EN|RU|UK
 Форум Украины
  54  6

Як зробити українську Україну

Вітаю вас, шановні панове!

Я українець з Молдови але я дуже поважаю Україну і українську мову, хоч з дитинства розмовляю російською, чуючи українську лише від своєї бабусі з села.

В останній рік я дуже цікавився політичною та мовною ситуацією в Україні, і тому з усіх політичних партій на мою думку найкраще захищає інтереси українців партія ВО Свобода.

У мене є своя думка, як було би краще поширити використання української мови в Україні. По перше, офіційні результати перепису населення 2001 року не відбивають реальну мовну ситуацію.
Бо за офіційними даними російська мова більше поширена ніж українська лише у Криму, Севастополі, Донецькій та Луганській областях. Але це трошки не так.

Прочитавши дослідження "Лінгво-етнічна структура України. Регіональні особливості та тенденції змін за роки незалежності", проведене Київським інститутом соціології у 2004 року можна побачити, що російська мова переважно використовуєтеся не тільки у ціх 4 регіонах, але ще і в Одеській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Дніпропетровській та Харківській областях, тобто практично у цілому Південно-Східному регіоні.
І частка населення, що реально говорить у повсякденному житті українською складає приблизно 50%.

Я вірю, що Україна колись стане по справжньому українською, але для цього треба зрозуміти реальну ситуацію.
Сьогодні переважна частка міст, навіть у центральій Україні дуже русифіковані, а місто - це якраз місце культурного життя суспільства.

Тому, на мою думку, у першу чергу треба інтенсивно українізувати Західну та Центральну Україну, де українська мова ще використовується. Для цього треба перевести 100% шкіл та дитячих садів на українську мову навчання. В якості вчителів української мови, літератури та історії треба вибирати людей, котрі будуть пояснювати дітям, що спілкуватися у школі, з батьками та навіть на вулиці треба виключно українською - майже так як робили англійські вчителі в Ірландії щоб діти забули рідну ірландську мову. Я показує ірландська практика, це принесло свої результати.

Десь у 30-50 років Західна та Центральна Україна будуть говорити виключно українською, а Південно-Східна нажаль ще більше зрусифікується. А це буде означати, що російськомовний регіон і далі буде знаходитися в інформаційному простору Росії.

Щоб цього не допустити, треба якось перерізати ту "пуповину", яка залишилася з часів Імперії між Україною та Росією, наприклад - уступити до НАТО, поки Росія сама туди не вступила :))

Далі, можна зробити референдум щодо прийняття російскої мови як другої державної. Але не зараз, а як мінімум через 20 років, коли українське суспільство "дозріе" то цього і рейтинги будуть показувати що за другу державну мову виступають не більше 30-35% населення. Це я думаю треба зробити, щоб закрити це питання раз і на завжди и ніколи до нього не звертатися!

Ще важливий момент - населення індустріального Південно-Східного регіону зменшується скоріше, ніж Центра та Захода. Це означає, що час грає проти влади "донбаського клану", треба тільки консолідувати суспільство заходу та центру України.Источник: https://censor.net.ua/f2600387
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут

вверх