EN|RU|UK
 Обсуждение материалов
  110  9

 Президент Естонії: Для нас Друга світова закінчилася з виводом російських солдатів

Президент Естонії Томас Ільвес напередодні свого візиту до Москви на святкування «дня перемоги» вирішив поспілкуватися і з супротивниками цього свята, повідомляє Флот2017.


Зокрема, як відзначає радіостанція Відлуння Москви, для цього він відвідав мітинг Союзу борців за звільнення Естонії.Так, виступаючи перед присутніми, серед яких були і ветерани естонського легіону СС, Ільвес заявив, що Друга Світова війна розгорілася «через амбіції тоталітарних режимів і операції між Гітлером і Сталіним».

Крім того, глава естонської держави розкритикував і демократичні країни, які виявилися «нездатними покласти край таким ідеологіям».

Ільвес вважає, що після війни колишні супротивники пробачили один одного і створили Європейський Союз, а Естонію «на десятиліття закрили за залізною завісою, повернувши під гніт окупації».

Президент Естонії заявив, що для його країни Друга Світова війна закінчилася 31 серпня 1994 року, коли територію республіки покинув останній російський солдат.Крім того, Ільвес висловив співчуття, що під час війни «тодішній уряд Естонії не дав можливості солдатам битися в своїх мундирах за свободу свого народу. Це була велика помилка, яку неприпустимо повторити».

«Ця боротьба залишилася у той час без достатнього розуміння і підтримки», — розповів естонський президент.

Після цього, в суботу ввечері, Ільвес прибув до Москви, щоб взяти участь в святкуванні, повідомила прес-служба естонського посольства в Росії.

Відразу після прильоту Ільвес попрямував в будівлю посольства Естонії в Малому Кисловському провулку.

В ході візиту до Москви президента супроводжують співробітники канцелярії, працівники посольства Естонії в РФ і співробітники служби охорони. Канцелярія президента повідомила, що Ільвес не планує проведення в Москві двосторонніх зустрічей — він подивиться парад на Червоній площі і візьме участь в подальшому офіційному прийомі в Кремлі.

У другій половині дня 9 травня в Ільвес повернеться в Таллін, де візьме участь в концерті, присвяченому Дню матері, і прийомі для багатодітних сімей.

Нагадаємо, що п'ять років тому, коли в Москві відзначали 60-річний ювілей «дняпабєди», що тодішній президент Естонії Арнольд Рюйтель відмовився від поїздки в російську столицю.Источник: https://censor.net.ua/f2521839
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх