EN|RU|UK
 Форум Украины
  108  1

 Важливо!Список гумористів!

12 Кві 2010, 09:00
Кадрове агентство Януковича: від кучмістів до гумористів
Віктор Янукович, прийшовши до влади, дуже спритно сформував нову вертикаль. Губернаторами, звичайно, стали "свої" люди, перевірені роботою у виборчих штабах, на посадах в обох урядах нинішнього глави держави і у депутатських іпостасях.

Однак кадрові рішення Президента не здаються аж такими беззаперечними і бездоганними. Адже дехто з нових губернаторів вже встиг залишити свій слід в новітній українській історії, отримавши різноманітні епітети – від "одіозних" і "кучмістів" до "гумористів".

Наприклад, нинішній губернатор Донецької області Анатолій Близнюк повернувся на посаду, яку обіймав в "доющенківські" часи і з якої його було звільнено у січні 2005 року.

Анатолій Близнюк є пам’ятним для пересічних українців у зв’язку з горезвісним з'їздом у Сєвєродонецьку 2004 року, на якому він виступав одним з ініціаторів створення Південно-Східної автономної республіки, а отже – одним з активістів антиконституційного сепаратистського руху.

Однак, пізніше, у листопаді 2009 року, той же Ющенко, який вимагав порушити кримінальну справу проти учасників з'їзду, в тому числі і проти Близнюка, нагородив останнього орденом "За заслуги" II ступеня – "за вагомий особистий внесок у соціально-економічний та культурний розвиток Донецької області, багаторічну сумлінну працю".

До слова, нинішній губернатор Луганської області Валерій Голенко також асоціюється з болісним для незалежної України питаннями сепаратизму: у співавторстві з Віце-прем'єр-міністром Віктором Тихоновим він написав книгу "Северодонецк: точки не будет".

Ще один новосел губернаторського кабінету - Сергій Тулуб. Його Юлія Тимошенко колись назвала "людиною, яка чесно працювати не вміє", а тепер за Указом Президента він очолює Черкаську область.

Сергій Тулуб є знаною особою в українській політиці. З квітня 2004 року до лютого 2005 року він керував Міністерством палива та енергетики і НАЕК "Енергоатом" у першому Кабміні Віктора Януковича, з серпня 2006 до грудня 2007 року – Мінвуглепромом у другому уряді Януковича.

У жовтні 2005 року Сергій Тулуб опинився в центрі скандалу, коли МВС України повідомило про розкриття фактів шахрайського заволодіння державними коштами службовцями "Енергоатому", президентом якого на той час був нинішній черкаський губернатор. Йшлося про фіктивні операції у сфері закупівлі товарно-матеріальних цінностей на потреби українських АЕС. У результаті оборудок, повідомило МВС, державі було завдано збитків на суму 65 мільйонів 168 тис. грн.

За цими фактами прокуратурою міста Києва було порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою).

Зараз впливовий член Партії регіонів Сергій Тулуб разом з губернатором Вінницької області Володимиром Демішканом є співзасновниками громадської організації "Товариство мисливців та рибалок "Кедр". Її, нагадаємо, зареєстровано за поштовою адресою знаного "Межигір'я", яке прибрав до рук у часи свого прем’єрства Віктор Янукович.

Чернівецький губернатор Михайло Папієв був Міністром праці і соціальної політики в обох урядах Віктора Януковича, які він, до речі, вважав найбільш ефективними на пострадянському просторі у вирішенні соціальних проблем. У той же час, Михайло Папієв був одним з тих, хто завізував проект Держбюджету-2007, яким декілька категорій громадян були позбавлені певних пільг і соціальних гарантій. Запам’ятався Михайло Папієв і ініціативою узаконити право роботодавців звільняти з посад вагітних співробітниць, а також ідеєю не виплачувати пенсійні виплати тим громадянам, які достроково вийшли на пенсію, але при цьому влаштувалися на роботу до досягнення ними пенсійного віку.

Новий глава Тернопільської області Ярослав Сухий донедавна був незмінним народним депутатом від Партії регіонів, до якої приєднався у липні 2005 року. Видання "Українська правда" небезпідставно назвало Ярослава Сухого "відомим парламентським гумористом". Новий губернатор ніколи не обмежував себе у яскравих висловлюваннях і не зупинявся навіть тоді, коли його промови принижували гідність "жертв". "Примітивне зубоскальство", "сопливі чиновники", "вуса в окуляри залізли", "парламентський енурез", - це лише частина великого доробку сентенцій, якими розкидався за часів депутатства Ярослав Сухий, відверто ображаючи і принижуючи колег.

Інші області Віктор Янукович довірив людям, яких витягнув з кучмівських "архівів". У результаті до влади повернулися голова Івано-Франківської облдержадміністрації Михайло Вишиванюк, голова Волинської ОДА Борис Клімчук і голова Полтавської облдержадміністрації Олександр Удовіченко. Удруге стали губернаторами Сергій Рижук, нинішній голова Житомирської області і губернатор Миколаївщини Микола Круглов.

Більшість новопризначених губернаторів отримали крісла за вірне служіння своєму кандидатові в Президенти на місцях – на керівних посадах в обласних виборчих штабах Віктора Януковича. Так до влади прийшли губернатор Хмельницької області Василь Ядуха, губернатор Рівненської області Василь Берташ, губернатор Дніпропетровщини Олександр Вілкул, губернатор Запорізької області Борис Петров, глава Одеської області Едуард Матвійчук і губернатор Закарпаття Олександр Ледида.

Отже, в обласних владних кріслах розсілися різні за характерами, але дуже схожі за політичним минулим і майбутнім люди. Всіх їх об’єднує одне – вони "свої", не в залежності від місця своєї реєстрації або кланової приналежності. І, вочевидь, працюватимуть нові губернатори старанно і наполегливо. Працюватимуть "на благо". От чи тільки на благо України?...Источник: https://censor.net.ua/f2517814
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
экзорцист, Ольга_К, Sergii Ustim, valentyna 7f6f0f14, Олеся Яковалева, Oleksandr Ievtushenko, Сергей Гайджин, Чинганчгук, Полтава и Харьков, Саша Крест, Olexiy Sergiyenko, Леонид Мефодовский, Борис Бойко, Игорь Хирскл, Витя- украина, Маркиз, Boris Ivanov 7813b544, Шагай Правой, Чайка Київ, gassab, Гоша Печерский, Irada, Пирожок, Ivan Nepyypyvo, Привет, Иван Стас, РоботБАндер2, des_104, Андрей Шевченко 73396fdd, Aurora, EUkozak, Petro Good, ConfianZa, Евгений Калашников, Алла Новосад 5b57f84f, Dimo Votyrn, Andrey Shevchenko f5154a7a, Dr John H. Watson, Bander_UA 1d21dedd, Udo Dirkshnaider, Антон Куприянов, Николай Тесля 2d4d7d57, Ivan Ivanov e578f49a, Olga A 6130c05e, mak damaged, Люцифер
 Всего на сайте: 138 писателей
 
 
 
 
 
 вверх