EN|RU|UK
 Форум Украины
  154  1

 ЗВЕРНЕННЯ громадських організацій з приводу екологічних загроз внаслідок ратифікації Угоди між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України

21 квітня 2010 року в м. Харкові було підписано Угоду між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України, 23 квітня 2010 року до Верховної Ради України було внесено Проект Закону № 0165 «Про ратифікацію Угоди між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України».
Як зазначено у довідці про погодження, цей проект закону погоджено рядом міністерств, в переліку яких немає Міністерства охорони навколишнього природного середовища України.
Не вдаючись до політичних аспектів цього договору, які теж є досить дискусійними, хочемо наголосити на неприпустимості ігнорування екологічної складової наслідків продовження перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України.
Як відомо, Чорноморський флот Російської Федерації є одним з найбільших забруднювачів довкілля на території Севастополя і Криму в цілому. Об’єкти ЧФ РФ негативно впливають на стан здоров’я населення, існування екосистем і природних ландшафтів, здійснюючи небезпечні викиди шкідливих речовин в атмосферу та гідросферу, генеруючи потужні електромагнітні та іонізуючі випромінювання тощо.
У Севастопольських бухтах концентрація нафтопродуктів у 180 разів перевищує ГДК! Кораблі й берегові частини Чорноморського флоту щодня скидають у море тисячі тонн неочищених стоків. Значну загрозу довкіллю несуть напівзатоплені та заржавілі військові кораблі й підводні човни флоту. По суті, Севастопольські бухти практично знищені як середовище існування риби і морських організмів.
Чорноморський флот РФ не дотримується встановлених норм і правил щодо охорони атмосферного повітря, а його командування відмовляється здійснити заходи для зменшення викидів забруднюючих речовин в атмосферу, не допускає державні екологічні служби України на територію своєї дислокації для вивчення екологічних загроз та вжиття необхідних заходів.
Екологічна шкода, завдана Чорноморським флотом РФ з урахуванням витрат на ліквідацію цих наслідків, становить мільярди доларів. Тому сумнівним є фінансово-економічне обґрунтування можливих наслідків надання згоди на продовження перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України. В обґрунтуванні, поданому до Верховної Ради України, також не враховано рекреаційний потенціал територій, зайнятих об’єктами Чорноморського флоту Російської Федерації.
Як свідчить досвід, перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території Криму не лише не сприяє збільшенню інвестицій у розвиток міста Севастополя і Кримського півострова, а навпаки – перешкоджає розвитку Криму як курортної зони міжнародного значення. Такі негативні тенденції дедалі посилюватимуться в разі продовження терміну оренди військової бази на території Криму.
Неприпустимим є ігнорування чинного українського законодавства, зокрема, у питанні утримання Міністерством оборони РФ навігаційно-гідрографічних об’єктів на території України. Наша держава не може реально впливати на ситуацію з проходженням суден біля берегів Криму, що може спричинити серйозну екологічну аварію, відповідальність за яку буде покладено на Україну.
Нас дуже турбує той поспіх, з яким зазначений проект закону вносять на ратифікацію до Верховної Ради України. Відповідно до Конституції України та Конвенції про доступ до інформації, участь громадськості у процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля (Оргуська конвенція), ратифікованої Україною, українські громадяни мають право на доступ до екологічно важливої інформації та на участь у прийнятті рішень, що стосуються довкілля. Тому просимо забезпечити таке наше право щодо прийняття рішення про перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України. Ми вимагаємо надати повну інформацію про шкоду природному середовищу України, завдану ЧФ РФ за весь цей період, а також інформацію щодо нових ймовірних екологічних загроз у разі продовження терміну перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України.
Ми також вимагаємо зупинити процес ратифікації, здійснити широке громадське обговорення цього питання і вже за його підсумками приймати зважене та екологічно обґрунтоване рішення, яке повною мірою має відповідати національним інтересам України.

З повагою,
Уповноважені представники
громадських організацій:
Всеукраїнська екологічна ліга Т. Тимочко
Всеукраїнська екологічна громадська організація «Мама-86» Г. Голубовська-Онісімова
Українська екологічна асоціація «Зелений світ» Ю. Самойленко
Всеукраїнська громадська організація «Чиста хвиля» А. Єришева
Національний екологічний центр України І. Сіренко
Українське ботанічне товариство К. Ситник
Українська екологічна асоціація «Зелений світ» М. Коробко
«Екологія. Право. Людина» О. Кравченко
Національний молодіжний центр
«Екологічні ініціативи» Д. КороткихИсточник: https://censor.net.ua/f2521089
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
Said_, sergio sergio 909a2d55, marina marinina, Alejandro Don Goborez, ahuhu, Егор Киба, sergik, Stephan Bil
 Всего на сайте: 31 писатель
 
 
 
 
 
 вверх