EN|RU|UK
 Форум Украины
  79  3

 Ведмежі обійми Росії

Північний сусід знову нав’язує Україні свій порядок денний

Росіянам вкотре вдалося нав’язати українському політикуму свій порядок денний. Замість того щоб вирішувати поточні економічні проблеми, наші політики весь минулий тиждень дискутували на тему міфічної можливості утворення союзу України, Росії та Білорусі. А опозиція навіть зареєструвала постанову про відставку новоспеченого віце-прем’єра Володимира Семиноженка, що з якогось дива вирішив висловитися на підтримку цієї ідеї.

Звідки вуха стирчать?

Вкинув в інформаційний простір цю дратівливу для українського суспільства тему депутат Держдуми Росії. Якщо ви подумали про Затуліна чи Жириновського, то ви помилилися. Цього разу месіанські ідеї в маси українських депутатів поніс Євген Фьодоров. Примітно, що він є членом правлячої партії «Единая Россия», а ще головою думівського комітету з економічної політики та підприємництва. Так от, Фьодоров написав українським парламентаріям листа з пропозицією створити Україно-Білорусько-Російську державу зі столицею в Києві, єдиною валютою та одним президентом. Звичайно, в основі – «благородна» мета. За сценарієм, цей «геоісторичний проект», як його називає російський депутат у документі, розміщеному на його сайті, має бути реалізовано протягом найближчих десяти років. І, звичайно ж, у результаті рівень життя зросте, середнього класу побільшає – і всі житимуть довго й щасливо. Слов’янський хепі-енд. «По суті, це буде така велика Україна – від Карпат до Сахаліну», – майже римою коментував свою ідею російський депутат одній з українських газет. Йому навіть байдуже, де буде столиця, мовляв, якщо українцям так важливо, то хай буде в Києві, нічого не шкода заради такої «благородної» справи. Російські журналісти сприйняли ідею з гумором і вирішили довести її до абсурду. Телерадіокомпанія «Мир» навіть запропонувала назву цьому новому утворенню – Укррусія чи Беруїна, зазначивши, що в такому разі «на Майдане Незалежности гордо на ветру будут веять ушанки, а в Минске и Москве в ресторанах новым интернациональным блюдом станут драники с салом и красной икрой».

Як українці ведуться на провокації

В Україні, замість того щоб проігнорувати, до ідеї російського депутата чомусь поставилися серйозно. Більше того, Савік Шустер присвятив цій темі п’ятничну багатогодинну програму (телеканал «Україна»), із залученням самого «креатора» та українських політиків. Провокаційною назвали цю програму Шустера навіть деякі близькі до регіоналів експерти. Найбільше обурення викликали заяви віце-прем’єр-міністра з гуманітарних питань Володимира Семиноженка. Він зазначив, що створення такого союзу є «однією зі схем, яка має право до розгляду, так само як і участь України в Євросоюзі». Він також послався на дані Інституту соціології Національної академії наук, за якими начебто більшість українців хочуть увійти в союз із Росією та Білоруссю. «Люди хочуть союзної держави й вірять, що це приведе до успіху країни», – сказав Семиноженко, бо, мовляв, у ЄС Україну ніхто не чекає.

«Соціологічна» маніпуляція у студії прозвучала двічі. По-перше – з вуст самого віце-прем’єра, адже він не назвав реального дослідження, не озвучив, які запитання ставилися в ході цього дослідження (а саме це визначає відповіді респондентів, і він, як академік, мав би це знати) тощо. По-друге, опитування людей, які сидять у студії (а оно показало, що начебто більшість виступає за союз), не можна вважати репрезентативним, і, відповідно, не можна використовувати ці дані як аргументацію на користь союзної держави. Тим паче що реальні соціологічні дослідження, які здійснюють впливові установи, кардинально відрізняються від озвученої у студії інформації. Далі дивіться таблиці з результатами досліджень Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) та російського «Левада-центру».

Зрозуміло, що заява Семиноженка викликала обурення опозиції. У парламенті навіть зареєстрували відповідну постанову про його відставку, хоча очевидно, що її чекає така сама доля, як і постанову про відставку Дмитра Табачника. А перший президент України Леонід Кравчук вважає, що ідея створення союзної держави Україною, Білоруссю та Росією загрожує Україні втратою суверенітету. Він зауважив, що державний чиновник не має права на підтримку таких ідей і закликав Віктора Януковича: «Вікторе Федоровичу! Ви як гарант Конституції маєте бути ініціатором – звернутися до коаліції, що формувала уряд, і нехай її члени роз’яснять урядовцям, іншим чиновникам їхні права, обов’язки та відповідальність перед законом і державою».

Долучився до критики і партнер по коаліції, спікер Володимир Литвин, який побачив у заявах Семиноженка продовження передвиборної риторики. «Я думаю, що українські політики, особливо ті, які вмонтовані у владу, повинні забути про передвиборний період», – сказав він, додавши, що для початку «потрібно навчитися жити самостійно, довести, що ми можемо бути державою, можемо мати реальний, а не декларативний суверенітет».Источник: https://censor.net.ua/f2517246
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Олег Гончаренко, ПРАВДИВЫЙ, George Dok, Константин Гризодубо, John Observer, OldCat, Dev Adhikaru, main 23, амфаш, Вася Шевченко f77d76ba, экзорцист, Fjall_Raven, Андрей Ильчук, ConfianZa, Оксана Гордеева f8d76889, Утилизация ватников, Petro Good, Виктор Новиков 22690162, Andrey Li, Антип61, alexandr shamov, sulima ivan, Олег Карпов b569f323, тютя тютькин 0e0cff03, Lvbnhj, polop, ibpf, Ruslan Tkachenko, Galicja, Игорь Хирскл, Ali Hasan, Алексей Ломоносов, Александро, ПП Уксусов
 Всего на сайте: 127 писателей
 
 
 
 
 
 вверх