EN|RU|UK
 Форум Украины
  146  1

 Відкрите звернення громадянина України до президента, прем’єр міністра, голови НБУ, міністра фінансів, міністра економіки та народних депутатів

Вже не шановна влада!
(пане президенте, міністри та народні обранці)

Звертається до вас звичайний громадянин України. Ви скажіть чому ви так не любите країну, в якій народилися та в якій живете? Ви все робите для того, щоб наша Україна продовжувала занепадати, а її народ бідувати, поневірятися та гинути. І це лише для того щоб ви могли набивати собі кишені. Кожен з вас, прийшовши до влади та з урахуванням своїх можливостей, намагається збагатитися доступним йому способом. Ви живете по принципу: «Після мене хоч потоп.». Неможна так. Адже життя рано чи пізно закінчиться, на той світ всього награбованого не заберете, а після себе залишите недобру пам'ять.
Ви не думайте, що народ дурний і нічого не розуміє та не бачить. Як ви не втямите, що для того щоб зібрати урожай спочатку потрібно підготувати поле, посіяти насінні, доглядати за посівами і лише потім отримаєте продукцію, заради якої так тяжко працювали. Для того щоб пити молоко потрібно доглядати за худобою, годувати її – лише в цьому разі зможете отримати насолоду, випивши склянку парного. То ж навіщо ви цілеспрямовано руйнуєте ту міць, на якій базується державність в 21 столітті. Ви руйнуєте економіку країни. Адже в поєднанні з силою духу українського народу, зростання економічної міцності держави збільшує її могутність в цілому. Чи може ви ціленаправлено доводите до зубожіння населення країни а економіку до стану дефолту, щоб потім продати неньку Україну тому, хто дасть більше. Якщо аналізувати діяльність уряду та НБУ в порівнянні з бездіяльністю правоохоронних органів то до іншого висновку годі й прийти.

До цього звернення мене примусило вдатися те, що ви робите з стержнем економіки – національною валютою. Те що відбувається з гривнею, нічим як «навмисним шкідництвом» назвати не можна. Ви запитаєте де ж аргументи, а бо як сказав би Лавров: «Где доказательства?»
Так от, почнемо з математики. Проаналізуємо динаміку Державного боргу України. Так, якщо вірити мінфіну, то станом на 01.01.2014 року загальний державний борг України, в тому числі й гарантований державою, становив 73,2 мільярди доларів США, що в еквіваленті дорівнювало 585,3 мільярди гривень. Станом на 01.01.2015 року державний борг України зменшився до 69,8 мільярда доларів. Все начебто добре, якби не було так погано, адже в гривневому еквіваленті він зріс до 1100,6 мільярда гривень. Тобто, Уряд буде казати що державний борг України за рік зменшився на 4,6% хоча фактично зріс на 88,0%. Але це лише на 01 січня. Станом на дату написання звернення це вже 1971,9 мільярда гривень і це лише за курсом НБУ. А що дальше?
Ви мені поясніть, звідки економіка України візьме додаткові 1414,2 мільярди гривень (різниця між курсом гривні по відношенню до долара США за період з 01.01.2014р. по 24.02.2015р) для того щоб компенсувати лише курсову різницю? Надходження у вигляді податків не збільшиться, а навіть зменшиться. Так надходження у вигляді прибуткового податку з громадян та Єдиного соціального внеску не збільшаться (рівень мінімальної заробітної плати на рівні грудня 2013року). Податок на прибуток зменшиться, так як рівень цін на імпортні складові товару значно збільшуватимуть реальну собівартість продукції. Тай торгівельні підприємства знижуватимуть рівень рентабельності імпортованої продукції для того щоб не зменшувати рівень свого товарообороту. В умовах різкого знецінення національної валюти різко зменшиться купівельна спроможність кінцевого споживача, а відповідно і рівень товарообороту в цілому. Дана ситуація негативно вплине на надходження до бюджетів всіх рівнів.

А тепер розглянемо які ж причини можуть так негативно відобразитися на знеціненні національної валюти.
Спочатку звернемося до термінів. Так от:
Валютний курс – вираз ціни грошової одиниці однієї країни в грошових одиницях іншої. Основним поняттям, створеним для пояснення валютних курсів є паритет купівельної спроможності, ПКС (purchasing power parity - РРР), для формулювання якого зазвичай привертають так званий закон однієї ціни: ціна товару в одній країні повинна бути рівна ціні товару в іншій країні; а оскільки ці ціни виражаються в різних валютах, це співвідношення цін і визначає курс обміну однієї валюти на іншу.
Нехай Pd - внутрішня ціна (domestic price) даного товару, а Pf - його ціна за кордоном, в сусідній країні (foreign price). Ці ціни являють собою кількість валют, національної для даної країни та іноземної, які дають за одиницю товару всередині країни та закордоном. Відношення цін і буде тим курсом, за яким одну валюту стануть обмінювати на іншу заради купівлі даного товару.

Інфляція — тривале зростання загального рівня цін, що, відповідно, є свідченням зниження купівельної спроможності грошей. Темпи інфляції визначаються як величина зміни індексів цін, що, в свою чергу, є вираженням вартості набору товарів (послуг) в певний період часу, %.
Тобто, якщо купівельна спроможність однієї грошової одиниці по відношенню до іншої була визначена в на певну дату то обмінний курс між цими валютами має коливатися лише на різницю між індексами інфляції в країнах, які є власниками цих грошових одиниць.
Тепер проаналізуємо рівень інфляційних процесів за період з 01.01.2014 по 01.02.2015р. та порівняємо їх з зміною курсу гривні по відношенню до іноземної валюти на прикладі долара США. Так от, розмір інфляції гривні за 2014 рік становив 124,9% (тобто купівельна спроможність гривні зменшилась на 24,9%) за січень 2015 року розмір інфляції становив 103,1%. Таким чином загальний розмір інфляції гривні за період з 01.01.2014р. по 01.02.2015р. становив 128,8%. Інфляція національної валюти США за 2014 рік становила 0,76%. Тобто курс Долара США по відношенню до гривні мав би зрости за 2014 рік на 24,14% (24,9-0,76) й станом на 31.12.2014 року становив би 9,92 грн. за 1 долар США. Що ж ми маємо насправді Лише офіційний курс гривні, по відношенню до долара США за 2014 рік знизився на 97,4%. Тепер запитання до голови НБУ яку формулу використовує Національний банк України при визначенні курсу гривні до валют інших держав?

Тепер запитання до всіх гілок влади та правоохоронних органів. Хто і з якою ціллю штучно знецінює національну грошову одиницю України? Кому це вигідно і хто хоче на цьому збагатитися?
До чого ж веде різке знецінення гривні?
1. Насамперед до руйнування економіки України цілому.
2. До гіперінфляції, яка знецінить особисті заощадження громадян та вимиє оборотні кошти юридичних осіб (згадайте період 1992-1996 років).
3. Занепаду виробництва та розвитку бартерних операцій.
4. Розвитку тіньової економіки.
Шановні, ви хочете повернути Україну в 90-ті роки?

За неофіційною інформацією, дана ситуація є штучною, а сховища банків переповнені вільно конвертованою іноземною валютою. Через що в багатьох банках виникла ситуація, що вони не можуть обслуговувати гривневі рахунки своїх клієнтів (брак гривні на кореспондентських рахунках в НБУ). Деякі банки не можуть перераховувати навіть гарантовані платежі, в тому числі й податки та збори. Тепер ще одне питання. Чому за період створення ажіотажу на іноземну валюту в комерційних банках ні долара США ні євро для продажу простим смертним не було, а на чорному ринку іноземної валюти було вдосталь? Звідки вона там бралась, адже основний донор чорного ринку, фізичні особи, навпаки скуповували іноземну валюту а не продавали? Не знаєте? Так я вам підкажу. Кожного ранку люди бачили як з кабінетів начальників відділень комерційних банків виходили міняйли (їх то всі знають в обличчя). Тільки не кажіть, що це не робилося під «дахом» НБУ та правоохоронних органів. Адже ліквідувати чорний ринок іноземної валюти можна за 1 день. Чому він процвітає до сьогодні? Так тому, що його «кришує» держава. І це тоді, коли тисячі патріотів віддають свої життя за незалежність нашої України.

Пане президенте, чому ви топчетесь по пам’яті тих людей, які загинули на Майдані, чим привели і вас, і інших царьків до влади. Чому до цього часу не зруйновано те, за що герої небесної сотні віддали життя? На сьогоднішній день змінились тільки обличчя у владних кабінетах. А всі корупційні схеми, які процвітали при Януковичу, працюють і надалі. Знаєте що змінилося, не повірите? Розмір хабарів та відкатів. Напевне таким чином все це кодло готується до гіперінфляції, яку самі і створюєте.
В засобах масової інформації поширюють припущення що Росія, вкладатиме кошти в руйнування економіки України. Смію поцікавитися, а не є ви тим знаряддям, яке за ці кошти і руйнує економіку України?
Хотілося б зупинитися на державному бюджеті на 2015 рік, який мабуть готували бездарі, але це мабуть наступним разом, якщо він такий трапиться.

Окремо хочу звернутися до пана президента. У свій час, перед виборами, я людям роз’яснював, що державою, як і великим підприємством має керувати висококласний менеджер. Так от, як раз Порошенка я таким і вважав. Єдине, що я не передбачив, що цей менеджер не має бути бізнесменом. Адже системи управління дещо різні. Найманий топ-менеджер працює з метою отримання вигоди підприємством, яке він очолює, а бізнесмен – за ради власного збагачення. Я розумію що це важко, але хоч на час свого президентства перестаньте бути бізнесменом, станьте топ менеджером, підберіть команду висококваліфікованих менеджерів, які будуть працювати, й що не менш важливо, будуть готові нести відповідальність за результати своєї роботи. А то в Україні все до навпаки: ні результатів ні відповідальності.
І ще одне, прислухайтесь до критики. Помилки може робити будь-хто, головне робити висновки з цих помилок. Не узурпуйте владу, не повторюйте помилок свого попередника. Адже вав уже не вдасться втекти так як втік Янукович. Росія вас не прийме, а Європа чи США можуть видати через Інтерпол. У вас ще є час змінитися й виконати хоч частину обіцяного вами в передвиборчій компанії.24.02.2015р. Олексій Косменюк

Источник: https://censor.net.ua/f2759351
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
 
 
 
 
 
 вверх