EN|RU|UK
 Форум Украины
  91  2

 Українці мають щиро дякувати Путіну – Медведєву за Харківський пакт

Уявляю те піднесення, що панує в Кремлі з приводу підписання Януковичем і Медведєвим угоди щодо продовження дислокації російської військово-морської бази в Севастополі.

Про законність цієї угоди написано вже багато, їй дано належні політичні оцінки. Загалом із нею все зрозуміло. Українська влада проявила, м’яко кажучи, слабкість, безвідповідальність і надмірну компромісність. Якісь тимчасові власні вигоди переважили стратегічні інтереси держави, хоча я цілком згодна з Тарасом Чорноволом, який каже, що наступний президент за допомогою того ж таки ну дуже гнучкого Конституційного суду в односторонньому порядку денонсує цю угоду як неконституційну.

Аксіомою стало твердження, що Чорноморський флот потрібен Росії не як військова одиниця, а фактор політичного тиску на Україну. З цим, напевне, погодяться представники різних політичних сил – «регіонали», комуністи, литвинівці й навіть такі особи в ПР, як Коновалюк та міністр юстиції Лавринович.

Учора розмовляла у спортзалі з одним дрібним бізнесменом. Він мені каже: «А хіба якийсь іржавий флот здатний змінити моє ставлення до Росії? Хіба що в гірший бік». Справедливе твердження: для більшості громадян України Чорноморський флот Росії стане потужним фактором антикремлівських, антиімперських настроїв.

Чи могли не враховувати це в самому Кремлі, так наполегливо домагаючись від Януковича – Азарова – Грищенка цієї безглуздої, з точки зору цивілізованого суспільства, угоди? Хіба не краще було б для Росії будувати справді дружні, істинно братські відносини з найближчою їй країною?

На жаль, Путін з Медведєвим не хочуть, точніше – не можуть мислити категоріями добросусідства та партнерства, відчуваючи шалений тиск власного суспільства, яке готове в будь-який момент вибухнути… Їм сьогодні не до братерства з сусідами. Страх дезінтеграції, неконтрольованості штовхає на подібні пакти.

Кремлівська логіка (ірраціональна за своєю суттю) тут така. Підписанням пакту Путін – Медведєв показують для російського населення, що не здають позицій, зберігають за Севастополем звання «міста російської слави», продовжують впливати на непокірливих хохлів.

А головне, як гадають у Кремлі, закладають для українського суспільства потужний фактор розколу. Мовляв, одна частина українців підтримує ЧФ у Криму, друга частина – категорично не підтримує. Центральна і Західна Україна, за планами Москви, ніколи не визнаватимуть владу, яка так відверто здала національні інтереси. А отже, Янукович залишатиметься слабким, підвішеним у повітрі й, відповідно, дуже податливим президентом.

Але цей розрахунок помилковий. Лояльна до ЧФ частина українців, які проживають переважно в Південно-Східній Україні не підтримують базування російського флоту в Севастополі, а терплять його. А це далеко не одне й те ж. І підписання цього горезвісного пакту може справити ефект зовсім не той, на який розраховують кремлівські ідеологи. Він не розколюватиме, а навпаки – об’єднуватиме Україну. І за такий подарунок українці, особливо патріотично налаштована опозиція, мають поставити Путіну пам’ятник. Такого інтегратора українських земель всередині самої України виростити було б дуже складно. Так що піднесення в Кремлі у зв’язку з черговими перемогами путінської зовнішньої політики цілком мають поділяти і в Києві (крім, звісно, Банкової), і у Львові, і в Донецьку.Источник: https://censor.net.ua/f2519906
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
Vedana, Bandera Rosa, kilgor traut, Владимир Пономаренко 2f5552a6, Сергей Канев ba5ea4a8, SANDY, KAISERWALD, Василь Бондарчук, малыш Бакинский, IgorYakovlevich, alekcg1 ., Алла Новосад 5b57f84f, Гыг с Вами, Mike Paul, Neutral13, war3, про, молодой рабочий, Корсунский, Денис Ахмедьянов, Сэмэн Поштовый, Paulo Kit, Гарик Не инженер c161d501, Чип, , Oksana VB
 Всего на сайте: 93 писателя
 
 
 
 
 
 вверх