EN|RU|UK
 Форум Украины
  107  3

 Вчені довели, що у 1932-33рр. був геноцид українського народу - Юхновський

Голова Інституту національної пам’яті, академік, суспільно-політичний діяч Ігор Юхновський вважає, що в ПАРЕ було недостатньо інформації щодо Голодомору в Україні 1932-33рр., тому голод в Україні не був визнаний цією організацією геноцидом.

«За 1932 рік в Україні було забрано все, що тільки можна забрати. У 1933 році відбувся пік вбивства голодом етнічної групи селян України, де загинуло більше 3,4 мільйонів людей, - розповідає Юхновський. - У людей виривали їжу – із мисок, каструль, торбинок. Це відбувалося по всій Україні, але це не було зафіксовано в документах, це були усні вказівки. Тому в ПАРЕ не було достатньої інформації щодо вбивства голодом». «Вона не містилась і у виступі Президента України. Президенту та його оточенню варто більш глибоко вивчити це питання», - додав академік.

Він наголосив - все, що було зроблено за останні роки Віктором Ющенком, українськими вченими, щоб Голодомор був визнаний геноцидом на міжнародному рівні, може бути знівельовано новими висновками ПАРЕ.

Юхновський підкреслив, яка велика робота була проведена українськими дослідниками: «Ми зібрали безперечні докази того, що це був геноцид українців». «Фактично, ми змінили російську думку, яка зі зневагою і легкістю відносилася до трактування голоду по всьому Радянському Союзу. Тепер вони визнали, що Голодомор був злочином Сталіна. Це перше, чого ми досягли в Росії».Источник: https://censor.net.ua/f2520829
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
 
 
 
 
 
 вверх