EN|RU|UK
 Форум Украины
  105  2

 Партія регіонів зламала опозицію об коліно

Після президентських виборів здавалось Україну вже мало що може зіштовхнути з емоційної рівноваги. Всю президентську кампанію Віктор Янукович говорив про втому від розколу країни.

І країна дійсно втомилася. За п'ять років ідеологічного та економічного протистояння люди вже перестали чомусь дивуватися, за щось переживати, щиро ненавидіти або любити когось з політиків.

Здавалося, указ Віктора Ющенка про присвоєння Степану Бандері звання героя - це остання агонія п'ятирічної боротьби однієї частини країни з іншою. Складно було уявити, що ще може трапитися, щоб люди знову відволіклися від свого домашнього вогнища, від своїх зарплат і пенсій, і знову по-справжньому зацікавилися політикою.

Втім нова влада знайшла таке питання. І не спромігшись толком пояснити свої дії, зробила народу сюрприз.

У вівторок натовп біля Верховної ради почав збиратися близько восьмої години напроти Маріїнського палацу, де минулої суботи вже проходила репетиція акції протесту. Але на відміну від суботи, зранку під стінами парламенту можна було побачити не тільки прапори БЮТу. Одними з найбільш активних учасників мітингу були представники ВО "Свобода", поруч з якими вишукувались прапори "Нашої України" та "Пори".

Десь о дев’ятій годині акція протесту перебазувалась на вулиці, що оточують Верховну раду. Найбільш масова колонна розташувалась напроти центрального входу в парламент по вулиці Шовковичній. Там же, на розі Шовковичної та Грушевського була збудована невеличка трибуна, з якої лунали лозунги активістів. Інша велика група мітингувальників розташувалась біля готелю "Київ" та на околицях вулиці Липської.

Прихильників Партії регіонів було значно менше. Вони рівномірно розсередились по всьому периметру будівлі Ради і весь час мітингу знаходилась під захистом правоохоронних органів.

В той же час очі кидалась повна некерованість натовпу протестантів. Відсутність епіцентру акції протесту значно ускладнювала і роботу правоохоронців. Вони кидались з одного краю натовпу до іншого, намагаючись перешкодити мітингувальникам прохід до стін парламенту. Втім зранку невеличкій групі активістів з символікою організації "Тризуб" ім. Степана Бандери таки вдалося дістатися прихильників Партії регіонів.

З криками "Героям Слава! Смерть ворогам!" вони пробились крізь кордон міліції і рознесли одну з синіх палаток.

Після цього інциденту охорону підсилили бійцями "Беркуту" та "Барса". Перед центральним входом в парламент створили буферну зону. Правоохоронці вишикувалися у величезне каре, посередині якого вільно розгулювали журналісти, народні депутати та… мітингувальники з боку Партії регіонів.

- Передайте Могильову, що в нього як було так і залишилось небагато розуму!, - обурювався колишній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, який розгулював під стінами Ради. – Він що, зовсім з глузду з’їхав - ставити перед людьми бійців у касках? Це тільки подразнює натовп! А його задача охороняти, а не підбурювати бійку.

Як повідомило високопоставлене джерело в керівництві внутрішніх військ Києва, всього до Верховної ради прибуло близько п’яти тисяч мітингувальників. А для охорони правопорядку було скликано біля тисячі бійців ППС, "Беркуту" та "Барсу".

Втім трошки пізніше "Українська правда" стала свідком діалогу, який дещо пояснював поведінку міліції. Неподалік від центрального входу сталась випадкова зустріч Вєри Ульянченко та керівника головного управління МВС Києва Олексія Крикуна.

- Ось ти мені скажи, навіщо стільки людей понаганяли, - кинулась в своїй безапеляційній манері Ульянченко, - ви що не бачите, що ви їх тільки підштовхуєте до бійки своїми шоломами?!

- А що нам робити?! Якщо вони дістануться один одного, це буде краще? – почав виправдовуватись Крикун.

- Ну звісно ні! Що ти таке питаєш?! Я кажу – нащо їх тут стільки? Це що, демонстрація сили, чи що?

- Ні… Але в нас була інформація… Вчора ввечері нам доповіли, що одразу після ратифікації планується закидати Раду камінням та палками…

- Хто? Ким планується?

- Штабом БЮТ, - відповів головний столичний міліціонер. – В нас є інформація, що спеціально для цього Турчинов зібрав близько 150 людей!

Вєра Іванівна на мить замовкла, дивлячись в очі Крикуну. Потім сумно зітхнула і підняла очі до вікон Верховної ради.

- Ну, якщо… я взагалі вірю, що Юля на таке спроможна. Тільки хіба це допоможе спільній справі?

Тим часом "спільна справа" повним ходом йшла у Верховній раді.

Першими – десь біля восьмої години до залу засідань прийшли регіонали. Очікуючи блокування трибуни парламенту, вони розсілися в президії, і в досить спокійні атмосфері стали чекати на опозицію. Представники БЮТ та НУНС з’явились в парламенті трохи пізніше.Источник: https://censor.net.ua/f2520825
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
sea dog, Aurora, Гыг с Вами, OA, Alternativa Popolare, Михайло Степовий c5fe7c3b, Kenzo 065c7258, Nickol Sten, Олег-SVT, Aлександр Alexsis, Maks Kolorto, НацЕг, Fjall_Raven, aquarius580 459c2008, Константин Гризодубо, Сэмэн Поштовый, Two Step From Hell, сам прихожу, stroitel budki, Руцкий Рейх, Petr Demchuk, Талина, Гоша Печерский, дмитро кук f4227808, marina marinina, war3, Robert Chenk, Сеня Горбунков 48200a35, Welt Schmerz, Саша Крест, Yuriy Yurieff
 Всего на сайте: 88 писателей
 
 
 
 
 
 вверх