EN|RU|UK
 Обсуждение материалов
  172  7

 Правда про резолюцію ПАСЕ і про голодомор

Голодомор визнали, сталінізм засудили, Україну відзначили

Хто небуть в Україні читав текст постанови по Голодомору?? Дайте мені посилання на одного (!) українського журналіста, що прочитав цей коротенький офіційний текст постанови ПАРЕ і у своєму аналізі посилався на нього. Я вирішив прочитати сам текст і у пошуках по ключових словах “ПАСЕ, голодомор, голод, постанова” як не комбінував не міг знайти цей текст. Зате з сторінок з цинічною радістю кричали схожі заголовки про те, що “Голодомор не визнали”. Так, шукаючи я зробив описку і набрав замість українського “ПАРЄ” російською “ПАСЕ”, можливо звідси цей цинізм… Хоча, боюся, що навіть в цьому випадку українські медіа тупо переписують заголовки з російської.

А ось що насправді. Сам документ вже у назві містисть слово Голодомор: “Commemorating the victims of the Great Famine (Holodomor) in the former USSR”. В п.1 звинувачується “тоталітарні комуністичні режими” і що знання історії одна з умов неповторення схожих злочинів. П.2 Знову про злочин тоталітарного сталінського режиму в СРСР, який забрав у людей право на життя. В п. 3 згадується, що це одна з найбільших трагедій в СРСР, яка розпочалася в 1920-х роках і досягла кульмінації в 1932-33 роках. В п.4 перелік країн які зачепив масовий голод в алфівітному порядку: Білорусь, Казахстан, Молдова і Україна. Знову згадується, що масовий голод був створений штучно

Увесь п.5 присвячений Україні і його я перекладу з англійською дослівно.

5. In Ukraine, which suffered the most, the peasantry was particularly hit by the Great Famine and millions of individual farmers and members of their families died of hunger following forced “collectivisation”, a ban on departures from the affected areas and confiscation of grain and other food. These tragic events are referred to as Holodomor (politically-motivated famine) and are recognised by Ukrainian law as an act of genocide against Ukrainians.

В Україні, яка постраждала найбільше, селяни постраждали особливо і мільйони фермерів, членів їх родин вмерли від голоду, який стався у наслідок “примусової колективізації”, а також заборони виїзду з уражених зон і конфіскації зерна та іншої їжі. Ці трагічні події називаються Голодомор (політично вмотивований голод) і визнається за українським законом як геноцид проти народу України (дослівно сказано – проти українців).

Отже чорним по білому написано “геноцид”, “закон”, “постраждала найбільше”. П.6 присвячений Казахстану, де також загинули мільйони і де відсоток смертності можливо один з найбільших. Причина в тому, що кочівників примусили осісти і відібрали у них худобу. Цей великий голод визнається найбільшою катастрофою казахського народу. В п.7 йде перелік чорноземних районів Росії де від колективізації постраждали і місто, і село. В доповіді ПАРЄ говориться, що в цих районах в абсолютних числах жертви агрополітики СРСР оцінюються як наймасовіші серед республік СРСР. В п.8 говориться, що сотні тисяч фермерів загинули від голоду в Білорусі і республіці Молдова. В п.9 говориться, що хоча у всіх перелічених регіонах є відмінності, спільним є те, що всі ці люди пали жертвами злочинного сталінського режиму. П. 10 ПАРЄ вшановує память загиблих і визнає їх жертвами жорстокого злочину радянського режиму проти власних людей. П. 11 строго засуджується сталінізм і категорично заперечується намагання виправдати цей злочин будь чим. П.12 Вітається відновлення історичної правди і громадської уваги до трагедії минулого. Ця память повинна об’єднувати, а не роз’єднувати людей. П. 13. ПАСЄ вітає важливу роботу, яка пророблена в усіх постраждалих країнах, а особливо відзначає Україну. Закликають інші країни відкрити архіви. П. 14 знову про доступ до архівів 15. Науковців закликають приділяти увагу цій трагедії 16. Застерігають політиків від втручання в роботу науковців П. 17 вітається запровадження в Україні Дня памяті жертв Голодомору і закликають зробити те саме в інших країнах по відношенню до жертв серед своїх народів 18. Закликають інші країни приєднуватися до вшанування памяті Великого голоду незалежно від їх національності. (28 квітня 2010)

Лаконічний і досить сильний доклад. Як би ми не ставилися до президента Ющенка – він і десяток самовідданих людей ціною рейтингів, власної кар’єри і життя (як у випадку журналіста Гаррета Джонса) забили кола у це зло. Саме завдяки їм Голодомор або Великий голод 1932-33 став звинуваченням усім тоталітарним режимам, і радянському тоталітарному комунізму особливо. Ще декілька фактів: 16-ть країн світу визнали Голодомор геноцидом, перший міжнародний доклад по цьому злочину відбувся ще за життя Сталіна в 1948-му році, перший памятник жертвам Голодомору поставили ще за часів СРСР в 1983-му році біля мерії м. Едмонтон, Канада. Довгий шлях до справедливості.Источник: https://censor.net.ua/f2521418
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх