK
 Форум Украины
  207  0
«Розумна сила»: збрід ментів-прокурорів та зграя регіоналів

 «Розумна сила»: збрід ментів-прокурорів та зграя регіоналів

Початок політичного сезону готує неабиякі сюрпризи. На політичну авансцену рвуться нові партії, але зі старими обличчями. Хіт сезону — партія, де 50% — люстровані менти, прокурори, фіскали, СБУшники, а решта — недобитки регіоналів і комуністів під назвою «Розумна сила».

Схоже, інвестори «розумників» не надто переймались оригінальністю та професійним бекграундом лідерів новоспеченої партії, бо уявити в одних рядах колишніх членів Партії регіонів, люстрованих ментів та прокурорів і на десерт — комуністів, складно навіть в страшному сні.

Та почати доречно не з цього. Виявляється, сьогодні зареєстровано дві політичних партії «Розумна сила». І якщо на сайті Мінюсту фігурує лишень однойменна партія на чолі з Максимом Ленком, то вже згідно зі звітом Національного агентства з питань запобігання корупції, існує її клон — «Розумна сила України». Головою цієї політсили є Олександр Соловйов.

Він починає логічний ланцюжок донецьких вихідців з правоохоронних органів. Екс-заступник начальника управління оперативних розробок Департаменту державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС України, відчувши «дух» люстрації, звільнився з органів. Не приховує образу й на нове управління МВС, про що охоче розповідає в інтерв’ю. «На догоду політичним ігрищам справжніх професіоналів звільнили з органів після подій на Майдані, а набрати і підготувати нових змогли тільки в своїй уяві», — розказував він в одному із них.

Існування клонів обумовлено вочевидь відмовою донорів вкладати гроші в завідомо програшний варіант з Максимом Ленком. Послужний список партійця мовить сам за себе. Екс-прокурор Горлівки та голова Головного слідчого управління СБУ під час Майдану, а сьогодні голова «Інституту миру» — організації створеної опальним екс-міністром закордонних справ Леонідом Кожарою.

В інтернеті легко знайти інтерв’ю Ленка, де він клеймить учасників Майдану та розповідає як вони захоплюють АЕС та літаки. На цій посаді він вірою й правдою служив режиму, не втік, на відміну від очільника Служби Олександра Якименка. Ленко був швидко люстрований, що ніяк не завадило йому, за джерелами видання «Український тиждень», вирішувати проблему клієнтів через свою агентуру в «конторі». З таким шлейфом годі і сподіватись на політичне майбутнє.

Проте це не завадило йому увійти до правління новоствореної «Розумної сили України». Така прив’язаність до опального прокурора пов’язана вочевидь з тим, що донором політсили є вже згаданий «Інститут миру» та пов’язані з ними промосковські куратори.

Як уже писав «Тиждень», фінансування «Інституту миру» йде через «Сбербанк России», яке надходить суворо у формі «кешу» на приватні рахунки, щоб правоохоронні органи не могли нічого пред’явити. За даними видання, фінанси належать опальному керівникові Міністерства доходів і зборів часів Януковича Олександру Клименку. Але курирують процес із Росії, яка не полишає надії скинути Україні ОРДіЛО на своїх умовах.

На таку думку наштовхує і той факт, що ще один донецький прокурор також перебуває в складі правління партії — Дмитро Мороз. Він пройшов шлях від слідчого у Донецьку до першого заступника прокурора Донецької області 2013 року. У його біографії було й прокурорство в одному з районів Севастополя в 2011–2012 роках. Кар’єра так добре розвивалася, аж тут грянув Майдан, і в 2014-му Мороза люстрували. Однак роботу досить швидко знайшов на «миротворчому» поприщі. До речі, і Мороз, і Ленко, встигли заробити статки дахуванням ковертаційних центрів в Донецьку, або простіше кажучи — «сиділи на обналі».

Політичні інгредієнти

Починає цю строкату компанію екс-керівник Центрального апарату Партії регіонів Олександр Кушнір. Мастодонт української політики в 1998-2002 рр. був народним депутатом від Комуністичної партії України. Після заборони рідної партії та зникнення з політичного горизонту ПР, відправився у пошуках нового пристанища. Його любов до «братів-росіян» теж вічна, як і у колег-партійців. Ще в 2012 році разом з колегами по Партії регіонів він брав участь в Євразійських міжпартійних консультаціях, де, між іншим, вів перемовини щодо співпраці з партією Путіна «Єдіная Росія».

Ще один одіозний персонаж з Партії регіонів у лавах «розумників» — екс-заступник керівника центрального апарату регіоналів, фігурант «чорної каси» ПР Анатолій Маєвський. За його плечима — робота помічником колишнього спікера Володимира Рибака. Та роботодавець, скоріше всього, був не дуже задоволений підлеглим. У відкритому доступі легко знайти лист представників Бердянської організації ПР до Рибака, де ті нарікають, що пан Маєвський приїхав до їхнього міста з метою влаштувати політичний переворот — зняти тодішнього голову місцевого осередку та поставити на його місце мера міста Олексія Бакая. Саме Рибаку адресується претензія, чому він, мовляв, через свого підлеглого влаштовує їм цирк з демократією.

Наступний фігурант «чорної каси» ПР, а сьогодні представник «Розумної сили» — Ірина Русакова. Свого часу вона встигла побувати помічиком купи прославлених регіоналів на кшталт Михайла Папієва, Дмитра Шенцева, Олега Шаблатовича та навіть Георгія Калетніка. Прославилась Русакова як активістка Антимайдану.

Ще одне обличчя партії — новоявлений політолог-міжнародник Андрій Бузаров. Сьогодні він охоче коментує вибори в США, зустріч G-20 та порядок сил на міжнародній шахівниці. Перефарбуватись в експерти зміг після тривалої кар’єри помічником народних депутатів з Партії Регіонів — Михайла Мироненка та Сергія Васютіна. Хоча і зараз він успішно працює помічником у колишнього регіонала, а нині члена «Опозиційного блоку» — Сергія Ларіна. Окрім того, пан Бузаров очолював одну з районних організацій Партії регіонів у м.Києві. Родом Андрій Ігоревич з Донецька, де його батько, як пише автор бестселера «Донецька мафія», в 90-ті роки промишляв у лавах рекетирської групи відомого бандита Гени Узбека. Під час одного з наїздів на рекетира, Ігор Бузаров на прізвисько Барабак був убитий. «Але «наїзди» Узбека не припинялися. Комерсанти брали контрміри. В результаті був убитий один з основних людей Узбека — Ігор Бузаров на прізвисько Барабак (отримав своє прізвисько за родом діяльності — по молодості грав у шинку на ударних)», — йдеться у книзі.

В публічних виступах та Фейсбуці у Андрія Бузарова імідж затятого патріота. Але виявити натуральну суть хамелеона досить легко, почитавши його сторінку в російській соціальній мережі Вконтакте. Тут він радить своїм друзям та підписникам подивитись відео, де «украинская армия развернула карательную операцию против ополченцев в Славянске» чи почитати «интересный сайт» офіційної сторінки ДНР.

Схоже, «на манеже — все те же», а за обгорткою «Розумної сили» ховається вінегрет з люстрованих ментів, регіоналів та комуністів. Останні, схоже, і стануть їхнім електоратом, адже під час спроб завоювати довіру активістів з Західної України, «розумники» вдарились об стіну нерозуміння і недовіри. Гірше і годі придумати.Источник: https://censor.net.ua/f2858818
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
sit, Kamate Kaora, Lvbnhj, Oljik, Welt Schmerz, Baden, Оксана Пінчук, Ватофакер, Андрій Шаман, Serg Sergeev, амфаш, Антип61, Лилия Стацкая, Александро, Саша Саша Саша, Губка Боб 6636ee73, Severn Bauerlichter, Cavalier De Nuit, Ming Uing b56f719d, Юрій Бровкін, Сергей Ивашин, taras shmelin, RVP RVP, Україна ЮА, гонта коваль, Vinsent Vega, Pavlo Dudra, Tulku Rinpoche, порох отсырел, Боря Моисей, Alexandr Slavich, Жора Некацап 47c37851, Miko R 798886a8, Жорж Файний, kuba, Роман с камнем, Ksenia VB, Хавронников Степан, Peterman Pinscher, Вилль, Nickol Nickols, Westwind Ukrainian, злой крот b96a1f8b, Andriy Kalnyshevsky, Павло Макаренко, Ватник Иванович Пуйло, Салаутдин, russkiy ukrainec, Frol Fedoroff, Alter Nator, CrossFirenko, Яд, Цигель, Constantine Malkovich ded2b0b7, Romk@, Лидия Севастьянова, Oleksa Zakr, Myko, Анастасія Галюк e4e65f42
 Всего на сайте: 203 писателя
 
 
 
 
 
 вверх