EN|RU|UK
 Форум Украины
  105  16

 Будьте вільними!

Конституційний вердикт історії
Сьогодні, 5 квітня, виповнюється 300 років з дня прийняття Конституції України гетьмана Пилипа Орлика. Українці можуть пишатися цим документом, який побачив світ на 77 років раніше американської і на 81 рік раніше польської Конституції.

Текст Конституції Пилипа Орлика несе відбиток давніх правових традицій, проте чимало його положень випередили час і є актуальними для сучасної України. "Кожна держава постає й існує завдяки непорушності кордонів. Так і територія нашої Вітчизни нехай не постраждає ані від нападу, ані внаслідок неправомірного рішення у своїх кордонах", - йдеться, зокрема, у документі.

Лідер об’єднаної демократичної опозиції Юлія Тимошенко вважає, що Україна має пишатися тим, що є найпершою серед європейських країн, у якій з'явився Основний Закон. "Це наша демократія, це наша слава", - переконана вона.

"Думаю, що сьогодні ми повинні згадати: українська держава має сталі конституційні традиції. У 1710 році, коли в цивілізованій Європі ще тільки починали говорити про принципи розділу влади, а молодий Монтеск'є ще навіть і не думав про "Дух законів", Україна вже мала першу Конституцію Пилипа Орлика", - констатує лідер опозиції.

Юлія Тимошенко також зазначає, що мала нагоду читати, що навіть конституції США і деяких європейських країн містять багато запозичень з першого українського Основного Закону. "Нехай це навіть легенда, історичний міф. Але міфи також не народжуються просто так, з нічого", - наголошує Юлія Тимошенко.

Вона вважає, що Конституція Пилипа Орлика – правова і інтелектуальна пам’ятка українського народу – має бути доступною для широкого загалу українців, які повинні пишатися своєю історією і надбанням своїх предків. Крім того, зазначає Юлія Тимошенко, святкування 300-річчя першої Конституції потребує уваги від української влади, яка декларує повагу до кожного громадянина держави.

Як відомо, 5 квітня 1710 року Пилипа Орлика було обрано гетьманом України. Того ж дня у Бендерах було проголошено "Пакти і Конституції прав і вольностей Війська Запорізького", які пізніше отримали назву Конституції Пилипа Орлика.Источник: https://censor.net.ua/f2516774
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
Василий Гончаров, Ali Hasan, trawler_tug, Kaba Mota, Андрей Шевченко 73396fdd, Форум123456789, Maxim Isajew, Шевляков Андрей, sergik, молодой рабочий, Visitor Guest
 Всего на сайте: 31 писатель
 
 
 
 
 
 вверх