EN|RU|UK
 Форум Украины
  236  1

 БОЖИЙ УГОДНИК

Вперше про блаженного старця Антонія, я дізнався зовсім випадково, від однієї жіночки, Катерини Захарівни Полятичко. Довідавшись, що я є редактором газети «Слово Боже – УПЦ», вона розповіла один випадок із свого життя.
У неї довгий час не було дітей. Одного разу приїхавши у село Червона Гребля, до чоловіка батьків, Катерина Захарівна почула, що на сільському цвинтарі є могилка старця Антонія, до якої приходять багато хворих і немічних людей сподіваючись на одужання, яке врешті –решт у більшості випадків і отримують. Коли вона разом із чоловіком прийшла на могилку Антонія, то побачила багато богомольців і священика, який служив панахиду. Помолившись з усіма, і попросивши у Господа Бога та старця Антонія про дарування дитини, Катерина з часом забула про своє прохання. Потому через дев’ять місяців вона народила цілком здорову дівчинку.
Зацікавившись особистістю блаженного старця Антонія я, разом із нашим фотокореспондентом Юрієм Шевчуком, побував на його могилі. Коли машиною приїхали у село, то побачили біля воріт одну похилого віку жіночку. Як з’ясувалось вона майже щодня, не дивлячись на свій поважний вік, а їй 84 роки, приходить на могилку Антонія, і запалює лампадку, і молиться там. Звати її Надія Олексіївна Шевчук. Дуже багато цікавого і повчального розповіла Надія Олексіївна, про старця Антонія. Коли йому було три роки, то він через хворобу осліп. Але через своє богоугодне життя, отримав дар прозорливості і смирення. На той час у селі не було священика, і люди потайки приходили до Антонія, аби з його вуст почути Слово Боже, зрештою, помолитись.
Розповідають, що під час Великої вітчизняної війни, одна жіночка Параска, утому селі спекла хліб, і збиралася піти із ним до старця Антонія. Вона довго вагалася, який саме буханець взяти, адже на її утриманні залишались діти… Прийшовши до хати Антонія, вона почула від нього, чому так довго вибирала хліб? І тобі потрібно негайно йти додому, бо там чекає дуже дорога тобі людина. Вбігши у будинок, Параска побачила, як за столом, в оточенні дітей сидів її чоловік, який повернувся із війни.
На самій могилі старця Антонія постійно горить лампадка. Люди приходять, моляться богу. І усім Божим угодникам. На дерев’яному хресті викарбувано надпис; «Немировський Антоній Порфирович 1898-1964 р.р.» Незадовго до своєї смерті він говорив, хто буде приходити на його могилку із щирим проханням, то він буде усім допомагати. А люди приходять до Божого угодника, блаженного старця Антонія, і по своїй вірі отримують духовне і тілесне зцілення.
Олександр ДРАГАН,
редактор газети «Слово Боже – УПЦ»
село Червона Гребля, Чечельницький район,
Вінницька область.Источник: https://censor.net.ua/f2520009
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
Игорь Украина 153839e0, alexandr shamov, Зулусс, Україна Incognita, Yuriy Vernikov, Святополк Сагайдачний
 Всего на сайте: 20 писателей
 
 
 
 
 
 вверх