EN|RU|UK
 Форум Украины
  156  15

 Пацаны жгут даунбаския!

Азаров долучається до переговорів у Москві

Євгенія Руденко
Бі-Бі-Сі, Київ

Прем'єр-міністр Азаров має підготувати нові газові угоди, що можуть бути підписані на планованих травневих переговорах президента Януковича з президентом Росії Медведєвим.

Прем’єр-міністр Микола Азаров 25 березня у Москві вестиме переговори зі своїм російським колегою Владіміром Путіним. Цей візит відбуватиметься у той час, як у російській столиці веде переговори про ціни на газ для України делегація міністерства палива та енергетики на чолі з Юрієм Бойком.

Напередодні поїздки до Москви Микола Азаров заявив, що очолюваний ним уряд готує низку двосторонніх угод, які мають бути підписані під час офіційного візиту Дмітрія Медвєдєва до України у травні.

Що це будуть за угоди, в українському уряді не повідомляють, наголошуючи на потребі збільшити товарообіг між Україною і Росією.

Ми пов’яжемо в одне ціле країну, яка має ресурс – газ, із країною, яка опікується транзитом, а також країни, які цей газ споживають
Віце-прем’єр з питань енергетики Андрій Клюєв

Фахівці кажуть, що хоча Микола Азаров напевне обговорюватиме із Владіміром Путіним тему постачання газу до України, навряд чи слід чекати якихось конкретних домовленостей під час перебування прем’єра у Москві.

Президент Віктор Янукович раніше заявляв, що підписана колишнім урядом десятирічна газова угода є "несправедливою", а ціна на російський газ має бути знижена.

Що саме Київ запропонує «Газпрому» для ініціювання зниження ціни – поки невідомо. Але напередодні візиту українських урядовців до Росії перший віце-прем’єр міністр уряду України Андрій Клюєв заявив, що уряд і парламент вже готують новий закон про передачу української газотранспортної системи у концесію і створення газотранспортного консорціуму.

Критика намірів уряду

Тим часом, екс-президент Вiктор Ющенко вважає, що створення газотранспортного консорцiуму не вiдповiдає нацiональним iнтересам України і прогнозує, що Росія не постачатиме газ в Європу лише через одну державу.

Концентрувати весь потік поставок на європейські ринки газу через територію однiєї держави не є доцільним. Це небезпечно i неправильно. Тому Росія, що б ви не робили, буде диверсифiкувати свою полiтику щодо газових поставок, i це не є альтернативою для України.
Віктор Ющенко.

А депутат російської Держдуми Сергій Марков відзначає, що створення консорціуму – не є головною метою Москви. «Раніше ми дуже хотіли консорціуму, щоб не вкладати мільярди в обхідні потоки. Однак зараз ці мільярди вже вкладені. Якщо Україна стане союзником Росії на світовому ринку, то ціна буде знижена, а якщо ми залишимося конкурентами, то навіщо нам спонсорувати економіку України?», - зауважує Сергій Марков.

Наразі із Москви немає повідомлень про зміст переговорів між Юрієм Бойком і керівництвом «Газпрому». Однак, голова правління газового монополіста Росії Олексій Міллер високо оцінив фаховість українського міністра ПЕК. Він висловив надію, що з постачаннями газу для споживачів України і транзитом газу до Європи не буде жодних проблем, враховуючи досвід Юрія Бойка та його команди.

Юрій Бойко обіймав чільні посади в енергетичному секторі у той час, коли Україна одержувала газ через посередника, компанію «РосУкрЕнерго». Під час свого прем’єрства Юлія Тимошенко домоглася угоди, згідно з якою «Нафтогаз» одержує російський газ без посередників.

Якою може бути ціна на газ?

Виступаючи перед західними інвесторами у Києві, віце-прем’єр з питань економіки Сергій Тігіпко заявив, що Україна цілком може домагатися таких цін на російський газ, які нині має Білорусь:

“Я вважаю, що ця ціна не повинна бути значно вищою, ніж, скажімо, ціна Білорусі, - бо економіки дуже схожі. І вважаю, що було би логічно мати близьку до білоруської ціну. І в жодному разі ціна не може бути середньоєвропейською, або вища за неї.”

Пан Тигіпко твердить, що для того, аби отримати нижчі ціни на російський газ, Києву не треба нічого пропонувати Москві, - мовляв, достатньо і того, що через Україну йде головний потік російського газу до Європи.

Утім, говорячи про Білорусь, не можна не згадати, що Росія вже є власником половини акцій ГТС цієї країни – останній платіж було здійснено у лютому цього року.

Депутат від БЮТ, член парламентського комітету з питань енергетики Олександр Гудима твердить, що у своїх газових заявах Сергій Тигіпко сказав “А,” але уникнув казати “Б,” адже домогтися зниження цін на газ від Росії можна лише поступившись правом власності на українські трубопроводи:

“Росіяни з 2003 року вже наслухалися стільки обіцянок, що тепер вони хочуть, аби їм на тарілочці запропонували конкретні механізми, яким чином вони заволодіють газотранспортною системою або у вигляді консорціуму, про що говорить Клюєв, або за білоруським варіантом, який означає приватизацію ГТС та її продажу.”

Консорціум і ГТС

Віце-прем’єр з питань енергетики, Андрій Клюєв заявив про плани створення газотранспортного консорціуму на основі концесії української ГТС:

“Ми пов’яжемо в одне ціле країну, яка має ресурс – газ, із країною, яка опікується транзитом, а також країни, які цей газ споживають. Після цього ми запропонуємо ухвалити закон, який вже майже готовий, про передачу газотранспортної системи у концесію, і у такий спосіб залишимо право власності на ГТС за Україною.”

Незалежний оглядач з енергетичних питань Олександр Гудима нагадує, що державна власність на українську ГТС нині закріплена окремим законом. Отже, аби здійснити свої плани, новому урядові доведеться проводити через парламент новий закон, що є досить проблематичним, і може наразитися на опір, серйозніший, ніж після призначення Дмитра Табачника міністром освіти.Источник: https://censor.net.ua/f2515122
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 Сейчас пишут
реквием по кацапизму, Александр Вит, XENOmorph, Myko, John Observer, Андрей Шевченко 73396fdd, Иван Афанасьев, Обыватель Вася, Bob2, Maxim Ak-Murza, MIG195, Олег Сербин 10d6f9ec, порох отсырел, Александр Пахомов 395cba96, дератизатор, Виамин Павловский, Kristo Dubinin, ahuhu, ГАБРИЭЛЬ, Gar, випадково зазирнув, петро пяточкин, Sophia-Maria Duglass, Garsia UA, Alejandro Don Goborez, Геннадій Бикодір adb80589, Irada
 Всего на сайте: 88 писателей
 
 
 
 
 
 вверх