EN|RU|UK
 Форум Украины
  59  1

 Фантастична країна та реальна е-Україна

Я верю в честность президента
И в неподкупность постовых,
В заботу банка о клиентах!
В русалок верю, в домовых...(з народної творчості)

От скажіть, ви любите фантастику? Ні, не ту, кіно-театралізовану, з виверженням вулканів, космічними подвигами й синіми носами.

Я про фантастику в сенсі класичному. Чи любите Ви уявляти те, чого ніколи не буде? Причому за законами фізики, хімії, та інших точних і не дуже наук може й реальне, а от у житті ніколи не трапляється?

Наприклад, чесний депутат.

Другим доречним словом у даному випадку може бути слово "утопія". Напевне воно знайоме з підручників більшості читачів. Пов'язують це слово в основному з рівністю, братерством і таким іншим, так і не реалізованим у свій час. Або нереалізованим в принципі.

Але "привид комунізму" ходить по Європі зараз дуже мляво. В основному ховається за транспаранти бабусь на парадах, за недозбиті-недопідірвані бронзові пам'ятники, та подеколи у згадках про доктрину Чучхе. Загалом викликає більш поблажливу посмішку, ніж якусь реакцію серйозніше.

Тому розмова наша буде про інший рай.

Рай капіталізму й демократії, пекло для Маркса й прибічників, нездійсненну мрію всіх економістів і підприємців - про ідеальне суспільство.

Уявіть на хвилинку, що в державі зникла корупція.

Зникла не через раптову зміну світогляду, а через те, що на місці чиновника, якому треба "позолотити ручку" за потрібний підпис, сидить... робот. Він просто аналізує ваш запит і видає, або не видає, якщо вимоги не задовольняються, Вам якийсь дозвіл.

Та й дозволів, як таких, у цьому світі майже не буде. Хочете відкрити підприємство - приносьте до спеціальної організації кілька місячних премій за сумлінну роботу - і вуаля! - у вас є своя фірмочка. Фірма, до якої не прийде перевірка ні з податкової, ні з пожежної, ні з будь якої іншої інстанції.

Адже податки платяться автоматично, а всю інфраструктуру контролюють... так-так, ті самі роботи. Непідвладні людським вимогам відкатів.

Та й податки самі по собі мінімальні. Тільки щоб прогодувати армію та профінансувати Фонд Допомоги, у який запросто може прийти кожен. І попросити про допомогу.

Гарно звучить, правда?

Політична система в нашому світі також має бути ідеальною.

Почнемо з відсутності фальсифікацій. Ви просто приходите на вибори й натискаєте одну кнопку - комп'ютерна система відразу визначає за кого голос, і хто його віддав. Більше ви проголосувати не зможете. Ніяк. Бо система контролю ідеальна.

Депутати на вибори висуваються по-старому, від партій. Але самі партії - не гегемони, засновані на капіталі магнатів, а звичайні об'єднання простих громадян.

Голова партії - особа строго виборна, і керує курсом саме він. Причому керує так старанно, щоб народ просто не взяв би, та й не перейшов у іншу партію. Залишивши його одного в партії, а заодно й без можливості в подальшому балотуватися.

Ці ж партії висувають і кандидатів у президенти, вибори якого також прозорі й демократичні. Ну, а як же інакше...

Сам президент, після отримання крісла може розпоряджатися державою досить-таки вільно - але тільки до того часу, поки Конгрес не вирішить відправити його у відставку.

Логічно, що в цьому світі не буде безробіття, голоду, проблем з екологією.

Злочинці просто не здатні будуть завдати хоча б якусь шкоду, хоч комусь. Тюрем не буде існувати в принципі.

Війни будуть без істотних жертв, чисто від нудьги. А невеличкі проблеми, які навіть і будуть виникати, будуть вирішені знову тими ж роботами. Які, на відміну від фантастичних фільмів, будуть слухатись й маніпулювати собою не дозволять нікому.

Ну... Ну чого відразу нудно?

У цьому світі будуть ті самі розваги, що й у нашому: преса, політичні баталії, баталії воєнні й ще багато способів розважитись.

Мова ж не про те. Власне, будував я цю всю красу з однієї причини. Хочу вас спитати - як би поводились у такому суспільстві Ви?

Так, так, Ви, рядовий українець, чи не рядовий, чи керівник партії, чи конгресмен, чи навіть президент держави. Що б вам залишалось, крім просто служити батьківщині й заодно собі, не заважаючи при цьому ближнім?..

Близько двох років тому група румунських програмістів вирішили створити свою утопію. Вона була близька до нашої, хіба що всі персонажі в ній були віртуальні.

Кожна людина може просто прийти, і створити свій прототип у Новому Світі, оцінюючи переваги й недоліки. Зараз у цій моделі задіяні близько трьохсот тисяч громадян з усього світу.

Але світ нас цікавить мало.

Вам цікаво, що відбувається в аналозі України, такій собі е-Україні?

За логікою, там має бути мир і спокій. Стомлені від нестабільності в житті справжньому наші з вами співгромадяни повинні будувати ідеальну державу.

А знаєте, що там відбувається насправді?

А відбувається там приблизно наступне. Дві групи, вороже настроєні одна проти одної застосовують усі методи, щоб принизити, облити брудом, хоч якимось чином знищити опонентів. І, що характерно, кожну з них підтримує рівно половина е-громади.

І це в ідеальному світі! Без старих політиків, промитих радянською пропагандою мізків, і без телебачення.

Власне, до чого я веду.

Ви можете звинувачувати владу, телевізор, всесвітню змову, чиновників різних рангів, і навіть Гітлера зі Сталіним. Але проблема лежить набагато глибше.

Подивіться в дзеркало, огляньтесь навколо - ось єдина причина розколу.

Ми по-іншому не вміємо. Ми - українці...Источник: https://censor.net.ua/f2519349
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
Серж Светлый e9eb6f68, дмитро кук f4227808, Наталя Хоменко, Nick Dubovikoff, Лера Ларченко, Kaba Mota, укропбандерівець, Антип61, Harib Da, Promin' GP OKB, молодой рабочий, Senator S 01a656ec, The Best 221fe997, shokolad, Евгений Луганск, ITLaB, Wevelsburg, Константин Гризодубо, Василь Бондарчук, Yuriy Vernikov, Gaydamaka Kozak, Ali Hasan, 5 копійок, Meelo Mann, pinkerton, andrew_sc, ПРАВДИВЫЙ, Фрол Медвепут d1caba8f, John Smith 4c07b967, Константин 1041a131, Пирожок, Andrey Sokolov d0d9f127, Гоша Печерский, Олександр Петренко b28e592f
 Всего на сайте: 98 писателей
 
 
 
 
 
 вверх