EN|RU|UK
 Форум Украины
  130  3

 Олег Тягнибок: Режим Януковича значно слабший совєцької репресивної машини, яку ми повалили у 1991 році Олег Тягнибок

"Показові допити активістів "Свободи" у зв’язку із подіями у Верховній Раді 27 квітня 2010 року – це не лише спроба залякати найбільш активних і організованих противників нинішньої влади, але й перевірка реакції суспільства на дії нової влади. Репресивна система цілеспрямовано працює проти "Свободи", бо саме у нашому об'єднанні влада вбачає своїх найнебезпечніших ворогів. Проте режим Януковича значно слабший совєцької репресивної машини, яку ми повалили у 1991 році. Не довго панувати і пристосуванцям з режиму Януковича", – заявив лідер Всеукраїнського об’єднання "Свобода" Олег Тягнибок після допиту у слідчому управлінні ГУМВС України у місті Києві 6 травня 2010 року.

"Системні переслідування активістів "Свободи" владою мають на меті паралізувати діяльність нашої політичної сили. Адже після неспроможності так званої парламентської опозиції протистояти здачі національних інтересів та зраді так званих націонал-демократів у місцевих органах влади, "Свобода" лишається чи не єдиним організованим і дієвим осередком спротиву режиму Януковича.

Об’єднання "Свобода" не визнає віроломних угод Мєдвєдєва-Януковича і не гнеться перед свавіллям антиукраїнської правлячої верхівки. Свою чітку і послідовну лінію наша сила скріплює не тільки словом, але й ділом. "Свобода" зачинає дієві кроки опору режиму Януковича у місцевих радах (де є хоча б найменше наше представництво), відстоює українські інтереси у численних судах, завжди у перших лавах масових акцій громадянської непокори. Саме тому цей режим вдається до переслідувань активістів "Свободи" – грубих арештів, спроб "шити" карні справи, постійних викликів на допити в МВС та СБУ.

У тих місцевих радах, де є фракції ВО "Свобода", ми ініціювали і домоглися ухвалення рішень щодо початку процедури імпічменту нинішньому президенту. З ініціативи ВО "Свобода" 22 квітня 2010 року Тернопільська обласна рада, 23 квітня 2010 року Львівські міська та обласна ради ухвалили звернення до Конституційного Суду України, Генеральної Прокуратури України, Верховної Ради України з вимогою ініціювати усунення В. Януковича з поста Президента України в порядку імпічменту за вчинення державної зради у відповідності зі ст. 111 Конституції України. Подібне рішення вдалося провести навіть у Вінницькій районній раді, де є всього лиш один депутат-свободівець.

На жаль, нашу ініціативу не підтримали фракції так званих національно-демократичних сил, які мають більшість у 14 обласних радах України. Посади і страх за власну шкіру цим дезертирам виявились дорожчими за національні інтереси.

"Свобода" ініціювала відставку голів обласних адміністрацій Тернопільської та Львівської областей, які проголосували за ратифікацію Харківських угод. Годі говорити, нашого прикладу знову не підтримали так званні "союзнички", які замість дієвого спротиву знову лукаво квилять про "єднання".

"Свобода" стала ініціатором і організатором комітетів порятунку Нації і Держави. При чому ми єдині, хто організовує подібні комітети в так званому біло-синьому поясі – в Криму, на півдні та сході України.

Зрештою, впродовж усієї своєї історії "Свобода" була партією здатною вести за собою людей. Ми чи не єдині, за ким виходять тисячі українці на масові протести. Підкреслю: виходять ідейні активні борці, а не проплачені заробітчани з "мітингової біржі праці".

Ми чітко заявляємо, що нашою метою є здійснення третьої революції. Революції, яка встановить національну та соціальну справедливість. Після якої нарешті відбудеться докорінне очищення влади – люстрація. Тому влада і спрямувала свою репресивну машину саме проти "Свободи". Але на всяку дію знайдеться адекватна протидія.

Щодо нинішнього допиту я переконаний, що порушення кримінальної справи за статтею 293 (організація групових дій, спрямованих на порушення громадського порядку) є безпідставним. Адже згідно зі статтею 28 ККУ обов'язковою ознакою цього злочину є саме категорія "злочинна організація" (а це передбачає складання попереднього плану дій та розподіл функцій між учасниками злочинної організації). Свободівці є учасниками мирної акції, як і багато тисяч інших громадян, котрі 27 квітня брали участь в акції протесту проти ратифікації угоди щодо продовження терміну перебування ЧФ РФ на території України. У наших діях жодної з ознак організації групового порушення громадського порядку не було.

Зважаючи на відсутність правових підстав для затримання та порушення справи, очевидною є брутальна фальсифікація звинувачень та відверте нехтування свободами громадян України.

Такі дії влади свідчать про те, що мирні зібрання та мітинги в Україні де-факто опинилися поза законом. Впродовж останніх місяців чиниться спроба тотального згортання конституційних свобод та нівеляції Декларації прав людини. А значить саме масових протестів бояться узурпатори влади і їхнє охвістя. Якщо сьогодні їм дозволяти чинити такий тиск на громадськість – завтра вони будуть поводитись із незгодними так, як розправляються із ними в Росії", - заявив лідер "Свободи".

Довідка. Олега Тягнибока допитали в якості свідка за ст. 293 Кримінального кодексу України "Групове порушення громадського порядку" щодо подій, які відбулися біля стін Верховної Ради України 27 квітня 2010 року.

Нагадаємо, 1 травня 2010 було здійснено незаконний примусовий привід у міліцію заступника голови Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Андрія Мохник та заступника голови Київської міської організації Андрія Іллєнка. У Постанові про примусовий привід йшлося про те, що затримані "через гучномовці та інші звукові прилади викрикували образливі брутальні вислови загального характеру, спрямовані на адресу посадових осіб органів державної влади з настійливими вимогами виконати їх безпідставні бажання, в наслідок чого порушено спокій місцевих жителів та нормальну узгодженість їх життєдіяльності".

У справі щодо подій біля Верховної ради України 27 квітня 2010 року допитані член Політради ВО "Свобода" голова Сумської обласної організації Ігор Мірошниченко, заступник голови Київської міської організації та керівник "Студентської Свободи" Руслан Андрійко, член Київського комітету Олександр Колісніченко.

Повістки на допит отримали ще декілька активістів ВО "Свобода".

29 квітня 2010 року члена Політради Всеукраїнського об'єднання "Свобода", мовознавця Ірину Фаріон було викликано в Управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України у Львівській області з метою дати пояснення щодо так званих подій у львівському дитсадку №67. Виклик мовознавця в УБОЗ проводився на вимогу Голови Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Віктора Швеця, який у відвідинах дитсадочку побачив розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

27 квітня 2010 року у Києві, після мітингу біля пам’ятника Тарасові Шевченку, міліція затримала голову Тернопільської обласної ради Олексія Кайду. Безпідставно, близько двох годин протримавши в Шевченківському РУ ГУ МВС у м. Києві, застосовуючи брутальну поведінку та не допускаючи адвокатів, голову Тернопільської обласної ради Олексія Кайду відпустили.

27 квітня 2010 року під час акції протесту в наслідок неправомірних дій міліції травми та опіки різних ступенів отримали 43 мирних демонстранти від ВО "Свобода" (http://www.svoboda.org.ua/diyalnist/novyny/014705/).Источник: https://censor.net.ua/f2521638
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Еxorcist, Alexandr Slavich, дератизатор, Yuriy Yurieff, Maxim Ak-Murza, Ігор Павленко, Ksenia VB, Центроболт, пачую кожнава, Гыг с Вами, LVA smart, Константин Гризодубо, polop, Борис Иванов 25d31a94, Ali Hasan, aquarius580 459c2008, Mart, Ming Uing b56f719d, Fjall_Raven, Praskovia Bystricka, Саша Музыка, Stepan Стенькович, Андрей Шевченко 73396fdd, Garsia UA, Геннадий Медведев 4e590f22, Alina Sadovska, Juli Schubs, Виамин Павловский, Ельміра Плігіна, Великая Исландия, МАКСИМ БЕЗФАМИЛЬНЫЙ, Роман Бакинский 3dcc3444, Uxmal, Иван Афанасьев, ГАБРИЭЛЬ, Виктор Потоцкий ddddc13d, SANDY, Кардан_вал, Алекс Алекс 0e938b57, Алексей Носов d8330900, Xatto, Насратьна Путина 747e5ff3, оззи, Аль Капучіно, Володимир Науменко a6a66e08
 Всего на сайте: 135 писателей
 
 
 
 
 
 вверх