EN|RU|UK
 Форум Украины
  204  4

 Інститут безпеки США: Розпад Росії буде продовжений

Відомий політолог, директор російських і азіатських програм Інституту безпеки США Микола Злобін вказав, що розпад Росії ще не закінчений.

«Ми знаходимося в процесі. Наївно вважати, що імперія звалилася в один день. Імперії розпадаються довго і болісно. Особливо якщо вони складалися з територій, що були сусідами, і перемішаного по безлічі критеріїв населення», — указує він.

Не менш наївно вважати, продовжує Злобін, — що розпад відбувся відповідно до меж союзних республік і на цьому справа закінчилася. Багато кордонів носить неприродний характер і не співпадає з межами історичними, етнічними, культурними, релігійними, економічними. Границі усередині СРСР. носили прикладний політичний характер.

Як результат, за оцінкою Злобіна, пострадянський простір є нестабільним регіоном, з високим ступенем непередбачуваності і високою часткою політичної імпровізації. Тут є вірогідність появи нових держав і розпад або зміна території ряду нинішніх.

Нагадаємо, що про неминучий розпад Росії говорять багато експертів і аналітиків і говорять давно. Деякі західні аналітики прогнозують розпад Росії після тимчасового сировинного підйому протягом найближчих 10 років.

Такий прогноз, зокрема, міститься в книзі голови американської аналітичної служби «Stratfor Inc.» Джорджа Фрідмана «Наступні 100 років: прогноз на XXI століття», яка була опублікована ще в 2009 році.

За свідченням одного з найбільш авторитетних аналітиків-футурологів, в короткостроковій перспективі Росію може чекати підйом, пов'язаний з високим попитом на сировинні ресурси.

У цей період Москва проводитиме агресивну зовнішню політику в спробах відновити вплив на пострадянському просторі. Проте вже через 10 років російське благополуччя звалиться зважаючи на неефективність управління, примітивність структури економіки і спад народжуваності.

За даними Фрідмана, розпад Росії сприятиме зростанню впливу Польщі і Туреччини. Крім того, аналітик передбачає дезинтеграцію Китаю і посилення Японії.

Багато російських націонал-лібералів і націоналістів вважають, що боятися розпаду Росії не варто. Навпаки, на їх думку, чим раніше це відбудеться, тим краще для росіян.

Розпад нинішньої неефективного і примітивного імперського утворення дозволить регіонам збудувати диверсифіковану економіку, встановити прийнятні в кожній конкретній землі закони, знищити корупційну «вертикаль влади» і злочинну «силову вертикаль».

На думку багатьох критиків кремлівського режиму, якби у влади в Росії знаходилися не чекісти, а осудні сили, то вони почали б процес децентралізації Росії самі, у такому разі він відбувся б керовано і безкровно, без соціальних потрясінь і усобиць, вважає, зокрема, видання Ингрия.инфо.Источник: https://censor.net.ua/f2524403
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Tatyana Pomolova, Саша Крест, экзорцист, вася п, Yurii Sliusarchuk, media guide, OldCat, Ирина Артеменко 2e3fa27b, Roman Troman, Igor L, Ali Hasan, Radoslav Sikorsky, инкогнито мальдивович, Вася Шевченко f77d76ba, ОСТАП ВИШНЯ 109272ad, Евгений Островский, Андрей Ильчук, Хап Незабвенный, alexandr shamov, Антип61, регистратор, Олександр Гуменюк 7558ec9c, Alex Lem, Гаюлий Серега, , Tanja Poljakova, Виктор Новиков 22690162, Baks13, А П 6d5dcd2e, vigo, гонта коваль, Па Степ, sobir, Bogdan_, Глеб Жеглов 5895752a, Купидон, Arkady Korshun, Vedana, Udo Dirkshnaider, злой крот, Люся Середа, Сергей Ивашин, 133133, STEN_D, Urs, Иван Афанасьев, Igor1975
 Всего на сайте: 144 писателя
 
 
 
 
 
 вверх