EN|RU|UK
 Форум Украины
  109  1

 ЄБРР надасть Львову 30 мільйонів євро на покращення теплопостачання.

29 квітня у Львові під час ІІ Весняного ділового форуму відбулося підписання договору про наміри фінансування покращення теплопостачання між Європейським банком реконструкції та розвитку, ЛМКП «Львівтеплоенерго» та Львівською міською радою.
Як поінформував директор відділу муніципальних та інфраструктурних проектів ЄБРР Жан-Патрік Марке, йдеться про виділення 30 млн євро, з них 10 млн євро у формі гранту та 20 млн євро кредитних коштів. За його словами, попередньо домовлено про кредитування на 10 років із відтермінуванням виплати основного тіла кредиту на три роки. "Це наразі кращі умови, доступні в Україні", - сказав він.

Жан-Патрік Марке зазначив: "Існує дуже тривала співпраця між Львовом та ЄБРР. Зараз розвивається співпраця у транспортній сфері. Сьогодні ми вступили у нову фазу наших відносин – започатковуємо співпрацю у сфері теплопостачання. Ми прагнемо зробити систему теплопостачання Львова більш ефективною та кращою для споживачів. Передбачається зниження вартості теплової енергії, та зменшення витрат на функціонування підприємства "Львівтеплоенерго".

Міський голова Львова Андрій Садовий повідомив: "Ми продовжуємо активну співпрацю з ЄБРР. Після транспортної сфери, ми підійшли до другої важливої галузі міського господарювання – системи теплопостачання, розуміючи, що газ дешевшим у перспективі не буде, і нам треба активно застосовувати технології енергозбереження".

За його словами, підписання договору про наміри - це перший крок. "Наступний етап –ратифікація цієї угоди на наступному пленарному засідання сесії Львівської міської ради. Після цього має відбутися чітке погодження фахівців підприємства та фахівців ЄБРР напрямів використання цих коштів, – прокоментував міський голова. - Ми беремо кошти, які треба буде повертати, і повертати їх має підприємство. Тому має бути окупність залучення цих коштів. Проте, якщо зважити, що маємо велику частину застарілого обладнання, то сьогодні треба застосовувати новітні технології енергозбереження. Така інвестиція дасть можливість провести модернізацію підприємства і уникати підвищення цін на тепло".

Директор "Львівтеплоенерго" Мирон Терех поінформував: "Львівтеплоенерго", зрештою, як і всі теплопостачальні організації в Україні, відчуває брак обігових коштів на модернізацію ремонти системи теплопостачання, адже газ щораз дорожчає. Є потреба залучення таких кредитних коштів. Спеціалісти підприємства попередньо вже розглядали можливі напрями використання цих коштів. Це модернізація найбільш застарілого та аварійного обладнання, зокрема на ТЕЦ-1, що дозволить максимально знизити втрати тепла, а також застосування нових технологій, як от теплових насосів спільно з ЛМКП "Львівводоканал", для виробництва тепла".

Як прокоментував М.Терех ZAXID.NET , принцип дії теплового насосу – перетворення низькотемпературного тепла у високотемпературне. Для цього слід закупити теплові насоси, що могли б переробляти стоки. Зробити це можна на очисних спорудах "Львіводоканалу", які є неподалік ТЕЦ-2. Можливість застосування цієї технології буде додатково обраховуватися та перевірятися експериментально.Источник: https://censor.net.ua/f2520868
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
sea dog, Aurora, Гыг с Вами, OA, Alternativa Popolare, Михайло Степовий c5fe7c3b, Kenzo 065c7258, Nickol Sten, Олег-SVT, Aлександр Alexsis, Maks Kolorto, НацЕг, Fjall_Raven, aquarius580 459c2008, Константин Гризодубо, Сэмэн Поштовый, Two Step From Hell, сам прихожу, stroitel budki, Руцкий Рейх, Petr Demchuk, Талина, Гоша Печерский, дмитро кук f4227808, marina marinina, war3, Robert Chenk, Сеня Горбунков 48200a35, Welt Schmerz, Саша Крест, Yuriy Yurieff
 Всего на сайте: 88 писателей
 
 
 
 
 
 вверх